خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

جلیلی: برنامه ساخت سالانه یک میلیون مسکن را داریم جوان مرزنشین باید صادرکننده شایسته باشد نه کولبر اخبار سیاست ایران اخبار سیاسی تسنیم Tasnim


جلیلی: برنامه ساخت سالانه یک میلیون مسکن را داریم/ جوان مرزنشین باید صادرکننده شایسته باشد نه کولبر

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: باید برنامه اصلی برای دولت این باشد که صادرات را یک وظیفه محوری برای دستگاه‌ها قرار دهد؛ هر جوان مرزنشین باید یک صادرکننده شایسته باشد نه اینکه بخواهد به کولبری تن دهد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه "رئیس‌جمهور و  جوانان" که عصر امروز از شبکه سه سیما پخش شد، درباره راه حل دولتش برای حل مشکلات بازار سرمایه، گفت: بازار سرمایه برای اضافه شدن تولید کشور است. امروز به دلیل اینکه پول بیشتر از کالا تولید می‌شود، دچار مشکل در اقتصاد هستیم. پول کشور نزدیک 42 هزار برابر شده اما کالا و تولید 1.7 برابر شده است. وقتی پول افزایش و تولید افزایش نیابد، تورم و مشکلات دیگر اتفاق می افتد.

جلیلی در اولین مناظره انتخاباتی: دولت مانع تولید است/ تحریم‌ها دو برابر شد و دلار چند برابر
جلیلی: سهم 3 درصدی اختصاص استخدام‌ها به معلولین باید محقق شود
رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی در استان خوزستان: جلیلی شخص‌محور نیست
جلیلی: مردم باید سایه به سایه دولت را دنبال کنند/ کار نمایشی مانع پیشرفت کشور است

 

وی افزود: هدف بازار سرمایه افزایش تولید است اما اگر به سفته بازی تبدیل شود، دچار مشکل خواهیم شد. یکی از برنامه‌های ما این است که در سه ماه اول دولت، ریسک پذیری را برای سهامداران خرد به حداقل برسانیم و امنیت سرمایه را برایشان ایجاد کنیم.

جلیلی درباره کاهش فاصله طبقاتی، گفت: یکی از شعارهای انقلاب ما عدالت و نبود تبعیض بود. باید دو کار کرد؛ یکی از کارهای اساسی این است که امکانات را به خوبی توزیع کنید. نباید وقتی که برنامه‌ریزی می‌کنیم فقط تهران را ببنییم بلکه همه ایران را باید لحاظ کرد. ما شاهد یک فاصله چشمگیر بین استان‌های کشور هستیم. در موضوعات اقتصادی باید نگاهی داشته باشیم که نگاه بی عدالتی شکل نگیرد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید به شکل کوتاه مدت هم کارهایی انجام داد که مردم کاهش فاصله طبقاتی را احساس کنند، گفت: طرح برخوداری از سهم‌ مصرف انرژی را داریم که برای‌ آحاد جامعه سهمی از مصرف انرژی را درنظر بگیریم و مدیریت آن را به خودشان بسپاریم؛ امروز برخی دهک‌ها در بحث تغذیه دچار مشکل هستند و طرح سبد غذایی را مطرح کردیم که به هر نفر 2500 کالری باید برسد و این میزان برای هر نفر تامین بشود. طرح سوم در بحث سفر و تفریحات است و از امکانات دولت باید استفاده شود تا مردم بهره‌مند شوند. امروز امکانات مسافرتی در اختیار دولت امکانات زیادی است که می‌توان 500 هزار زوج جوان را یک سال به  5 روز به سفر رایگان فرستاد.

وی درباره واردات بی‌رویه در مناطق آزاد گفت: یکی از بحث‌های جدی در کشور واردات غلط است که مانع تولید می‌شود و تولیدکننده نمی‌تواند در برابر کالاهای وارداتی رقابت داشته باشد. مناطق آزاد براین مبنا شکل گرفت که سکوی صادرات باشد و پایانه‌های مرزی هم با توجه به رویکرد کشور، افزایش تولید و صادرات است و باید برنامه اصلی برای دولت این باشد که صادرات را یک وظیفه محوری برای دستگاه‌ها قرار دهد. 

جلیلی ادامه داد: آنچه تاکید داریم این است که هر جوان مرزنشین یک صادرکننده شایسته باشد نه اینکه بخواهد به کولبری تن دهد. اخیراً در مجمع تشخیص مصلحت هم مصوبه‌ای گذرانده شد که مناطق آزاد توسعه یابد. اگر مناطق آزاد سکوهای صادرات کشور باشند بسیار خوب است. اگر از جهش کشور صحبت می‌کنیم یکی از جهش‌ها صادرات است. ما اگر می گوییم کشور را جهش می‌دهیم هر منطقه آزاد باید گزارش دهد چه مقدار صادرات انجام داده است. 

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: من متاسفم که در 8 سال گذشته 800 هزار ساخت مسکن به 350 هزار رسیده است و در 8 سال پیش 800 هزار ازدواج داشتیم و اکنون به 500 هزار رسیده است. اگر مسکن تامین نشود بر اشتغال و ازدواج تاثیر می‌گذارد. ما حداقل باید برنامه سالانه 1 میلیون مسکن داشته باشیم. جوان من ابتدا برای ساخت مسکن آورده می خواهد. 90 درصد تسهیلات بانکی به 10 درصد جمعیت می‌رسد و تسهیلات را باید برای شروع کار درنظر گرفت. دادن زمین برای مسکن به شکل مصرفی نه سرمایه‌ای، کمک به ساخت و ساز آن و دادن تهسیلات آب و گاز وظایف دولت است.

این خبر در حال تکمیل است....

 

 #‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه استقلال تمایلی برای تمدید قرارداد هرویه میلیچ ندارد و به نظر می‌رسد بعد از پایان فصل بیستم شاهد جدایی قطعی این بازیکن از استقلال خواهیم بود.

یک ربع پیش

با توجه به شیوع کرونا امسال حدود 60 هزار ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند که عربستان با توجه به کاهش تعداد زوار و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هزینه حج تمتع را افزایش داد.

نیم ساعت پیش

کیهان نوشت: آقای روحانی در حالی از کارنامه درخشان دولت در زمینه اقتصادی سخن می‌گوید که قیمت اغلب کالاهای خوراک در یک سال گذشته 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه از شب سخت اما زیبای تیمش در دیدار برابر پرتغال سخن گفت.

نیم ساعت پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

نیم ساعت پیش

حدود ۲۰۰ نفر از نوجوانان ورزشکار کشور و ۲۵ داور و ناظر در این مسابقات حضور دارند که تمامی زمینه های لازم به‌ویژه تامین خوابگاه مورد نیاز باید برای این تعداد ورزشکار مهیا شود.

نیم ساعت پیش

بازار فال و فال‌گیری همیشه گرم‌ بوده و حتی کرونا هم از گرمی این بازار کم نکرده است، فقط با کمی تفاوت سیستم‌های نوبت‌دهی دستخوش تغییر شده‌اند.

نیم ساعت پیش

یک مقام دولت فرانسه با هشدار درخصوص اتمام زمان مذاکرات هسته‌ای ایران در وین گفت، در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات، نیاز به اتخاذ تصمیمات دشوار است.

نیم ساعت پیش

کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را به النصر عربستان و استقلال ایران داده که کشور میزبان خود را برای مرحله پیش روی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات کشور، از نتایج تکمیلی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد که مطابق آن، آرای سیدابراهیم رئیسی از مرز 18 میلیون عبور کرد.

نیم ساعت پیش

یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به خبرورزشی گفت: شاید در داخل استقلال اختلاف نظر یا سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد ولی این مسائل داخلی بوده و وقتی پای منافع باشگاه به میان می‌آید، همه باید کنار همدیگر قرار بگیریم.

نیم ساعت پیش

باشگاه استقلال نسبت به خبر منتشره مبنی بر غیبت فرهاد مجیدی در تمرینات دیروز واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

ایران خودرو، برنامه پیش فروش دو محصول خود را از امروز پنجشنبه سوم تیرماه به مدت سه روز به اجرا می گذارد.

نیم ساعت پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

نیم ساعت پیش

برخلاف اعلام رادوشویچ، پرسپولیس امیدوار به بازگشت اوست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...