سیدحسن نصرالله: اهالی غزه ۱۳۰ روز حماسه بی سابقه ای را رقم زدند all tv logo

به مناسبت روز جانباز؛
سیدحسن نصرالله: اهالی غزه ۱۳۰ روز حماسه بی‌سابقه‌ای را رقم زدند
بین‌المللخاورمیانه

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان بعد از ظهر امروز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت روز جانباز آغاز شد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز که به دلیل تحولات منطقه و جنگ غزه متفاوت‌تر از سخنرانی‌های سال‌های گذشته وی در چنین روزی است، اعلام کرد: ما امروز روز جانباز یا روز جانبازان مقاومت را که گروه بزرگوار و گرانقدر ایثارگران هستند گرامی می‌داریم. اما مناسبت دوم امروز مربوط به اسرای مقاومت است که روز‌های طولانی را در زندان‌ها گذراندند و این روز را گرامی می‌داریم.

سید حسن نصرالله افزود: امروز همه اسرای ما به لطف خداوند و به برکت فداکاری‌های مقاومت آزاد شدند. ما روز پاسدار و این عید را به برادرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تبریک می‌گوییم که از ابتدا حامی قدرتمند همه جنبش‌های مقاومت بودند. این که امروز محور مقاومت در موضع قدرت قرار دارد به برکت همین انقلاب اسلامی است که در چنین روز‌هایی (۴۵ سال قبل) پیروز شد.

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه مسئولیت ما حفظ دستاور‌هایی است که شهدا و جانبازان رقم زده‌اند، گفت که منطقه درگیر تحولات فلسطین اشغالی و به ویژه غزه است.

دبیر کل حزب‌الله تصریح کرد: این فداکاری‌هایی که مردم ما رقم زده‌اند و خون‌هایی که فدا شده، دستاورد‌های حقیقی زیادی محقق کرده است و مسئولیت ما محافظت از این دستاوردهاست. جانبازان و اسرا اولین کسانی هستند که از این دستاورد‌ها محافظت می‌کنند؛ زیرا آن‌ها در تحقق این دستاورد‌ها مشارکت دارند و مقاومت بخشی از وجود آن‌ها شده است.

وی در ادامه به تحولات غزه اشاره کرده و گفت: ۱۳۰ روز از مقاومت اسطوره‌ای رزمندگان مقاومت در غزه و قهرمانی‌های آن‌ها که به حد معجزه رسیده است و صبری که در تاریخ نظیر ندارد می‌گذرد.

وی ادامه داد: ۱۳۰ روز هست که در حق کودک و بزرگ و زن و مرد و همه چیز شاهد توحش و کشتار هستیم. ۱۳۰ روز هست که شاهد مقاومت حماسی بی‌سابقه در تاریخ هستیم که اهل غزه آن را رقم زده‌اند. ۱۳۰ روز هست که شاهد شکست مفتضحانه صهیونیست‌ها هستیم لذا خواستند این شکست را با حملات وحشیانه پاسخ دهند.

منبع : تسنیم

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصویری از حضور احمد نجفی، بازیگر پیشکسوت سینما در صندوق رای ویژه اصحاب فرهنگ و هنر را ببینید.

نیم ساعت پیش

عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان با بیش از ۲۳۰ هزار نفر بر شعب اخذ رأی نظارت دارد.

نیم ساعت پیش

فرمانده سپاه ناحیه بروجرد گفت: انتخابات برای دشمنان به‌عنوان یک زلزله سیاسی حساب می‌شود.

یک ربع پیش

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی تکمیل ظرفیت (ظرفیت های خالی مانده) کدرشته‌محل های مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام شد.

نیم ساعت پیش

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: مردم گیلانغرب نسبت به شهرستانهای مجاور پیشتاز حضور در پای صندوق رای هستند.

7 دقیقه پیش

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، صبح امروز با حضور در برج میلاد رأی خود را به صندوق انداخت.

یک ربع پیش

جمعی از شخصیت‌های سیاسی صبح امروز (جمعه ۱۱ اسفند) همراه با مردم با حضور در ستادهای انتخاباتی رأی خود را به صندوق‌ها انداختند.

یک ربع پیش

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: در ادامه دیپلماسی محیط زیستی هدفمند دولت مردمی قطعنامه پیشنهادی تهران با عنوان « مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار» بر روی میز ششمین مجمع جهانی محیط زیست UNIA۶ قرار گرفت.

4 دقیقه پیش

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان گفت: امیدوارم با انتخاب فرد اصلح گامی موثر در پیشرفت و آبادانی کشورمان برداریم.

3 دقیقه پیش

بیشتر...