رایزنی دبیر شورای عالی امنیت ملی با مقامات کشور های عضو سازمان شانگهای all tv logo

رایزنی دبیر شورای عالی امنیت ملی با مقامات کشور‌های عضو سازمان شانگهای
سیاسیدفاعی امنیتی

علی اکبر احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که روز گذشته ۱۵ فروردین ماه برای شرکت در اجلاس دبیران شورا‌های امنیت ملی کشور‌های عضو سازمان شانگهای به قزاقستان سفر کرده است، امروز (پنجشنبه) و در دومین روز سفرش با برخی از همتایان خود دیدار کرد.

احمدیان امروز در ادامه‌ ملاقات‌های خود در قزاقستان با دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار کرد.

نیکلای پاتروشف در این دیدار با ابراز همدردی نسبت به شهادت تعدادی از مستشاران جمهوری اسلامی ایران در سوریه، حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را به شدت محکوم و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز از اقدام روسیه برای درخواست جلسه‌ی شورای امنیت سازمان ملل در این باره قدردانی کرد.

دبیران شورای امنیت جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در ادامه بر سر موضوعاتی مانند مبارزه‌ی مشترک با تروریسم، کمک شورا‌های امنیت ملی دو کشور به تسریع در پروژه‌های مختلف در دست اقدام دو طرف، از جمله کریدور شمال جنوب، کمک به دولت سوریه برای تحکیم بیش از پیش حاکمیت خود بر سراسر قلمرو این کشور و سایر مسائل مورد علاقه‌ی دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردند.

نماینده‌ مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی سپس با وزیر امنیت عمومی چین دیدار و در خصوص راه‌های اجرای بهتر سند راهبردی ۲۵ ساله بین دو کشور گفتگو کرد.

در این ملاقات طرف چینی با محکومیت مجدد حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه این اقدام را نقض حاکمیت سوریه نیز برشمرد.

وزیر امنیت عمومی چین با راهبردی دانستن روابط دو کشور و داشتن اهداف، آرمان‌ها و تهدیدات مشترک بر تقویت هماهنگی و همکاری دو کشور در عرصه‌های دو جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی، به‌ویژه استفاده‌ی کاراتر از ظرفیت شانگهای تأکید کرد.

همچنین مشاور امنیت ملی جمهوری هند در نشست دبیران شورا‌های امنیت ملی کشور‌های عضو سازمان شانگهای از جمهوری اسلامی ایران در برابر حمله‌ی تروریستی به سفارت ایران حمایت کرد.

نماینده‌ پاکستان هم در اجلاس آستانه ضمن ابراز حمایت کشورش از ایران در برابر حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه، این حادثه را تسلیت گفت.

دبیرکل سازمان شانگهای حمله‌ی تروریستی به سفارت ایران در سوریه را به جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و اعلام کرد در این باره بیانیه‌ای صادر خواهد شد.
دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان در اجلاس قزاقستان از حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت حملات تروریستی جدید نشان می‌دهد که کشور‌های عضو سازمان شانگهای باید همکاری بیش‌تری داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدفاعی امنیتی#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تعرفه خدمات روانشناسی و مشاوره از سوی هیات وزیران تصویب و ابلاغ شد.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه وضعیت گازرسانی در مناطق شهری و روستایی ایلام مطلوب است، گفت: گازرسانی به مناطق محروم باعث رضایت مندی مردم شده است.

نیم ساعت پیش

بودجه دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری گرگان برای سال ۱۴۰۳ ابلاغ شد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد از رایگان شدن ثبت‌نام اولیه دوچرخه‌های اشتراکی بایدو ویژه عموم شهروندان خبرداد.

یک ربع پیش

همزمان با سراسر کشور و حضور وبیناری رییس جمهور ۲ هزار و ۱۰۶ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد گلستان به بهره برداری رسید.

نیم ساعت پیش

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان، علت فوت یک راکب موتورسیکلت را رعایت نکردن حق تقدم از سوی راننده یک دستگاه خودروی سواری اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در گلستان در جلسه شورای اقامه نماز استان بر انجام کار زیربنایی با هدف ترویج اقامه نماز از آموزش و پرورش تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

نوبت نخست آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

وزیر علوم با تأکید بر اینکه وظیفه همه، به ویژه دانشگاهیان تلاش برای تحقق شعار سال است، گفت: با تعریف اقدامات اجرایی مشخص در بخش‌های مختلف، باید مردمی‌سازی را با جدیت دنبال کنیم.

یک ربع پیش

بیشتر...