خبرگزاری رضوی |
3 ماه پیش

اهدای یک نسخه از مصحف مشهد رضوی به آیت الله نوری همدانی تصاویر رضوی

اهدای یک نسخه از «مصحف مشهد رضوی» به آیت‌الله نوری همدانی+ تصاویر
به گزارشخبرگزاری رضویآیت الله نوری همدانی در مراسم اهداء نسخه چاپی مصحف مشهد رضوی توسط مؤسسه آل البیت «علیهم السلام»به این مرجع تقلید، مصحف شریف رضوی را بعنوان‌ یک سند ارزشمند در برابر بعضی از شبهات قرآنی دانستند.

معظم له ضمن تشکر از زحمات ارزشمند افرادی که در تجدید چاپ این اثر ارزنده و مصحف شریف گام برداشته‌اند خصوصاً موسسه آل البیت «علیهم السلام» فرمودند: این کار بسیار قابل تمجید است، ما باید همه در کنار اهل بیت «علیهم السلام» به قرآن تمسک بجوییم و خصوصاً حقایق قرآن را در بیان اهل بیت «علیهم السلام» معرفی نماییم.

این مرجع تقلید در ادامه افزودند: متأسفانه در طول تاریخ در مباحث تفسیری عامه در حق اهل بیت «علیهم السلام» جفا شد و در کتب خود مباحثی خلاف مطرح کرده اند که لازم است‌ در یک محیط علمی و استدلالی پاسخ دهیم و در پایان از خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی در احیای تراث تشکر کردند.

در ابتدای این دیدار دکتر کریمی نیا گزارشی از سیر تحقیق بر روی این مصحف شریف بیان کرد.
شایان ذکر است مصحف مشهد رضوی کامل ترین و کهن ترین مجموعه دستنویس قرآن به خط حجازی از سده نخست هجری می باشد که در کتابخانه آستان قدس رضوی مشهد نگهداری می شود.#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین : مطابق ماده ۸۳ قانون انتخابات اگر تخلف‌ها از طرف کاندیدا‌ها باشد به محرومیت در دوره منجر می‌شود و اگر از ناحیه هواداران و مسئولین ستاد‌ها باشد علاوه بر ماده ۸۳، مجازات تکمیلی و عذرخواهی از مردم هم برای آن‌ها اعمال خواهد شد.

2 ساعت پیش

تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه وارد یکصدوچهل‌ونهمین روز پیاپی خود شده است که در اولین ساعت بامداد منازل مردم در مناطق مختلف به شدت بمباران شد که شهادت شمار دیگری از مردم بیگناه از جمله چند کودک را به دنبال داشته است.

نیم ساعت پیش

منابعی در رهبری مقاومت فلسطین جزئیات بیشتری درباره مذاکرات آتش‌بس در غزه ارائه کردند که قرار است از فردا (یکشنبه) در قاهره از سر گرفته شود.

2 ساعت پیش

با حکم دکتر امیر خرمی‌شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، «مهدی اهرابی» مدیر مجتمع مس سونگون شد.

2 ساعت پیش

با اعلام رسمی نتایج آرای انتخابات مجلس دوازدهم در استان همدان، منتخبان مجلس دوازدهم در این استان مشخص شدند.

2 ساعت پیش

مدعی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد بر این اعتقاد است که استایل علی سوادکوهی به کشتی‌گیران وزن 86 کیلوگرم نمی‌خورد و بهتر است او در اوزان 74 یا 79 رقابت کند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان کرمان خطاب به منتخبان مردم بر توجه به اولویت‌های نظام، نیازهای عمومی مردم، رفع خلأهای قانونی و عدم دخالت در اموری که مربوط به دستگاه اجرایی است، تأکید کرد.

2 ساعت پیش

۷ موردی که علم می‌گوید شما را شادتر می‌کند در ادامه مطلب با ما همراه باشید .شادی یک حس درونی و پایدار است که از رضایت از زندگی و احساس خوشبختی ناشی می‌شود.

2 ساعت پیش

شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی، جنگ بی‌رحمانه قیمت خودروهای برقی چین را با تخفیف‌های بیشتر بر روی نسخه‌های جدید خودرو تقویت می‌کند.

2 ساعت پیش

بیشتر...