بازار نیوز |
1 ماه پیش

سویه جدید کرونا باعث سقوط بیت کوین شد

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

در روز‌های اخیر بازار رمز ارز‌ها با نوسانات زیادی همراه بوده است و بررسی ارزش رمز ارز‌ها در روز شنبه ششم آذر ماه سال ۱۴۰۰ نشان از کاهش قیمت‌ها دارد. در ان روز ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار و ۶۰۰ دلار رسید که بالغ بر ۵.۵ درصد نسبت به روز قبل از آن کاهش داشت و ارزش هر اتریوم با افتی بالغ بر ۶ درصد به کمتر از ۴۱۵۰ دلار رسید.

در ششمین روز آذر ماه سال ۱۴۰۰ هر رمز ارز XRP با قیمت ۹۶ سنت مبادله شد که اولین بار طی یک ماه اخیر است که ارزشی کمتر از یک دلار داشته است و ارزش هر دوج کوین تا مرز ۲۳۰ سنت تقلیل پیدا کرد.

در مورد دلیل کاهش ارزش رمز ارز‌ها گزارش‌های زیادی منتشر شده است و اصلی‌ترین دلیل افت ارزش رمز ارز‌ها را می‌توان شناسایی سویه جدید کرونا در افریقای جنوبی و نگرای از احتمال اوج گیری دوباره بیماری در دنیا دانست.

طبق گزارش‌های موجود سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که این بیماری می‌تواند چالش‌های زیادی را برای دنیا ایجاد کند و حتی مقاومت افراد در مقابل ویروس را به حداقل برساند. گزارش‌ها از احتمال واکسن گریزی این ویروس جهش یافته حکایت دارد، زیرا یکی از افرادی که در نتیجه ابتلای به این ویروس در اسراییل بستری شده است سه دوز واکسن فایزر دریافت کرده بود.

حال این سوال وجود دارد که آیا ویروس جهش یافته می‌تواند کشور‌های واکسینه شده را تهدید کند یا خیر؟ به دنبال شناسایی این سویه جدید تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار‌هایی که از ریسک بالاتری برخوردار هستند کاهش پیدا کرد. گزارش‌ها از افت ۸ درصدی تقاضا برای خرید رمز ارز‌ها بعد از شناسایی این سویه جدید خبر داده است در مقابل تقاضا برای طلا رشد کرد و سبب شد تا اقتصاد دنیا با افزایش ارزش در بازار طلا روبرو شود.

در این روز خبر‌های مربوط به خرید ۱۰۰ بیت کوین دیگر توسط دولت السالوادور به جنجالی در رسانه‌ها تبدیل شد. رییس جمهور این کشور اعلام کرد در وضعیت فعلی که قیمت‌ها در بازار کاهشی است، کشور اقدام به خرید بیت کوین می‌کند تا سود بیشتری از این محل نصیب اقتصاد کشور شود.

اما مقامات امریکا از سیاست اتخاذ شده در السالوادور ناراضی هستند و بر این باورند که بازار رمز ارز‌ها امکان عبور کشور‌ها از فشار مالی تحریم‌های اقتصادی را فراهم می‌کند و سلطه اقتصادی دلار در بازار پول دنیا را کم می‌کند.

این وضعیت باعث نگرانی مقامات اقتصادی و سیاسی امریکا شده است و تلاش برای مقابله با گسترش پذیرش رمز ارز‌ها در بازار جهانی را افزایش داده است. رییس بانک مرکزی انگلیس هم در گزارش جداگانه‌ای تاکید کرد پذیرش بیت کوین به عنوان پول رسمی کشور در السالوادور می‌تواند خطرات اقتصادی زیادی را برای این کشور ایجاد کند و تهدیدی برای اقتصاد السالوادور و اقتصاد دنیا باشد. او در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز تاکید کرد نوسانات ارزش بیت کوین یک دلیل مهم برای عدم پذیرش ان به عنوان پول رسمی کشور‌ها است. بدون شک بی توجهی به این مساله می‌تواند زیان اقتصادی زیادی را نصیب اقتصاد کشوری کند که بی توجه به این مساله وارد میدان شده است.

از طرف دیگر مقامات با جدیت بیشتری برای قانون گذاری در بازار استیل کوین‌ها اقدام کرده اند. این تلاشی است برای نظارت بیشتر بر بازار و مقابله با توسعه دامنه نفوذ رمز ارز‌ها در اقتصاد جهانی.

/ بازار#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در ابتدا و در مرحله آزمایشی آلفا، تنها ۱۰ تولیدکننده محتوای آمریکایی به این قابلیت دسترسی خواهند شد تا اینستاگرام بازخورد علاقمندان و تولیدکنندگان محتوا را درباره این قابلیت دریافت کند.

11 دقیقه پیش

ثروت میلیاردرها از زمان آغاز پاندمی رشد بیشتری در مقایسه با ۱۴ سال گذشته داشته است. این رشد تحت تاثیر مداخله دولتی در سراسر جهان روی داده که به رشد اقتصادها تحرک بخشیده و قیمت سهامها را افزایش داده است.

یک ربع پیش

اعتماد نوشت:بازرگان در عرصه سیاست ایرانی یکه و تنها ماند. چه آنگاه که بر سریر قدرت بود و چه آنگاه که مطرود بود از عرصه قدرت. در زمانه قدرت، چپ و راست بر او تاختند و در دوره دوری از آن برای تقرب به خداوند مرگش را خواستند.

نیم ساعت پیش

هشت بازیکن ایران در پنجره زمستانی با پیشنهاداتی مواجه شده‌اند و ممکن است تیم‌های خود را تغییر دهند. به گزارش ایرنا، پنجره زمستانی باز شده و تیم‌ها و بازیکنان در تکاپو هستند تا در این فصل بهترین تصمیم‌ها را برای آینده خود رقم بزنند.

نیم ساعت پیش

اعتماد نوشت:فاکتورسازی از هشتگ‌های ترند شده در توییتر فارسی توسط فعالان سایبری موضوع مورد توجه فعالان سیاسی و رسانه‌ای در روزهای اخیر شده است.

نیم ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

نیم ساعت پیش

شرق نوشت:یکی از سرچشمه‌های قضاوت‌های مبالغه‌آمیز مثبت یا منفی درباره اکبر هاشمی‌رفسنجانی، بالابردن انتظارات تاریخی از وی و برساختن یک هاشمی انتزاعی است که دارای قدرتی نامحدود، اطلاعاتی نامحدود و جایگاهی بی‌نظیر و بی‌رقیب است.

1 ساعت پیش

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: تا پایان سال درخواست هیچ افزایش قیمتی در ستاد تنظیم بازار بررسی نخواهد شد و دستگاه‌های ذیربط با اهتمام بیشتری در این حوزه عمل کنند.

1 ساعت پیش

پس از کاهش دما به زیر صفر، برف روی شن‌های عین صفراء در الجزایر نشسته است.

2 ساعت پیش

امروز در زنجان راهدارانی که در حال برف‌روبی جاده بودند با سقوط بهمن، زیر برف گرفتار شدند. درنهایت افراد گرفتارشده، توسط نیروهای امدادی نجات یافتند.

2 ساعت پیش

یکی از ستاره‌های فعلی فوتبال ایران مهدی طارمی است که جدای از قابلیت‌های فنی، حاشیه‌های زیادی را هم داشته است.

2 ساعت پیش

گروه استان‌ها- نگهداری از افراد مبتلا در مراکز ترک اعتیاد، یکی از سیاست‌های کلی دولت‌ها، در مبارزه با شیوع اعتیاد و کاهش آمار معتادان است.

2 ساعت پیش

گروه استان‌ها - این گزارش روایتی از یک زن کارآفرین دوخت لباس محلی در چهارمحال و بختیاری است، کسی که هم دغدغه گسترش فرهنگ و هویت اقوام را دارد و هم با کارآفرینی خود موجب مشغول به کار شدن چند نفر دیگر شده است.

2 ساعت پیش

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ساختارهای کشور آمادگی اجرای سیاست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد پرداخت یارانه به جای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب پول‌پاشی شده و فاصله طبقاتی را بیشتر می‌کند.

2 ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۲ میلیون تومان است.

2 ساعت پیش

بیشتر...