کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد تومانی از سهام عدالت hd2 all tv logo

گروهبورساقتصادی
تاریخ انتشار۲۰ فروردين ۱۴۰۰۰۹:۰۱
کد خبر۷۷۱۷۴۱۲
دانلود PDF
نظر دادن

وزیر اسبق وزارت تعاون گفت: سامانه‌هایی به طور غیر قانونی در زمینه سهام عدالت شکل گرفتند که هزینه  ساختش از جیب مردم برداشته شد و مبلغ مذکوری که از این مسیر بدست آمده  به ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

بماند//کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد تومانی از سهام عدالت!به گزارش خبرنگاربورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،محمد عباسی وزیر اسبق وزارت تعاون که امروز کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را اعلام کرد از برنامه هایش درباره سهام عدالت به خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان، می گوید: اجرایی شدن سهام عدالت در دوران تصدی من در وزارت تعاون رخ داد اما اصل ایده سهام عدالت مربوط به رهبری می‌شود، ایشان قصدشان از مطرح کردن چنین طرحی این بود که اقتصاد کشور به سمت مردمی محور حرکت کند.

او تصریح کرد: در انتهای دولت آقای احمدی نژاد یکسری اتفاقات رخ داد به گونه‌ای که اقدامات صورت گرفته در رابطه باسهام عدالتبا تصمیمات که در وزارت تعاون اخذ شده بود مغایرت داشت، هدفمان از بحث سهام عدالت آن بود که سهم بخش تعاون را افزایش بدهیم.

معاون اسبق وزارت تعاون تصریح کرد: متاسفانه امر مذکور در دولت آقای روحانی رها شد،  اینکه یک عده بخواهند مردم را تشویق کنند که از شرکت‌های تعاونی استانی خارج شوند کاملا مغایر اهداف بود.


بیشتر بخوانید

  • دامنه نوسان تا قبل از انتخابات باز می شود

عباسی بیان کرد: سامانه‌هایی به طور غیر قانونی در زمینهسهام عدالتشکل گرفتند که هزینه  ساختش از جیب مردم برداشته شد، نکته‌ای که باید در این رابطه به آن اشاره کرد اخیرا یکی از نمایندگان اظهار کرده است مبلغ مذکوری که از این مسیر بدست آمده  به ۶۰۰ میلیارد تومان می رسد.

او بیان کرد: مهم‌ترین چیزی که در رابطه با سهام عدالت مطرح است ما باید به اهداف اولیه که همان بهره گیری از شرکت‌های تعاونی است، برگردیم. مردم باید خودشان برای سهامشان تصمیم بگیرد نه آنکه دولت در آن دخل و تصرف داشته باشد.

عباسی گفت: یکی از زمینه‌های قانونی سهام عدالت آن بود که شرکت‌هایی می‌توانند در پرتفوی سهامداران سهام عدالت حضور یابند که سودده باشند تا از سودش مردم بهره برند.

او در رابطه با برنامه هایش برای بازار سرمایه باتوجه به شعار سال، اظهار کرد: در هر کشوری اگر قرار است که اقتصادش حرکت کند راه آن سرمایه گذاری است، ما به اندازه کافی در شرایط فعلی منابع در کشور داریم، اما متاسفانه منابع به سمت تولید حرکت  داده نمی‌شود.

وزیر اسبق وزارت تعاون گفت: اینکه گفته می‌شود حجم نقدینگی از سه هزار هزار میلیارد تومان تجاوز کرده خودش سبب نگرانی می‌شود به سبب آنکه نشان از آن دارد که بخشی از سرمایه‌های مردم سرگردان است.

عباسی تصریح کرد: اینکه دولت بیاید مردم را تشویق کند که وارد بازار سرمایه شوند، اما در نیمه دوم سال با تنش‌های مختلف سبب ریزش شود این نشان از بی تدبیری  دولت  است.

او بیان کرد: موضوع سرمایه گذاری در بورس یکی از راهکار مهم اقتصادی است به شرط آنکه حقیقی باشد نه آنکه حباب آن را در بگیرد و به طوری که  بتوانیم به طور شفاف بگویم که  از سرمایه‌ها در کدام بخش تولید بهره گرفته شده است.

وزیر اسبق وزارت تعاون گفت: وقتی دولت دهم به اتمام  رسید نقدینگی چهار صد و پنجاه هزار میلیارد تومان بود، اما اکنون به سه هزار هزار میلیارد تومان رسیده که نشان از رها شدگی اقتصاد است.

عباسی گفت: اکنون استارت آپ‌هایی هستند که ایده دارند، اما به سبب آنکه سرمایه ندارند نمی‌توانند در این راه به درستی گام بردارند اگر نقدینگی به این سمت حرکت کند به طور قطع اوضاع اقتصادی بهبود می‌یابد.

انتهای پیام/

وزیر اسبق وزارت تعاون گفت: سامانه‌هایی به طور غیر قانونی در زمینه سهام عدالت شکل گرفتند که هزینه  ساختش از جیب مردم برداشته شد و مبلغ مذکوری که از این مسیر بدست آمده  به ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترفند‌های جالبی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان برخی کار‌های فنی را آسان‌تر انجام داد.

1 ساعت پیش

تیم فوتبال فولاد خوزستان موفق شد با برتری قاطع برابر العین امارات به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد تا تعداد سهمیه‌های ایران در رقابت‌های این فصل قاره به عدد چهار برسد.

2 ساعت پیش

تفسیر اجمالی آیه ۷ سوره مائده و همچنین روایت امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.

2 ساعت پیش

شلیک ۴۱ گلوله توپ در ۴ ناحیه بریتانیا به احترام شاهزاده فیلیپ ، همسر ملکه بریتانیا که در ۹۹ سالگی درگذشت.

2 ساعت پیش

با وجود کارشکنی‌ها، تیم فوتبال پرسپولیس بالاخره برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا به سوی هند پرواز کرد.

2 ساعت پیش

رامین رضاییان یکی از گل های خورده مقابل العربی را در دقیقه 2+45 جبران کرد.

2 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اوراق بهادار، انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور توصیف کرد و اطمینان داد تمام زیر‌ساخت‌های لازم برای سلامت کامل انتخابات و اعلام نتایج آن فراهم شده است.

3 ساعت پیش

گل اول العربی به السیلیه را مهرداد محمدی در دقیقه ۱۰ به ثمر رساند.

3 ساعت پیش

خلاصه بازی بایرن مونیخ و اونیون برلین در چارچوب رقابت‌های بوندسلیگا آلمان را ببینید.

3 ساعت پیش

بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی، چون محدودیت‌های کرونایی و سرانه ورزش پرداخته است.

3 ساعت پیش

به دلیل روند نزولی شیوع ویروس کرونا ستاد ملی مقابله با کرونا در روز‌های گذشته تصمیم به قرنطینه پایتخت گرفت.

3 ساعت پیش

نبود زیرساخت‌ها و تغییر مسیر ورزشکاران تهرانی به رشته‌های تفریحی ضربه سنگینی به ورزش پایتخت وارد کرده است.

4 ساعت پیش

از توسعه دولت الکترونیک تا حمایت از اقشار آسیب‌پذیر با همه‌گیری کرونا در جهان، به نظام حمایتی کشورها فشار‌های گسترده وارد شد.‌

4 ساعت پیش

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای شهر تهران: برای نخستین بار از ابتدای سال، در 24 ساعت گذشته از مرز 6هزار نفر بستری عبور کردیم.

4 ساعت پیش

بیشتر...