اقتصاد آنلاین |
1 ماه پیش

ازدواج دیرهنگام چه عواقبی دارد اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

  • پیامد های ازدواج دیرهنگام یا ناآگاهانه
  • ۱. سازگاری با فرد دیگر کار سختی است
  • ۲. امور مالی در اولویت قرار میگیرند
  • ۳. نداشتن وقت کافی برای با هم بودن
  • ۴. عجله برای بچه دار شدن
  • ۵. کاهش قوای جنسی
  • ۶. احساس غریبی نسبت به خودتان پیدا میکنید
  • بچه دار شدن در ازدواج های دیرهنگام چگونه است؟
  • پیامد های ازدواج دیرهنگام یا ازدواج نکزدن کدامند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دلگرم، همانطور که میدانید افراد بنا به انتخاب خود در سنین مختلف ازدواج میکنند. لذا به طور کلی نمیتوانیم یک سن مشخص را به عنوان سن مناسب ازدواج مشخص کنیم. اما تاخیر ازدواج هم عوارض و مشکلاتی را به همراه دارد. مثلا افراد در سنین بالاتر کمتر با هم کنار میایند یا با بالا رفتن سن توانایی جنسی کاهش میابد که هر کدام از این موارد میتواند باعث بروز مشکلات بزرگی در زندگی شود.

با این وجود، در حال حاضر بسیاری از جوانان عقیده دارند ازدواج در سنین بالاتر بهتر است و مزیت های بیشتری را برایشان به همراه دارد. اما کدام مورد درست است؟ آیا ازدواج دیرهنگام کار اشتباهی است یا میتوانیم از مشکلات ناشی از تاخیر ازدواج و مجرد ماندن چشم پوشی کنیم و یک زندگی مشترک موفق را تجربه کنیم؟

پیامد های ازدواج دیرهنگام یا ناآگاهانه

اگرچه تا حدودی تاخیر در تشکیل زندگی مشترک به منظور رسیدن به ثبات مالی و عاطفی و… قابل قبول است، اما تاخیر بیش از حد ازدواج خطرناک است. چون ممکن است استرس ازدواج نکردن به سراغتان بیاید و به این فکر کنید که از همه ی هم سالان خود جا مانده اید. به همین دلیل در چنین شرایطی احتمال انتخاب غلط و نا آگاهانه افزایش میابد. که پیامدهای بسیار بدی را به دنبال دارد که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. سازگاری با فرد دیگر کار سختی است

عدم سازش با فرد دیگر، احتمالا از متداول ترین مشکلات ناشی از تاخیر ازدواج است. زیرا شما که تا به حال فردی مستقل و مجرد بوده اید، تنها متکی به خود هستید. همواره در جهت خواسته های خود گام برداشته اید.

در واقع ممکن است به آزادی شخصی خود بیشتر از تشکیل خانواده اهمیت دهید. لذا تنظیم زندگی و آینده برای دنبال کردن علایق و نیازهای فرد دیگر کار سختی است. همین موضوع زمینه ساز بسیاری مشکلات در زندگی مشترک خواهد بود. زیرا یک زندگی مشترک موفق بیش از هر چیز دیگری به فداکاری و گذشت نیاز دارد.

۲. امور مالی در اولویت قرار میگیرند

اگرچه امور مالی همیشه مهم هستند، اما یکی از عوارض دیر ازدواج کردن این است که امور مالی بیش از حد اهمیت پیدا میکنند. این امری طبیعی است که هر چقدر سن بالاتر میرود ما به پس انداز و درآمد بیشتری فکر میکنیم تا در دوران بازنشستگی از آن استفاده کنیم. با تاخیر در ازدواج، چنین دیدگاهی میتواند روی زندگی زناشویی تاثیرات منفی بگذارد.

۳. نداشتن وقت کافی برای با هم بودن

گاهی یکی از دلایل تاخیر ازدواج رسیدن به ثبات شغلی است. اما توجه داشته باشید که این موضوع میتواند پیامدهایی هم داشته باشد. زیرا با بالاتر رفتن سن و متمرکز شدن در شغل و حرفه خود، زمان کافی برای گذراندن با همسرتان نخواهید داشت. شما بیشتر وقت خود را به کار کردن میگذرانید و تنها اوقات کم و بی کیفیتی را برای همسرتان خواهید داشت.

۴. عجله برای بچه دار شدن

از دیگر عوارض ازدواج دیرهنگام این است که باید برای بچه دار شدن عجله کنید. وقتی دیر ازدواج میکنید، توصیه دیگران به شما این است که هر چه زودتر بچه دار شوید. البته این موضوع از نظر پزشکی هم مهم است چون احتمال بروز بیماری های ژنتیکی در نوزادانی که از پدر و مادر مسن تر به دنیا میایند، بیشتر است.

بدین ترتیب شما خیلی زود با مسئولیت های زیادی مواجه میشوید. از طرفی فرصت کمتری دارید تا به عنوان یک تازه عروس و داماد با هم وقت بگذرانید. علاوه بر این در ازدواج های دیر هنگام اختلاف سنی شما و فرزندانتان زیاد خواهد بود. لذا به تلاش بیشتری نیاز دارید تا فرزندانتان را درک کنید.

۵. کاهش قوای جنسی

طبیعی است که با افزایش سن، قوای جنسی زن و مرد کاهش میابد و دیگر آن شور و اشتیاق جوانی در آنها وجود ندارد. یکی از پیامدهای ازدواج نکردن هم همین بی انگیزگی و کاهش تمایلات جنسی است. عدم وجود تعادل در یک رابطه زناشویی میتواند مشکلات بیشتری را به دنبال داشته باشد.

۶. احساس غریبی نسبت به خودتان پیدا میکنید

کاهش اعتماد به نفس و سردرگمی نمونه ای از عوارض عدم ازدواج کردن است. افرادی که دیرتر ازدواج میکنند، با گذر زمان وقتی خودشان را با دوستان و اطرافیان مقایسه میکنند، احساس عجیب و غریبی را تجربه میکنند. زیرا در فرهنگ ما ازدواج کردن به معنای طبیعی بودن است. هر کس خلاف این امر عمل کند، عجیب و غریب به نظر میرسد. همین موضوع میتواند زمینه ساز مشکلات فردی ناشی از تاخیر ازدواج باشد. افسردگی به دلیل ازدواج نکردن از جمله معمولترین مشکلاتی است که جوانان زیادی را درگیر کرده است.

مدیرکل دفتر اطلاعات آمار ، جمعیت و مهاجرت سازمان ثبت احوال از افزایش سن ازدواج زنان و مردان طی ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: بالا رفتن میانگین سن…

بچه دار شدن در ازدواج های دیرهنگام چگونه است؟

وقتی دیر ازدواج میکنید، توصیه دیگران به شما این است که هر چه زودتر بچه دار شوید. بدین ترتیب شما خیلی زود با مسئولیت های زیادی مواجه میشوید. از طرفی فرصت کمتری دارید تا به عنوان یک تازه عروس و داماد با هم وقت بگذرانید.

در ازدواجهای دیر هنگام شما تقریبا به ثبات مالی رسیدید و حتی این فرصت را دارید که برای خرید خانه و ماشین و… سرمایه گذاری کنید. پس این امنیت مال یک نکته مثبت در ازدواج شما خواهد بود.

پیامد های ازدواج دیرهنگام یا ازدواج نکزدن کدامند؟

نداشتن وقت کافی برای با هم بودن، سازگاری با فرد دیگر کار سختی است، کاهش قوای جنسی و… از پیامدهای تاخیر در ازدواج است.

منبع:دلگرم


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زاهدان- استواریکم امیر حسین خالص خمر که مردادماه در مرز نگور سیستان و بلوچستان حین پایش مرز بر اثر واژگونی خودرو مجروح شده بود به خیل شهدا پیوست.

6 ساعت پیش

وی با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق زنان و حقوق بشر افزود: توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند.

6 ساعت پیش

ید در بسیاری از عملکردهای بدن نقش دارد و کمبود این ماده معدنی می تواند اثرات مخربی بر سیستم ایمنی و غده تیروئید داشته باشد همچنین ممکن است بر کیفیت پوست و مو تاثیر بگذارد. با توجه به اینکه بدن نمی تواند به تنهایی ید تولید کند، باید آن را از طریق مصرف مواد غذایی یا مکمل‌ها تامین کرد.

6 ساعت پیش

لیندا کیانی، بازیگر سینما و تلویزیون عکسی از کودکی اش منتشر کرد.

7 ساعت پیش

برنامه فوتبال یک بعد از دو هفته تعطیلی به جدول پخش شبکه ورزش بر می‌گردد.

7 ساعت پیش

خودروسازان می‌گویند از چند روز آینده شاهد توقف خط تولید چند خودرو پرفروش خواهیم بود.

7 ساعت پیش

تیم ملی ایران بهترین جایگاه خود را در رنکینگ فیفا قبل از جام جهانی تجربه می‌کند.

7 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید روند توسعه مناسبات با روسیه به سرعت دنبال شود، گفت: توسعه روابط ایران و روسیه برای دشمنان دارای این پیام است که تحریم‌ها نمی‌تواند مانع از اجرای برنامه‌های ما باشد.

6 ساعت پیش

تهران- وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در دیدار با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از آمادگی برای تعمیق و توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور خبر داد.

6 ساعت پیش

بیشتر...