خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

ورود اتوبوس های جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران از روز گذشته تسنیم


ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران از روز گذشته

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از اضافه شدن ۲۵ دستگاه اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی تهران از روز گذشته خبر داد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم،مهدی علیزاده از ورود 48 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی خبر داد و اظهار کرد: عصر دیروز، 25 دستگاه اتوبوس نو از شرکت تولیدکننده اسنا تحویل گرفتیم که با احتساب 23 دستگاه پارت قبلی تاکنون 48 دستگاه از قرارداد 500 دستگاهی با این تولیدکننده تحویل شده است.

وی با تأکید بر اینکه با همکاری شرکت‌های طرف قرارداد امیدواریم تحویل اتوبوس‌ها با سرعت بیشتری انجام شود، ادامه داد: برای خرید 3040 دستگاه اتوبوس از محل تولیدات داخلی قراردادی بالغ بر 28 هزار میلیارد تومان با همت شهردار تهران و شورای شهر منعقد شده که 1000 دستگاه از آن برقی و 2040 دستگاه دیگر دیزلی با استاندارد یورو 5 است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با بیان اینکه برای افزایش ناوگان و رسیدن به وضعیت ایده‌آل برای خدمات‌رسانی به شهروندان از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم، افزود: بر اساس اهداف تعیین شده برای سال 1402، امیدواریم تا از طریق بازسازی و نوسازی، تعداد ناوگان فعال اتوبوسرانی به حدود 4700 دستگاه افزایش یابد و طبق برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران این تعداد را تا پایان سال 1404 به 7500 دستگاه برسانیم.

به گزارش تسنیم،طبق قرارداد منعقد شده شهرداری تهران به تولیدکنندگان داخلی،از آبان و آذر باید تحویل اتوبوس‌ها باید آغاز می‌شد اما با مساعدت شرکت‌های طرف قرارداد و پیگیری‌های شهرداری تهران، بخش نخست اتوبوس‌ها شامل59 دستگاه اتوبوس تک کابین از شرکت عقاب افشان، 23 دستگاه اتوبوس از شرکت اسنا و18 دستگاه مینی‌بوس با ظرفیت 17 مسافر از شرکت سبلان خودرو در ماه‌های گذشته تحویل گرفته شد.

در ایام اربعین نیز97 دستگاه اتوبوس از وزارت کشور تحویل گرفته شدکه 75 درصد هزینه آن را دولت و 25 درصد آن را شهرداری پرداخت کرد.

مجموعاً در مدت زمان کوتاهی 200 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران افزوده شد.

ناکارآمدی "شهرداری و دولت" سابق در تأمین اتوبوس پایتخت

از 1000 دستگاه اتوبوس برقی که قرارداد تولید آن منعقد شده، 500 دستگاه توسط گروه مپنا و 500 دستگاه دیگر توسط "عمادخودرو" تأمین خواهد شد؛عماد خودرو 250 اتوبوس 9 متری و 250 دستگاه اتوبوس 12 متری تولید خواهد کرد و احتمالاًحدود 100 دستگاه اتوبوس برقی 9 متری تا پایان سال جاری به مدیریت شهری تحویل داده ‌می‌شود.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ملی‌پوش نوجوان تنیس روی میز ایران در یک قدمی کسب مدال برنز در قابت‌های قهرمانی جهان قرار گرفت.

یک ربع پیش

2 قلاده شیر سفید وارد باغ وحش ارم سبز شدند.

یک ربع پیش

صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، انقلابی بزرگ در صنعت مهجور فوتبال کشور قلمداد می شود.

یک ربع پیش

یکی از بزرگترین حامیان مالی دونالد ترامپ اعلام کرد حتی اگر رئیس جمهور سابق در یکی از چند پرونده اتهامی خود محکوم شود، همچنان به کمپین انتخاباتی وی کمک‌های مالی می‌کند.

یک ربع پیش

رهبر انقلاب صبح امروز خطاب به بسیجیان: از دو قطبی‌های کاذب بپرهیزید. کسانی که مبانی و اصول اسلام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند برادر شما هستند؛ حتی اگر سلیقه متفاوتی دارند.

یک ربع پیش

شهرهای ترکیه در دولت جدید شاهد اجرای عملیات گسترده پلیس و نیروهای امنیتی برای دستگیری اعضای ده‌ها باند تبهکاری و سران مافیا هستند و همه می‌پرسند: چرا در گذشته شاهد چنین اقداماتی نبودیم.

یک ربع پیش

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و تعدادی از معاونین و مدیران این سازمان با حضور در دیوان محاسبات کشور در جلسه کاری مشترک با رئیس کل این نهاد نظارتی شرکت کردند.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بنزین معمولی که هم‌اکنون در تهران توزیع می‌شود با استاندارد یورو۴ و با کیفیت است.

یک ربع پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار بسیجیان تاکید کردند: حادثه تاریخ ساز طوفان الاقصی به معنای واقعی کلمه توانست جدول سیاستهای آمریکا در این منطقه را برهم بریزد و انشالله این طوفان ادامه پیداکند جدول را محو خواهد کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...