بیتوته |
۱ هفته پیش

بیوگرافی خسرو احمدی بازیگر تصاویر خسرو احمدیتصاویر خسرو احمدی, خسرو احمدی و همسرش, فیلم های خسرو احمدی

  خسرو احمدی بازیگر 

 

زندگی شخصی و هنری خسرو احمدی  

خسرو احمدیمتولد 28 خرداد 1342 یکی از پیشکسوت های بازیگری خوب کشورمان می باشد که در تهران متولد شد.وی به دلیل مشکلات و شرایطی که داشت هیچ وقت به مدرسه نرفت اما مدرک دیپلم را دارد. خسرو به دلیل خاطراتی که برای کودکان دهه 60 دارد هنوز در یاد ها باقیست.

چکیده ای از بیوگرافی خسرو احمدی

نام اصلی : خسرو احمدی

تاریخ تولد : 28 خرداد ماه 1342

محل تولد : تهران

پیشه : بازیگر تئاتر ، سینما و تلوزیون

 

بیوگرافی خسرو احمدی:

خسرو احمدیدر سال 1342 در تهران متولد شد. او از همان بچگی به دلیل مشکلات و شرایطی که داشت نتوانست به مدرسه برود اما پدرش که معمار بود برای او کتاب ها را تهیه می کرد و در خانه به او اموزش می داد. او نیز فقط برای امتحانات به مدرسه می رفت و به این شکل توانست مدرک دیپلم خود را در رشته تجربی اخذ کند.

 

زندگی نامه خسرو احمدی, بیوگرافی خسرو احمدی, خسرو احمدی بازیگر

خسرو احمدی و جمعی از هنرمندان

 

به گفته خود خسرو احمدی ، پدر او معمار است و هنوز در تهران سازه هایی از او وجود دارد. مانند سینما های خیابان انقلاب جنب لاله زار ، سینما های میدان امام حسین ، و یا سیمان کاری تالار سنگلج را پدر من انجام داد.

 

5 ساله که بودم 2 بلیط نمایش تئاتر به پدرم دادند و باهم به تماشای ان رفتیم ، و همین باعث شد به این هنر علاقه مند شوم.

به گفته وی ، او در یک برحه زمانی ، اضافه وزن شدیدی را تجربه کرده است که موفق شده در طول 4 سال 96 کیلو از وزنش را کم کند.

 

احمدی فیلم ها نمایش های بسیاری در کارنامه خود دارد ، از شناخته شده ترین اثار وی می توان به : سه بیگانه ، کلاه قرمزی و بچه ننه ، النگ و دولنگ ، قطار ابدی و خوابگاه دختران اشاره کرد.

 

خسرو احمدی تئاترها و فیلم های زیادی بازی کرده است اما نمایشی که او را بسیار مشهور کرد به برنامه کودک النگ و دولنگ بر میگردد. او در این نمایش نقش دولنگ را بر عهده داشت. 

 

تصاویر خسرو احمدی, خسرو احمدی و همسرش, فیلم های خسرو احمدی

خسرو احمدی در پشت صحنه

 

تجربه کارگری خسرو احمدی  

خسرو احمدی : به جرعت می توانم بگویم تمام شغل های این مملکت را تجربه کرده ام. من مجبور بودم کار کنم به همین خاطر از گلفروشی سر چهار راه ها گرفته تا کفاشی ، نانوایی و کارگری و بسیاری از کار های دیگر را تجربه کردم.

 

از شروع بازیگری خسرو احمدی تا ورود به رادیو

احمدی برای یادگیری تئاتر و بازیگری هیچ وقت کلاس اموزشی را تجربه نکرد. هنگامی که 10 ساله بود به صورت تجربی این کار را شروع کرد.

اولین بازی او مربوط به نمایش "سیاه بازی" است. هنگامی که یکی از بازیگران این نمایش مریض شد ، خسرو به جای او به صحنه رفت اما نمایش را خراب کرد و اخراج شد. این باعث شد بعد ها سخت تمرین کند. تلاش های او جواب داد و بالاخره موفق شد به تئاتر برسد.

 

زندگی نامه خسرو احمدی, بیوگرافی خسرو احمدی, خسرو احمدی بازیگر

خسرو احمدی در پوستر فیلم هرمین

 

زمانی که در قائم شهر شمال زندگی می کرد به پیشنهاد دوستی به رادیو مازندران دعوت شد و او به مدت یک سال مجری رادیو با زبان مازنی و فارسی بود.

بعد از گذشت مدتی خسرو احمدی در سال 59-60 به تهران مهاجرت کرد. او همچنان که در کارگاه ریخته گری و شرکت بیمه کار می کرد ، به صورت جدی بازی در تئاتر را شروع کرد.

 

شروع بازیگری خسرو احمدی در تلویزیون و شهرت با النگ و دولنگ

وی اولین بازی اش در تلوزیون به صورت جدی ، در سال 1369 رقم خورد و از شبکه 2 وارد قاب تلوزیون شد.

مدت کوتاهی گذشت ، خسرو احمدی توسط ایرج طهماسبی به النگ و دولنگ دعوت شد و توانست به خوبی در نقش دولنگ ایفای نقش کند. که این کار باعث شهرت او شد.

 

خانواده و تفریحات خسرو احمدی

احمدی در اویل سال 1360 ازدواج کرد و اکنون صاحب 3 فرزند پسر به نام های علی ، امیر و مرتضی می باشد. 

علی احمدی اولین فرزند خسرو احمدی که در دهه 60 متولد شد ، اکنون یکی از نویسندگان ، کارگردانان جوان و شناخته شده ای است که ذهن بسیاری خلاقی دارد و در صفحه اینستاگرامش هم برخی از نوشته های خود را برای دنبال کننده هایش به اشتراک می گذارد. 

 

خسرو احمدی بازیگر سینما, خسرو احمدی, زندگی نامه خسرو احمدی

خسرو احمدی و پسرش

 

علی در کارگردانی تئاتر به خوبی حرفه ای شده و تا کنون جوایز زیادی گرفته است. او در سال 97 تئاتر "زهرماری" را با بازی پدرش اجرا کرد. علاوه بر این در سال 98 تئاتر مادر را در تماشاخانه ایرانشهر با هنرنمایی پژمان جمیشیدی ، پانته ا بهرام ، و رویا میر علمی روی صحنه برد. در این تئاتر طراح و کارگردان خود علی احمدی بود و پدرش نقش تهیه کننده را داشت.

 

فیلم های خسرو احمدی, خسرو احمدی و پسرانش, خسرو احمدی بازیگر سینما

تصویری از خسرو احمدی در جوانی

 

از تفریحات مورد علاقه خسرو احمدی طبق گفته خودش ، گردش در روز های تعطیل به همراه خانواده است. علاوه بر این او کتاب خواندن را دوست دارد و در طول هفته ، زمانی را برای این کار صرف می کند.

 

نظر خسرو احمدی نسبت به ارتباط تلویزیون و کودکان 

به نظر من در ان زمان ها ، ما محدودتر بودیم و دو کانال تلوزیونی بیشتر نبود ؛ حال آنقدر دنیا وسیع شده است که با زدن هر دکمه ای می توان به آن سر دنیا برویم و برگردیم. به همین دلیل شاید ارتباط کودکان امروزی با تلوزیون کمرنگ تر شده باشد.

 

خسرو احمدی بازیگر سینما, خسرو احمدی, زندگی نامه خسرو احمدی

خسرو احمدی در برنامه تلویزیونی کتاب باز

 

همچنین افزود: یکسری اتفاقات دیگری هم رخ داده است ، مثلا در دوارن ما به نسلی که در حال پرورش بود توجه بیشتری می شد. همچنین بر تربیت کسانی که وارد حرفه ما می شدند بسیار تاکید داشیتم. الان هم نمیگویم این توجه از بین رفته اما احساس می کنم کمرنگ تر شده.

با وجود اینکه سال های سال است از برنامه کودک النگ و دولنگ می گذرد ، بار ها بخش هایی از ان را در اینستاگرام می بینم که کامنت های زیادی دارند و دهه 60 و 70 خاطرات خودشان را از ان تعریف می کنند. حتی بعضا کودکان دهه 90 هم می بینم این برنامه را دیده اند.

 

آثار خسرو احمدی

فیلم های تلوزیونی خسرو احمدی

 عطر و گلاب بپاشید - 1376

 

 بیداران - 1369

 

 النگ و دولنگ - 1370

 

 هفته پر ماجرا - 1372

 

 علی آقا 121 - 1374

 

صد سال ها به این سال ها - 1375 
 قطار ابدی - 1376

 

ماجراهای تقی جان-1378 الی 1383 خواستگاری پرماجرا - 1379 
 چراغ جادو - 1379

 

چراغ های خاموش - 1380 پشت صحنه - 1381 
 باران عشق - 1381

 

من و پوتی (سری سوم) - 1386 بلندگو های افسانه ای - 1387 
 نون و ریحون - 1389

 

 پایتخت 1 - 1389

 

توئطه فامیلی - 1390 
 تقدیر - 1390

 

 همه خانواده من - 1391

 

 گاهی به پشت سر نگاه کن - 1394

 

 چرخ و فلک - 1395

 

 راه و بیراه - 1397

 

سال های دور از خانه-1397

با خانمان - 1399  -

 

فیلم های سینمایی خسرو احمدی

 خون خدا - 1397

 

 خون خدا - 1397

 

چها راه استانبول - 1396 
سه بیگانه - 1395 کلاه قرمزی و بچه ننه - 1390  دونده زمین - 1389

 

 مینی بوس - 1389

 

قبیله من - 1390 هم بازی - 1388 
 طاووس های بی پر - 1387

 

 سه زن - 1386

 

 مسیح - 1384

 

 جایی برای زندگی - 1383

 

خوابگاه دختران - 1383 عاشق مترسک - 1382 
کلاه قرمزی و سروناز - 1381  تارزن و تارزان- 1380

 

تنبل و قهرمان - 1380 
 دختر شیرینی فروش - 1380

 

یکی بود یکی نبود - 1379  اتل متل توتوله - 1370

 

 

آلبوم تصاویر خسرو احمدی

فیلم های خسرو احمدی, خسرو احمدی و پسرانش, خسرو احمدی بازیگر سینما

خسرو احمدی در کنار علی اوجی و مجید صالحی

 

تصاویر خسرو احمدی, خسرو احمدی و همسرش, فیلم های خسرو احمدی

خسرو احمدی در پشت صحنه تئاتر

 

زندگی نامه خسرو احمدی, بیوگرافی خسرو احمدی, خسرو احمدی بازیگر

تصویری جدید از خسرو احمدی

 

رو احمدی بازیگر سینما, خسرو احمدی, زندگی نامه خسرو احمدی, بیوگرافی خسرو احمدی, خسرو احمدی بازیگر

گریم قدیمی خسرو احمدی

 

 خسرو احمدی بازیگر سینما, خسرو احمدی, زندگی نامه خسرو احمدی

عکس جدید از خسرو احمدی

 

تصاویر خسرو احمدی, خسرو احمدی و همسرش, فیلم های خسرو احمدی

تصاویر جدید از خسرو احمدی

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته 

 

 #‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جولیا پانلی ، بیوگرافی جولیا پانلی ، بازیگر ایتالیایی فیلم گیسو ، جولیا پانلی کیست ، جولیا پانلی قبل از عمل ، جولیا پانلی و همسرش ، زندگی نامه جولیا پانلی، عکس های جولیا پانلی ، لوسیا در سریال گیسو ، تصاویر جولیا پانلی ،

1 روز پیش

بیوگرافی بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی و همسرش ، بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی بازیگر ، بهزاد خداویسی هنر پیشه سینما ، همسر بهزاد خداویسی ، عکس های بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی و پسرش ، بیماری بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی و همسر اولش ،

1 روز پیش

نگار فروزنده ، بیوگرافی نگار فروزنده، عکس های نگار فروزنده ، فیلم های تلوزیونی نگار فروزنده ، نگار فروزنده قبل از عمل،عکس های نگار فروزنده،عکسهای جدید نگار فروزنده،نگار فروزنده و همسرش،زندگینامه نگار فروزنده،نگار فروزنده در کودکی،عکس جوانی نگار فروزنده،زندگی نامه نگار فروزنده ،

1 روز پیش

صهبا شرافتی، بیوگرافی صهبا شرافتی ، صهبا شرافتی با همسرش ، صهبا شرافتی کیست ، عکس های صهبا شرافتی ، صهبا شرافتی بازیگر ، صهبا شرافتی بازیگر ن خ ، صهبا شرافتی قد ، صهبا شرافتی اینستاگرام ، زندگی نامه صهبا شرافتی ،

5 روز پیش

بیوگرافی نسرین مرادی ، نسرین مرادی ، نسرین مرادی و همسرش ، نسرین مرادی و کامبوزیا پرتوی ، عکس های نسرین مرادی ، نسرین مرادی بازیگر ، زندگی نامه نسرین مرادی ، همسر نسرین مرادی ، نسرین مرادی بازیگر نون خ ، نسرین مرادی اینستاگرام ،

6 روز پیش

بیوگرافی علی صالحی ، تصاویر علی صالحی ، تصویر علی صالحی ، فیلم های تلوزیونی علی صالحی ، عکس های علی صالحی ، سید علی صالحی بازیگر ، علی صالحی و مجید صالحی ، فیلم های علی صالحی ، علی صالحی و مادرش ، علی صالحی قد ، علی صالحی بازیگر نون خ ،

۱ هفته پیش

تصاویر فریبا ترکاشوند ، فریبا ترکاشوند در فیلم رسوائی،فریبا ترکاشوند ، بیوگرافی فریبا ترکاشوند و همسرش ، زندگینامه ی فریبا ترکاشوند ، بیوگرافی فریبا ترکاشوند ، عکس های فریبا ترکاشوند ، فریبا ترکاشوند و فرزندانش ،فریبا ترکاشوند فیلم ، فریبا ترکاشوند در دادستان ،

۱ هفته پیش

بیوگرافی سعید امیر سلیمانی ، سعید امیر سلیمانی،تصاویر سعید امیر سلیمانی،سعید امیر سلیمانی و همسرش،فیلم قدیمی سعید امیر سلیمانی ، زندگی نامه سعید امیر سلیمانی، خانواده امیر سلیمانی ، مادر کمند امیر سلیمانی ، عکس های سعید امیر سلیمانی ، سعید امیر سلیمانی و همسرش ، سعید امیر سلیمانی و فرزندانش ،

۱ هفته پیش

بیشتر...