خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

شهرداری نیاز به استفاده از خرد جمعی دارد رضوی

شهردار بندرعباس عنوان کرد:
شهرداری نیاز به استفاده از خرد جمعی دارد
به گزارشخبرگزاری رضوی، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در نشست با جمعی از خبرنگاران، ضمن تبریک هفته بسیج اظهارداشت: نظم و انضباط، ساختار اداری و مالی هر مجموعه مهم ترین چیزی است که وقتی مدیری می آید باید رسیدگی کند و ما در این یک و نیم ماه که وارد شهرداری شده ایم از مناطق بازدید می کنیم و با دیدگاه ها آشنا می شویم.

وی افزود: شهرداری بندرعباس نیاز به استفاده از خرد جمعی و ظرفیت نخبگان دارد و امروز متاسفانه هم دانشگاهیان در شهرداری نقش ندارند و هم رسانه ها، در حالی که اینها در واقع همکاران ما هستند اما متاسفانه از ظرفیت ها به درستی استفاده نشده است.

شهردار بندرعباس اظهارداشت: از رسانه ها می خواهم از آنجایی که هدفی جز خدمت کردن ندارم ما را کمک کنند، چرا که به جرئت می توانم بگویم رسانه ها بازوی راست بنده هستند و از آنها می خواهیم که ما را یاری کنند.

نوبانی بیان کرد: عدالت محوری در بحث پرداخت های مربوط به رسانه ها یکی از اصولی است که رعایت خواهیم کرد و همچنین به عنوان شهردار وظيفه خود می دانم به رسانه های شهر که در حال خدمت به شهر بندرعباس هستند کمک کنم.

وی ادامه داد: تمام عزیزان رسانه نور چشم من هستند و بنده تیم خاصی ندارم و دید من این نیست که رسانه ها را با خط کشی به خوب و بد تقسیم کنم.

شهردار بندرعباس عنوان کرد: تکریم ارباب رجوع و احترام به مردم از دیگر اولویت ما در شهرداری است و موظفیم به نحو احسن کار مردم را در چارچوب قانون انجام دهیم و نیازی به زنگ زدن افرادی که ما را می شناسند نیست و می خواهیم بی منت به مردم خدمت کنیم.

نوبانی تصریح کرد: بحث معیشت پرسنل نیز بسیار حائز اهمیت است که تلاش می کنیم حقوق ها را به روز کنیم و برای نیروهای مازاد نیز در حال تدبیر هستیم تا همه را فعال کنیم.

وی ادامه داد: بحث شفاف سازی و فعالسازی هم از دیگر کارهای شهرداری است که در همان هفته اول سامانه ستاد را راه اندازی کردیم و اطلاعات تمام پیمانکاران را در آن ثبت نمودیم.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: تمام تلاشمان را برای احداث و اتمام پروژه های نیمه تمام گذاشته ایم و خود را برای ایام عید آماده می کنیم، اما مشکلی که وجود دارد بحث نقدینگی است و بالغ بر ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان شهرداری بندرعباس بدهکاری دارد که با قدرت ورود کردیم و سعی می کنیم مشکلات را مرتفع کنیم.

وی افزود: از ۳ شرکت بزرگ کشوری در حوزه فضای سبز دعوت کرده ایم که به بندرعباس بیایند و طرح جامع فضای سبز بندرعباس را تدوین کنیم.

نوبانی خاطرنشان کرد: راه برون رفت از مشکلات مالی، فعال کردن کدهای درآمدی است؛ شهرداری می تواند واقعا درآمد زا باشد و من حاضرم کلیه کدهای درآمدی را به رسانه ها توضیح دهیم و رسانه ها هم به ما طرح بدهند.

وی تاکید کرد: ما امروز راه برون رفت از مشکلات مالی را جذب سرمایه گذار می دانیم و فراخوان سرمایه گذاران را نیز برای این امر آماده کرده ایم و پکیج هایی نیز مهیا شده است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: خور در تمام دنیا یک فرصت است اما متاسفانه در شهر بندرعباس به تهدید تبدیل شده است؛ ما باید با تامین امنیت سرمایه گذاری از ظرفیت های موجود استفاده کنیم و استاندار هرمزگان نیز قول مساعد داده است که کنارمان باشد.

مهدی نوبانی اظهارداشت: امروز همه کارها را در حوزه های مختلف از شهرداری طلب می کنند در حالی که در هر حوزه ای متولی وجود دارد و ما در همه برنامه ها مشارکت داریم اما مردم احساس می کنند ما هیچ کاری نمی کنیم لازم است در این حوزه هم اطلاع رسانی های صحیح انجام شود.

وی افزود: برای بافت فرسوده با کمیسیون عمران مجلس صحبت کردیم و در یک ماه اخیر سند محله آیت الله غفاری هم صادر شد و در تلاش هستین بحث احیای بافت فرسوده را با راهکار خوبی اجرا کنیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...