راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

رویترز: آمریکا پیشنهاد آتش بس پوتین در اوکراین را رد کرد راهبرد معاصر

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع روسی مدعی شد که به دنبال تماس میان واسطه‌ها بین مسکو و واشنگتن، آمریکا پیشنهاد آتش بس ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اوکراین را رد کرده است.

به گزارش راهبرد معاصر؛ ویترز به نقل از منابع روسی افزود که پوتین در سال ۲۰۲۳ به صورت علنی و خصوصی از طریق واسطه‌ها، از جمله از طریق شرکای عرب مسکو در خاورمیانه و دیگران، سیگنال‌هایی را به واشنگتن ارسال کرد که نشان می‌دهد آماده بررسی آتش‌بس در اوکراین است.

یک منبع ارشد روسی که از گفتگو‌ها در اواخر سال ۲۰۲۳ و اوایل سال ۲۰۲۴ مطلع است به رویترز گفت: تماس با آمریکایی‌ها به نتیجه نرسید.

منبع دوم روسی که از این تماس‌ها مطلع است به رویترز گفت که آمریکایی‌ها به مسکو از طریق واسطه‌ها گفته‌اند که درباره آتش‌بس احتمالی بدون مشارکت اوکراین بحث نمی‌کنند و بنابراین تماس‌ها با شکست مواجه شد.

منبع سوم ادعا کرد: همه چیز از سوی آمریکایی‌ها به هم ریخت. آمریکایی‌ها نمی‌خواستند اوکراین را تحت فشار قرار دهند.

یک مقام آمریکایی در واشنگتن بیان کرد که ایالات متحده در هیچ گفتگوی واسطه‌ای با روسیه شرکت نکرده است. به نظر می‌رسد گفتگو‌های غیررسمی «Track II» در میان روس‌هایی که در دولت نیستند وجود داشته است، اما ایالات متحده در این گفتگو‌ها شرکت نداشته است.

این مقام آمریکایی گفت که پیشنهاد پوتین، بر اساس آنچه که به طور علنی گزارش شده، نسبت به خواسته‌های گذشته روسیه برای حفظ خاک اوکراین تغییری نکرده است. پوتین هفته گذشته به تاکر کارلسون مجری برنامه گفتگوی آمریکایی گفت که روسیه آماده "گفتگو" است.

به گفته سه منبع روسی، واسطه‌ها در اواخر سال ۲۰۲۳ در ترکیه ملاقات کردند.

چهارمین منبع دیپلماتیک گفت که ارتباط‌هایی از طریق واسطه‌ها بین روسیه و آمریکا به ابتکار مسکو وجود داشته، اما به نظر هیچ نتیجه‌ای نداشتند. این مقام آمریکایی گفت که از تماس غیررسمی از طریق واسطه‌ها بی اطلاع است. / تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید از همه مناطق لبنانی که اشغال کرده بیرون برود گفت که کشورش خواهان جنگ نیست و رژیم اسرائیل نباید قدرت حزب الله را دست کم بگیرد.

یک ربع پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

یک ربع پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

یک ربع پیش

فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) از دولت کانادا خواست تا صدور ویزا برای شرکت‌کنندگان در مسابقات کاندیداها را تسریع بخشد.

یک ربع پیش

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

یک ربع پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

یک ربع پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

یک ربع پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

یک ربع پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...