خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

بارندگی ها ۳۰ میلیارد تومان به شبکه برق فارس خسارت وارد کرد ایسنا

بارندگی‌ها ۳۰ میلیارد تومان به شبکه برق فارس خسارت وارد کرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارسمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، گفت: طوفان و بارندگی‌های سامانه بارشی معروف به "مونسون"، تاکنون بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به زیرساخت‌های این شرکت در نقاط مختلف فارس زیان وارد کرده است.

حمیدرضا کریمی‌فرد، شنبه ۱۵ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: آسیب دیدگی ۳۰ کیلومتر شبکه فشارمتوسط و ۱۶ کیلومتر شبکه فشارضعیف، شکستگی و تخریب ۷۵ پایه و آسیب پذیر شدن حدود ۱۴۰۰ پایه فشار متوسط و ضعیف به دلیل شسته شدن اطراف آنها، خسارت دیدن ۱۰ دستگاه تابلوترانس، صدمه به ۲۶۰۰ مترکابل خودنگهدار و معیوب شدن ۵۰ دستگاه ترانسفورماتور، بخشی از خسارت‌های وارده ناشی از بارندگی، سیلاب و طوفان‌های اخیر بوده است.

او ادامه داد: با وجود خسارت‌های سنگین به تاسیسات و تجهیزات برق در جریان طوفان و بارندگی های این سامانه بارشی، تلاش شبانه روزی نیروهای عملیاتی باعث شد که درکوتاه ترین زمان ممکن، شبکه‌های آسیب دیده اصلاح شده یا با اجرای مانورهای تغییر خطوط، شبکه برق احیا و جریان برق مشترکان، دایر شود.

کریمی‌فرد، ضمن تشکر از زحمات پرسنل، پیمانکاران و سیمبانان صنعت برق در خصوص پایداری شبکه در شرایط سخت ناشی از وقوع بحران اخیردر استان فارس، افزود: همکاران و گروه‌های عملیاتی به صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش شبکه هستند تا در صورت بروز خسارت و آسیب احتمالی به خطوط توزیع برق، موارد را بررسی کرده و در سریع ترین زمان ممکن مشکلات را مرتفع و جریان برق را پایدار کنند.

معاون بهره برداری ودیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز در مورد اقدامات اجرایی در مواجهه با سامانه بارشی اخیر گفت: مطابق هشدارهای سازمان  هواشناسی از روزهای قبل از شروع طوفان مونسون، کلیه عوامل اجرایی و عملیاتی این شرکت در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفت و  اقدامات در سه بخش قبل، حین و بعد از وقوع بحران، برنامه‌ریزی و اجرایی شد.

حمیدرضا جلایر گفت: قبل از وقوع این پدیده، اقدامات پیشگیرانه موثری نظیر جلسات هماهنگی ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل درسطح شرکت تشکیل و همه سناریوهای مرتبط با مخاطرات ناشی از بارندگی و سیلاب احتمالی بررسی و اقداماتی برنامه ریزی و مصوب و مقاوم سازی پایه‌های واقع در مسیل احتمالی سیلاب‌ها، ایمن سازی پست‌های توزیع زمینی، بازدید از شبکه، هرس درختان درگیرشبکه، بررسی سناریوهای مانور فیدرهای فشار متوسط و … انجام شد.

این مقام مسئول یادآورشد: در زمان وقوع بارندگی و طوفان گروه های عملیات و اتفاقات در محل‌های تعیین شده در مرکز و نواحی مدیریت های تابعه این شرکت، مستقر شده و با اقدام سریع و به موقع، مشکلات شناسایی و در کوتاهترین زمان ممکن رفع و زمینه تامین برق مطمئن و پایدار فراهم شد.

معاون بهره‌برداری توزیع نیروی برق فارس اضافه کرد: طی این مدت در هر شیفت کاری ۱۷۶ گروه شامل گروه‌های اتفاقات، کمکی بحران، جرثقیل و بالابر و خط گرم، فعال بوده و در هر شبانه روز ۵۲۸ گروه نسبت به رفع سریع خاموشی و بحران اقدام کردند.

جلایر خاموشی های ناشی از شرایط نامساعد جوی را ۱۷۸ مورد اعلام و اضافه کرد: با وجود شرایط بد آب و هوایی و وقوع بارندگی شدید، باد و طوفان، رعد و برق، جاری شدن سیلاب و... با تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان خدوم صنعت برق و تیم‌های عملیاتی و امدادی شرکت، مشکلات مناطق آسیب دیده در همان ساعات اولیه رفع و شبکه برق این مناطق پایدار شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با صدور حکمی از سوی مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، حسین طارمی به عنوان مدیرکل دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت منصوب شد.

5 ساعت پیش

رسانه‌های دولتی از پایان دور اول سفرهای استانی آقای رئیسی در سال اول ریاست‌جمهوری خبر داده‌اند و وعده جدید این است که این اتفاق از سر گرفته می‌شود.

4 ساعت پیش

کرفس طرز تهیه آب کرفس آب کرفس را کی بخوریم مضرات کرفس آب کرفس و هویج برنامه کرفس خورشت کرفس خواص کرفس برای پوست خواص کرفس کوهی کرفس حداقل هشت ترکیب ضد سرطانی را در خودش جای داده است و از رشد تومورهای سرطانی پیشگیری می کند و می تواند تخریب ناشی از رادیکال های آزاد را به حداقل برساند.گیاه کرفس منبعی فوق العاده از ویتامین ث است.

3 ساعت پیش

 التهاب بخش مهمی از روند بهبودی بدن است. اما هنگامی که ادامه یابد، می‌تواند به طیف گسترده‌ای از بیماری‌های پیچیده از جمله دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و بیماری‌های خودایمنی منجر شود.

4 ساعت پیش

رییس قوه قضاییه گفت: در اجرای احکام از هجمه‌های حقوق بشری واهمه نداریم اما توجه به رافت‌ اسلامی و سرنوشت یک زندانی دغدغه من است.

4 ساعت پیش

شاکری گفت: تا پایان سال ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد بازار می‌شود که به بازار مسکن شوک بزرگی وارد می‌کند و رونق می‌بخشد.

4 ساعت پیش

باوجود اینکه وزارت نیرو گفته بود مشکل آب شهرکرد تا دو روز دیگر حل می‌شود اما حجم گل و لای چشمه کوهرنگ تقریبا دو برابر شده و فعلا قابل تصفیه نیست. حالا وزارت نیرو در تلاش است تا آب چاه‌ها را به خطوط لوله آب شهرکرد وصل کند تا مشکل مردم حل شود.

3 ساعت پیش

عکس های جدید بهاره رهنما خبرساز شد.

3 ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران با شکست ۳-۱ کامرون برای چهارمین‌بار قهرمان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد. این نخستین طلای تیمی ایران در قونیه است.

4 ساعت پیش

بیشتر...