خبرگزاری رضوی |
6 روز پیش

فرمانده ارادت عاشقانه به امام زمان عج ، خار چشم دشمنان رضوی

خبرگزاری رضوی گزارش می دهد؛
«سلام فرمانده»؛ارادت عاشقانه به امام زمان(عج)، خار چشم دشمنان
خبرگزاری رضوی- الهام اسماعیلی؛ یکی از کار‌های خوب فرهنگی که از مصادیق آتش به اختیار است همین سرود سلام فرمانده است. این سرود در فاصله‌ کوتاهی توانست از مرکز بزرگ عبادی فرهنگی مهدویت مسجد جمکران، نقاط مختلف ایران را در نوردد و هم اکنون در حال مانور در سطح بین المللی و در میان عاشقان انقلاب اسلامی است.

سروده «سلام فرمانده» نماد اسلام ناب محمدی(ص)
سلام فرمانده را نمی‌توان در حد و‌ اندازه یک سرود معمولی ارزیابی کرد. این سرود با لطافت آهنگین و صلابت آهنین خود به سرود ملی و پرچم فراگیر امت اسلام تبدیل شده است. متن زیبا و روح نواز آن، نماد اسلام ناب محمدی‌(ص) است و مرزهای اسلام ناب را از آنچه به بدعت و تحریف بر آن افزوده‌اند تفکیک می‌کند. خطابی از ژرفای دل به مراد امام غایب (عج) است که نشان می دهد هر اثر انقلابی و دینی و فرهنگی اگر با زبان هنر ارائه شود می‌تواند بر دل‌ها بنشیند و بازخورد گسترده و مثبتی در سطوح مختلف داشته باشد.

گرفتن فرهنگ مقاومت به بهانه جنگ طلبی
واکنش معاندین و غربگرایان و رسانه‌های بیگانه در برابر این سرود فاخر  نشان می‌دهد که جبهه‌ باطل نه تنها در عرصه‌ نظامی بلکه در عرصه‌ فرهنگی به دنبال ایجاد توطئه است. به زعم آنان به کار بردن واژه هایی چون «سرباز»، «فرمانده»، «مقاومت» و «آماده ایم» در سرود سلام فرمانده ترویج خشونت و جنگ طلبی در بین جامعه کودکان است.

جالب اینجاست که در دولت قبل نیز دشمن با اجرای سند2030 که آموزش و پرورش را هدف قرار داده بود به دنبال کنترل افکار نسل های آینده کشور بود که بسیاری از بندهای این سند با قوانین کشورمان مغایرت داشت.دشمن در این سند به‌ بهانه ترویج صلح و حذف خشونت و برابری جنسیتی درصدد بود که برخی از دروس کتاب‌های درسی از جمله آمادگی دفاعی حذف شود، لذا نمی‌توان نسبت به این مسائل با اغماض نگریست.

سکوت غرب در برابر سربازگیری داعش از کودکان
حال باید گفت که گروهک های تروریستی از جمله داعش که پایه گذار تفکر استفاده از کودکان در صفوف جنگی و نظامی هستند و قلب ها و پاکی کودکانه شان را می گیرند تا آنان را به میادین قتل، ذبح و بمب گذاری بکشانند و شیربچه های خلافت را تربیت می کنند تا آینده دولت خود را تضمین کنند چرا غرب نسبت به این اقدامات هیچ واکنشی نشان نمی دهد؟ چرا رسانه های بیگانه در این بین سکوت کرده اند؟

در حقیقت دشمن به بهانه ترویج خشونت طلبی و جنگ به دنبال این است که نسل جدیدمان را از فرهنگ مقاومت دور کند چرا که می داند کشور ما در این چند سال پس از انقلاب با همین فرهنگ توانسته توطئه های دشمن را خنثی کند و تمامی بحران ها در عرصه های مختلف را پشت سر بگذارد.

همخوانی این سرود با مضامین مرتبط با جهاد و مقاومت که از عمق جان نونهالان ایران‌زمین بر آمد، یک‌بار دیگر ثابت کرد فرهنگ مقاومت حتی در میان کم سن و سال‌ترین اقشار کشور، از محبوبیت پرشماری برخوردار است و با وجود تبلیغات وسیع و پرهزینه دشمنان، خون پاک شهدا ثمرات خود را پس از چندین دهه نشان می‌دهد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران از جمع قرمزپوشان پرتغالی خداحافظی کرد.

6 ساعت پیش

محمدحسین زواری بازیکن فصل گذشته صنعت نفت آبادان رسما اسقلالی شد.

6 ساعت پیش

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «پس از بیش از یک سال مذاکره، خطر عبور نکردن از خط پایان را داریم. ما باید در اسرع وقت توافق را منعقد کنیم و به اجرای کامل برجام برگردیم.»

6 ساعت پیش

بازیکن فصل گذشته استقلال به طور رسمی به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوست.

6 ساعت پیش

صحبت های روزبه چشمی هافبک با تجربه استقلال تهران با دوربین این باشگاه پس از تمدید قرارداد را ببینید.

5 ساعت پیش

دزدانی که در ویلای رونالدو به اموال مارکو وراتی دستبرد زده بودند دستگیر شدند.

6 ساعت پیش

کنایه برنامه ویدیوچک به ماجرای انتقال وینگرجوان استقلال به پرسپولیس و بازگشت دوباره به استقلال را ببینید.

6 ساعت پیش

آیا می دانید نیش زنبور عسل چه فایده هایی برای انسان دارد؟ در این مقاله به بررسی فواید نیش زنبور عسل بر روی انسان می پردازیم.

6 ساعت پیش

این ادعا در واقع بازنشر مجدد شایعه‌ای است که ۳سال قبل برای اولین بار بعد از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه در فضای مجازی و توسط رسانه‌های فارسی زبان خارجی مطرح شده بود.

6 ساعت پیش

بیشتر...