مدال |
1 ماه پیش

استعلام از کارشناسان داوری: هند بود یا نبود

کارشناسان داوری نظرات متفاوتی در مورد صحنه منجر به گل اول گل گهر در دیدار برابر پیکان دارند که در حالتی مشکوک توسط مرتضی تبریزی به ثمر رسید....

استعلام از کارشناسان داوری: هند بود یا نبود؟
به گزارش "ورزش سه"، هفته بیستم رقابت های لیگ بیستم روز دوشنبه با برگزاری دو مسابقه در تهران و اصفهان پیگیری شد و نقطه عطف داوری در این دو مسابقه صحنه ای بود که مرتضی تبریزی گل اول تیمش را در ورزشگاه شهدای شهر قدس وارد دروازه پیکان کرد. این گل با واکنش و اعتراض تند کادر فنی تیم فوتبال پیکان همراه شد و آنها معتقد بودند که مرتضی تبریزی با دست توپ را وارد دروازه کرده است. 

در ادامه نظر ۹ کارشناس داوری درباره این صحنه آورده شده است که هر البته برخی از آنها در مورد هند بودن یا هند نبودن این صحنه هم‌نظرند.


*حسین عسگری 


صحنه خیلی سختی است و هر چند دستش حرکت می کند ولی دلیلی ندارد توپ را با دست زده باشد. صحنه ای که می بینیم در زاویه کور است و دوربین از پشت بازیکن گرفته و نمی توانم نظر بدهم. هر کسی با این صحنه ای که من می بینم، نظر بدهد کارشناسی بده، قاطع نیست و نمی تواند بگوید هند بوده یا خیر. باید خطا به وضوح مشخص شود و در این صحنه مشخص نیست که توپ به سینه می خورد یا دست.  خیلی سخت است واقعا تشخیص درست این صحنه.

*محسن قهرمانی 


با این صحنه به طور قاطع نمی توان گفت هند صورت گرفته است یا نه.

*حیدر سلیمانی


در آن لحظه تبریزی برای زدن توپ با سر بلند شد اما کنترل نداشت و ناخودآگاه دستش به توپ برخورد کرد. عمد و غیر عمد برخورد توپ به دست مهاجم خطا است و میثم حیدری باید به همین دلیل گل اول گل‌گهر را خطای هند  اعلام می‌کرد.

*حسین نجاتی 


اینکه تبریزی توپ رو وارد دروازه کرده شکی نیست و شما مطمئن باشید هیچ جای بدن آقای تبریزی به جز دستش نمی تواند توپ را لمس کند. اگر با سر زده بود، دستش جلو نمی آمد. عمدی بوده و اگر تصادفی بود زده بود باز هم این گل باید مردود اعلام می شد. خیلی واضح توپ را با دست می زند و شادی این بازیکن هم این موضوع را نشان می دهد.  این البته برخلاف توپ مارادونا ماجرایی متفاوت دارد. مرتضی تبریزی پرید و جایی فرود آمد و توپ به دستش خورد. این تصویر این را نشان می دهد. همه چیز دال بر  زدن توپ با دست است.  تا یازده جولای قضیه تعمدی و تصادفی برخورد توپ به دست و اینکه در هر حالتی توپ خطا است، پابرجاست و از این تاریخ به  بعد قانون مثل قبل می شود. باید هند اعلام شده و به دلیل رفتار غیر ورزشی کارت زرد می گرفت.  

استعلام از کارشناسان داوری: هند بود یا نبود؟

*ابراهیم میرزابیگی


به این علت که ضربه از نقطه بالای کتف زده شده با توجه به قانون جدید هند محسوب نمی شود.

*رسول فروغی 


این گل در موقعیت سالم به ثمر رسیده و به هیچ عنوان هند نیست.


*نویدمظفری


بازیکن توپ را با دست وارد دروازه می کند و باید خطا گرفته می شد و داور به بازیکن خاطی کارت زرد نشان می داد.

*پیروز سیف الله پور


از روی این صحنه کم لطفی است که بتوان صحبت کرد. احترام خاصی برای آقای تارتار قائلم هستم ولی اینکه ایشان با وجود اینکه ۷۰ متر دور هستند، با قاطعیت می گویند هند است، درست نیست. داوران پشت دروازه هم که انتخابات تمام شد و نیستند و جمع‌شان کردند. اگر بودند قطعا در این صحنه کمک می کردند. دست باز است ولی نمی دانم توپ به سینه خورده یا دستی که باز است و اگر نظر بدهم کم لطفی کرده ام. چه بسا اصلا ایشان با قسمت سینه و شکمش توپ را زده باشد. 

*بابک داوری


به نظرم مهاجم برای به ثمر رسیدن گل از دستش استفاده می کند و هند است.  البته درست است که طبق قانون جدید برخورد توپ به قسمت بالایی بازو ( تا محدوده زیربغل) هند محسوب نمی شود، اما در این صحنه با استفاده از بازو  گل را به ثمر می‌رساند که بایستی کمک داور اول بازی خطای هند را اعلام می‌کرد و به داور کمک می‌کرد.


واکنش ها به این گل پس از بازی  و نشست خبری مربیان دو تیم نیز ادامه داشت و هم روابط عمومی باشگاه گل گهر در مورد آن صحبت کرده و هم مهدی تارتار در برنامه شب های فوتبالی روی خط آمد و به این گل اعتراض دوباره کرد.

روابط عمومی گل گهر با انتشار تصویر زیر نوشته است:« گل سالم مرتضی تبریزی برابر پیکان.» کانال تلگرام رسمی باشگاه گل گهر مانند برخی داوران نظیر فروغی و میرزابیگی معتقد است چون توپ به بالای کتف برخورد کرده، گل در شرایط سالم به ثمر رسیده است.

استعلام از کارشناسان داوری: هند بود یا نبود؟


بخش مهم صحبت های مهدی تارتار در برنامه شب های فوتبالی نیز به موضوع زیر اشاره داشت: 


مهدی تارتار: به خاطر اینکه در جدول جایگاه پیکان خنثی است داوران علیه ما قضاوت می کنند.#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: مدال

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدافع پرسپولیس برتری تیمش مقابل استقلال را تقدیم به هواداران‌شان کرد.

2 ساعت پیش

سرمربی سرخ‌پوشان پس از پیروزی در نود و پنجمین شهرآورد پایتخت به شکل متفاوت و ویژه‌ای شادی انجام داد.

2 ساعت پیش

مدافع باتجربه سرخپوشان مدعی شد که تیمش کار سختی را طی دو هفته اخیر پشت سر گذاشته است.

2 ساعت پیش

طی حکمی از سوی قنبرزاده، سرپرست دپارتمان داوران منصوب شد.

2 ساعت پیش

فردا در ورزشگاه ومبلی لندن چلسی و لسترسیتی در فینال جام حذفی انگلیس با یکدیگر رو به رو خواهند شد.

2 ساعت پیش

امید روانخواه مربی سابق پگاه و بازیکن سابق استقلال و کارشناس فوتبال نقطه نظرات جالبی در برنامه شب های فوتبالی ارائه کرد&#۱۶۰;

2 ساعت پیش

مهدی ترابی هافبک پرسپولیس که عملکرد خوبی را در دربی داشت معتقد است سه امتیاز این بازی &#۱۶۰;به پرسپولیس برای قهرمانی کمک می‌کند.

2 ساعت پیش

آنتونیو کونته، سرمربی اینتر، می گوید پیروزی ۲-۰ برابر یووه اهمیت فوق العاده ای داشته و نراتزوری در این فصل کارهای خارق العاده ای کرده است.

2 ساعت پیش

سرمربی نساجی با نتایج درخشانی که با این تیم به دست آورده محبوبیت ویژه‌ای در قائم‌شهر پیدا کرده است.

2 ساعت پیش

در همان دقیقه سوم بازی، یک صحنه مشکوک درون محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد که داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت.

2 ساعت پیش

چشم انداز سه تیم فولاد نفت آبادان مسجدسلیمان

4 ساعت پیش

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن نسبت به برگزاری بازی های فشرده برای تیمش آن هم در خارج از خانه معترض است.

4 ساعت پیش

مدافع چپ پای پرسپولیس با حضور در ماجرای درگیری دقایق پایانی بازی، این بازی را با کارت قرمز به پایان رساند.

4 ساعت پیش

مربی تیم آلومینیوم در واکنش به صحبت های مربی تیم پدیده اعلام کرد که تیم پدیده مربیان خیلی سرشناس تری دارد که بیایند و صحبت کنند.&#۱۶۰;

4 ساعت پیش

تیم آرمان گهر بعد از شکستی که در برابرتیم رایکا داشت این بار در خانه در برابر تیم خوب خیبر خرم آباد به سه امتیاز ارزشمند دست یافت تا از منطقه ی خطر فاصله بگیرد.&#۱۶۰;

4 ساعت پیش

بیشتر...