خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد رضوی

به ریاست صفری؛
جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی برگزار شد
به گزارشخبرگزاری رضوی، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ازبکستان و قرقیزستان» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.
  در این نشست، صفری ضمن ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن بسیاری از مصوبات کمیسیون مشترک ازبکستان پیگیری مصوبات این کمسیون و اجرایی کردن پروتکل‌ها را تا پیش از سفر رئیس جمهور به تاشکند مهم برشمرد و افزود: رئیس جمهوری تأکید ویژه برای برگزاری کمسیون‌های اقتصادی و پیگیری دستاورد سفرهای خارجی دارند. 
معاون دیپلماسی اقتصادی در ادامه گفت: «در خصوص قرقیزستان به علت انتقال مسئولیت کمیسیون مشترک از یک وزارت خانه به وزارت خانه دیگر پیگیری اجرای مصوبات در حال انجام است». 
صفری صدور خدمات مهندسی به قرقیزستان را مهمتر از تجارت با این کشور دانست و از حجم بالای پروژه‌های صدور خدمات مهندسی در این کشور خبر داد و تاکید کرد صندوق ضمانت باید این پروژه‌ها را تامین مالی کند.
  معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین به رشد ۶۳ درصدی صادرات با ازبکستان و رشد ۲۳ درصدی با قرقیزستان اشاره کرد و برپایی نمایشگاه کالاهای صادراتی در ازبکستان را فرصتی مغتنم برای عرضه محصولات به ویژه محصولات ساختمانی و مصالح به اوراسیا دانست. 
در ادامه این جلسه در خصوص پیگیری پروژه‌های دانش بنیان با وزارت خانه‌ها و احصاء نیازها و فعالیت‌های آنان در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت. 
در این نشست اعضای حاضر در خصوص چگونگی همکاری دستگاه‌ها، موانع پیش رو و راهکارهای ارتقا همکاری‌های فیمابین، بحث، و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برنامه فوتبال یک بعد از دو هفته تعطیلی به جدول پخش شبکه ورزش بر می‌گردد.

8 ساعت پیش

تهران- وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در دیدار با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از آمادگی برای تعمیق و توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور خبر داد.

7 ساعت پیش

لیندا کیانی، بازیگر سینما و تلویزیون عکسی از کودکی اش منتشر کرد.

8 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

7 ساعت پیش

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از کشف ۷۰۰ تن اضافه تناژ در شش ماه اول سال جاری خبر داد و گفت: با تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان باری در محورهای حوزه استحفاظی استان، کشف اضافه تناژ نسبت به سال گذشته افزایش ۸ درصدی داشته است.

8 ساعت پیش

ماجرای ممنوع الخروج شدن علی دایی در پی ضبط گذرنامه اش در فرودگاه به یکی از داغ ترین موضوعات بحث در اینستاگرام تبدیل شده است.

8 ساعت پیش

خودروسازان می‌گویند از چند روز آینده شاهد توقف خط تولید چند خودرو پرفروش خواهیم بود.

8 ساعت پیش

ید در بسیاری از عملکردهای بدن نقش دارد و کمبود این ماده معدنی می تواند اثرات مخربی بر سیستم ایمنی و غده تیروئید داشته باشد همچنین ممکن است بر کیفیت پوست و مو تاثیر بگذارد. با توجه به اینکه بدن نمی تواند به تنهایی ید تولید کند، باید آن را از طریق مصرف مواد غذایی یا مکمل‌ها تامین کرد.

7 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

7 ساعت پیش

بیشتر...