خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

حرم مطهر رضوی آماده میزبانی از زائران در اعیاد شعبانیه رضوی

حرم مطهر رضوی آماده میزبانی از زائران در اعیاد شعبانیه
به گزارشخبرگزاری رضوی،به مناسبت فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و حضرت زین العابدین امام سجاد(ع)، خادمان آستان قدس رضوی در حال فضاآرایی و تزئین این خطه بهشتی هستند تا شور و شعف زائران و مجاورانی که برای زیارت و شرکت در مراسم‌های مذهبی به حرم مطهر مشرف می‌شوند، دوچندان شود.


گل‌آرایی با 20 هزار گل اهدایی
گل‌آرایی بارگاه ملکوتی رضوی با استفاده از 20 هزار بوته و شاخه گل اهدایی شهرداری تهران؛ از انواع گل‌های فصلی و زینتی در محل‌ برگزاری مراسم‌های اعیاد شعبانیه در رواق‌های مختلف، آبنماهای صحن‌های آزادی، گوهرشاد و جمهوری اسلامی و ورودی تشریفات صحن کوثر در حال انجام است که کار گل‌آرایی مهمانسراهای حضرت رضا(ع) به طور ویژه گل‌آرایی انجام خواهد شد.

نصب کتیبه‌های «عید مبارک»
3 کتیبه بزرگ مناسبتی نیز به منظور گرامیداشت ایام میلاد فرخنده امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل عباس(ع) و امام سجاد(ع) بر بلندای ایوان‌های صحن آزادی، مسجد گوهرشاد و صحن جمهوری اسلامی نصب شده تا بر نشاط معنوی زیارت دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) بیافزاید.
همچنین کتیبه‌های دیواری «عید مبارک» و پرچم‌های الوانی که در گوشه و کنار این بارگاه باصفا قابل رؤیت است، حال و هوای متفاوت اعیاد شعبانیه را به روح و جان محبان شمس الشموس(ع) منتقل می‌کند.
همزمان با این ایام خجسته، ریسه‌های رنگی در صحن‌ها و بست‌های مختلف اماکن متبرکه رضوی شب‌ها روشن می‌شود و جلوه بی‌بدیلی از رنگ و نور را بر بالای سر زائران پدیدار خواهد کرد.

توزیع 120 هزار کیک
در کنار این فضاسازی‌ها، تهیه تمامی امکانات رفاهی برای میزبانی شایسته و کریمانه از ارادتمندان امام مهر و مهربانی حضرت ثامن الحجج(ع) پیش‌بینی شده است چنان‌که دو چایخانه حرم مطهر در صحن کوثر و باغ رضوان با توزیع چای متبرک از ساعت 6 تا 11 و 15 تا 22 پذیرای زائران و مجاوران هستند.
همچنین 120 هزار کیک در شب و روز میلاد سومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام حسین(ع) در این چایخانه‌ها توزیع شود.
سایر بخش‌های خدمت‌رسان حرم مطهر نیز همچون بخش‌ فرش، تنظیف، بهداشت، امداد و صندلی چرخدار و زائربرهای برقی و دفاتر امانات نقدی و اشیای ارزشمند، دفاتر امانات وسایل و تحویل صندلی چرخدار امانی، دفاتر پیداشدگان و خدمات مادر و کودک و پایگاه‌های فوریت پزشکی نیز آماده خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران هستند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...