ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

گارد ملی آمریکا آماده استقرار برای تحلیف بایدن | ایران آنلاین

گارد ملی آمریکا آماده استقرار برای تحلیف بایدن

مقام‌های امنیتی محلی و فدرال آمریکا پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۲۰ هزار نیروی گارد ملی برای تامین امنیت واشنگتن دی.سی در روز تحلیف جو بایدن در بیستم ژانویه (اول بهمن) مستقر شوند.

به نقل از شبکه ان‌پی‌آر، رابرت کونته، رئیس پلیس متروپولیتن واشنگتن چهارشنبه گفت: گمان می‌کنم چیزی حدود۲۰ هزار نیروی گارد ملیاینجا در واشنگتن دی.سی مستقر شوند.

این تعداد نیرو بیش از آن چیزی است که پیشتر گزارش شده بود. نشریه «آرمی تایمز» به تازگی گزارش داد که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مجوز اعزام ۱۵ هزارنیروی گارد ملیبه واشنگتن دی.سی درروز تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا را صادر کرده است.

رابرت کونتهتاکید کرد کهمراسم تحلیفدر آمریکا یک رویداد ویژه امنیت ملی به شمار می‌رود و شمار نهایی نیروها از جانب سرویس مخفی تعیین می‌شود و این گمانه‌زنی به وجود آمد که ممکن است تعداد نیروها در نوسان باشد.

یک مقام آمریکایی هم به شبکه آمریکایی ان‌پی‌آر گفت، تعداد دقیق نیروهایی که باید مستقر شوند از سوی سرویس مخفی آمریکا مشخص می‌شود که مسؤول امنیت مراسم تحلیف است. این مقام که نخواست نامش فاش شود، گفت تعداد اعضای گارد ملی که مستقر می‌شوند حدود ۲۰ هزار تن است. 

براساس این گزارش، این تعداد نیرو تقریبا از تمامی ایالت‌ها بهواشنگتن دی.سیمنتقل می‌شوند و تنها آن تعداد که پلیس نظامی هستند یا تجربه ماموران اجرای قانون را دارند، مسلح خواهند شد. به گفته این مقام آمریکایی، دیگران هم به سلاح دسترسی خواهند داشت اما نمی‌توانند آن را حمل کنند و هنوز مشخص نیست که این نیروها در کدام بخش کنگره هم مستقر می‌شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاچهارشنبه از حامیانش خواست تا از خشونت پرهیز کنند و به گزارش‌های نامشخصی درباره اعتراضات آتی اشاره داشت. ترامپ گفت: در بحبوحه گزارش‌هایی از اعتراضات بیشتر، من تاکید می‌کنم که نباید خشونت، قانون‌شکنی و خرابکاری به هیچ نوعی دیده شود. این چیزی نیست که من از آن حمایت کنم و این چیزی نیست که آمریکا بر آن استوار باشد. من از تمامی آمریکایی‌ها می‌خواهم تا به کاهش تنش‌ها و برقراری آرامش کمک کنند./ ایسنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

حسن ذاتی کیخا گفت: تعدادی از واحدهای صنعتی کنارک مورد پایش قرار گرفتند و برای واحدهای آلاینده اخطارهای زیست محیطی صادر شد.

2 دقیقه پیش

محمد جواد جامعی گفت: با شیوع ویروس منحوس کرونا، تهیه و توزیع کمک های مومنانه یکی از اولویت های گروه های جهادی خواهران سازمان بسیج مداحان در سیستان وبلوچستان بوده است.

6 دقیقه پیش

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه در حال حاضر زنگ خطر آغاز پیک چهارم بیماری به صدا درآمده است، گفت: در شرایط فعلی تنها راه مهار بیماری کووید-۱۹ واکسیناسیون است؛ اما باید همه دنیا به تدریج واکسینه شوند تا زندگی به حالت عادی بازگردد.

10 دقیقه پیش

کرمان موتور در فروش زمستانه خود ویژه بهمن ماه،

یک ربع پیش

«قبل از انقلاب من سیزده ساله بودم که از طرف اداره اوقاف در مسابقات سراسری قرائت قرآن مشهد شرکت کردم. در افتتاحیه مسابقات یکی از داوران از من خواست تا قرآن بخوانم.»

یک ربع پیش

بازیکن سابق پرسپولیس و فعلی سایپا پس از پیروزی روز گذشته مقابل استقلال، با ارسال توئیتی برای این تیم کری خواند.

یک ربع پیش

کیا سورنتو از جمله خودروهای شاسی بلند پرفروش با

نیم ساعت پیش

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۱ ارز کاهش و ۲۴ ارز افزایش یافت. نرخ ۱۲ ارز نیز ثابت ماند.

نیم ساعت پیش

بزرگان فوتبال اروپا در رویای داشتن جیدن سانچو هستند و می‌خواهند هر طور که شده این ستاره ۲۰ ساله را جذب کنند.

نیم ساعت پیش

جشنواره فیلم فجر امسال میزبان سه فیلم اولی است که برای نخستین تجربه فیلم سازی خود ترجیح داده اند لوکیشن هایی خارج از تهران و کمتر به تصویر کشیده را محور فیلم خود قرار دهند.

نیم ساعت پیش

پس از رکوردشکنی اخیر اتریوم و بیتکوین این دو ارز نتوانستند قله جدید را حفظ کنند و دچار ریزش نسبتا سنگینی شدند.  

نیم ساعت پیش

باشگاه آرسنال در نظر دارد بند خرید در قرارداد مارتین اودگارد قرار بدهد، اما رئال‌مادرید راضی نمی‌شود.

نیم ساعت پیش

رییس اداره حفاظت محیط زیست کردکوی از دستگیری دو نفر شکارچی متخلف و کشف و ضبط سلاح شکاری در منطقه جنگلی کردکوی و ارتفاعات چمن ساور خبر داد.

نیم ساعت پیش

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.

نیم ساعت پیش

​یادداشتی از: مرتضی نجفی قدسی

نیم ساعت پیش