عصر ایران |
4 ماه پیش

احیای رود دره قوریچای در غرب تهران

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه ۲۱، برای تامین هزینه اجرای پروژه گردشگری قوریچای قرار است سرمایه‌گذار بخش خصوصی، طرح را اجرا کند و از محل تفریحاتی که در محل ایجاد می‌کند هزینه‌های خود را بردارد.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ۲۱ گفت: روددره قوریچای با مشارکت بخش خصوصی به یک تفرجگاه عظیم تبدیل می‌شود

فرامرز اکبری درباره جزئیات این پروژه گردشگری گفت: در منطقه ۲۱ نیز مانند مناطق ۲ و ۵، روددره‌ای تفریحی به نام قوریچای وجود دارد که قرار است سال آینده با استفاده از ظرفیت این رودخانه تفرجگاهی عظیم مشابه بوستان نهج‌البلاغه و جوانمردان در منطقه ۲۱ داشته باشیم.

به گزارش همشهری آنلاین، او با اشاره به این‌که این پروژه در صورت تایید جزو پروژه‌های فاخر غرب تهران خواهد بود، درباره برآورد هزینه این طرح و نحوه تامین هزینه اجرای آن افزود: با توجه به این‌که هنوز طرح پروژه قوریچای به تایید نهایی نرسیده، برآورد هزینه انجام نشده، اما قطعا جزو پروژه‌های پرهزینه خواهد بود، اما برنامه ما این است که برای این پروژه کار مشارکتی با بخش خصوصی انجام دهیم و قرار نیست در این طرح استفاده زیادی از بودجه شهرداری صورت گیرد.

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه ۲۱، برای تامین هزینه اجرای پروژه گردشگری قوریچای قرار است سرمایه‌گذار بخش خصوصی، طرح را اجرا کند و از محل تفریحاتی که در محل ایجاد می‌کند هزینه‌های خود را بردارد.

اکبری از اجرای ۳ طرح عمرانی دیگر در منطقه ۲۱ خبر داد و گفت: علاوه بر پروژه قوریچای، شهرداری منطقه ۲۱ چند پروژه عمرانی فرامنطقه‌ای در برنامه دارد که یکی از آن‌ها پروژه دوگاز است. این پروژه ارتباط منطقه ۲۱ و ۲۲ را تسهیل می‌کند چراکه در حال حاضر با توجه به تردد‌هایی که از شهر‌های اقماری داریم، خودرو‌های عبوری وارد بزرگراه متوسلیان- باغستان و در ادامه وارد بزرگراه لشکری می‌شوند و ارتباط خیلی کمی با شمال اتوبان کرج یعنی منطقه ۲۲ دارند، اجرای این پروژه این دسترسی را تسهیل می‌کند.

او درباره ابعاد این طرح عمرانی افزود: این پروژه بزرگ، یک پل عظیم چند سطحی است که علاوه بر ایجاد ارتباط شمالی- جنوبی منطقه ۲۲ به ۲۱ و برعکس، ورودی و خروجی‌هایی هم به اتوبان کرج ایجاد خواهد کرد. این پروژه سال‌ها مشکل تملک داشت که اکنون این مشکلات حل شده و قرارگاه خاتم‌الانبیا طی قراردادی که برای اجرای این پروژه با سازمان فنی و عمرانی شهرداری تهران منعقد کرده اجرای این پروژه را بر عهده گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه ۲۱، هزینه برآورد شده برای اجرای این پروژه را بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: قول آغاز این پروژه برای فروردین سال آینده داده شده و اجرای آن به محض تجهیز کارگاه آغاز می‌شود.

اکبری درباره دیگر پروژه بزرگ منطقه ۲۱ گفت: پروژه‌ای دیگر برای اصلاح زیرگذر ایران‌خودرو است که برنامه داریم؛ در حال حاضر یک زیرگذر شمال به جنوب در خیابان ایران‌خودرو از زیر اتوبان کرج وجود دارد که یکطرفه و کوچک است. اجرای این پروژه که منطقه ۲۱ و ۲۲ را از محل خیابان ایران‌خودرو به هم متصل می‌کند، فروردین‌ماه آغاز می‌شود و با اجرای آن، زیرگذر موجود تعریض و لاین جنوب به شمال ایجاد می‌شود. به گفته معاون شهرداری منطقه ۲۱، پروژه زیرگذر ایران‌خودرو تقریبا ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.

کانال عصر ایران در تلگرام
تماشاخانه
ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

logo-vid

نشست ایستگاه متروی در حال ساخت در نزدیکی مسجد جامع اصفهان/ مهمترین مسجد تاریخ اسلام در خطر است؟ (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گزارش هیئت مرتبط با سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد خطر یک همه‌گیری جدید رو به فزونی است و جامعه بین‌المللی برای مواجهه با آن آماده نیست. 

12 دقیقه پیش

ترکیب یازده نفره تیم‌های ملی فوتبال پرتغال و جمهوری چک در رقابت‌های یورو 2024 مشخص شد.

14 دقیقه پیش

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما شاید نسبت به خیلی از کشورهای دیگر که در حوزه فناوری‌ها و تکنولوژی پیشرفته هستند در برداشت محصولات کشاورزی در هکتار اشکالات قابل توجهی داریم که باید اصلاح شود.

یک ربع پیش

تیم ملی فوتبال ترکیه در نخستین دیدار خود در رقابت‌های یورو 2024 مقابل گرجستان پیروز شد.

14 دقیقه پیش

وزیر ورزش و جوانان اعتقاد دارد استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی به فسادستیزی و کمتر شدن اشتباهات داوری کمک می‌کند.

یک ربع پیش

دبیر فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای کشور گفت: اولین دوره مسابقات جهانی ورزش زورخانه‌ای با حضور 23 کشور و به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.

یک ربع پیش

دبیر علمی جشنواره نقالی غدیر ضمن تاکید بر توجه ویژه به مخاطبان خارجی در هنر نقالی گفت: نقالی بستری برای انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به کشورهای هدف است.  

14 دقیقه پیش

سعید جلیلی به اظهارات ظریف درباره برجام که در میزگرد سیاسی پزشکیان مطرح شده بود، واکنش نشان داد.

10 دقیقه پیش

رئیس کمیته روحانیون ستاد سعید جلیلی با بیان اینکه بایدن و نتانیاهو سعید جلیلی را برای خود و دنیای استکبار خطرآفرین می‌بینند گفت: سعید جلیلی ادامه دهنده راه شهید رئیسی خواهد بود.

یک ربع پیش

بیشتر...