پرداخت خسارت به حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی توسط صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان all tv logo

تا پایان سال ۱۴۰۲ رقم خورد؛
پرداخت خسارت به حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی توسط صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان
اقتصادیبانک و بیمه

ناصر یارمحمدیان عضو هیات عامل و معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: عملکرد تجمیعی صندوق تا پایان سال ۱۴۰۲ به این شکل بوده است که مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان پرداخت خسارت به حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی داشتیم.

این مقام‌مسئول افزود: پرداخت خسارت‌ها به ۲۳ استان کشور بوده است و شامل حوادثی از جمله سیل، زلزله سنگینی برف و طوفان است.

این عضو هیات عامل و معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بیمه حوادث طبیعی گفته بود: طبق ماده (۱) قانون تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، به منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی)، کلیه ساختمان‌های مسکونی دارای انشعاب قانونی برق در مناطقی که احتمال وقوع هر یک از خطرات مذکور در آنها وجود داشته باشد، تحت پوشش «بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان» نزد صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان قرار می‌گیرند.

او همچنین افزود: همچنین، حسب ماده (۲) قانون، حداکثر حق بیمه هر واحد مسکونی هر ساله با پیشنهاد صندوق، توسط دولت در لوایح بودجه سنواتی درج و به تصویب مجلس می‌رسد. حداکثر تعهد صندوق به ازای هر واحد مسکونی و حق بیمه پایه مربوط نیز طبق آیین‌نامه‌ای است که به تصویب هیأت وزیران رسیده است.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیبانک و بیمه#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو جامعه روحانیت مبارزه معتقد به روشنگری در پرونده حوزه علمیه ازگل با مدیریت حجت الاسلام کاظم صدیقی است.

یک ربع پیش

بیش از دو دهه پیش در چنین روزی، دیوید سیمن یکی از بهترین سیو‌های تاریخ فوتبال را در بازی آرسنال برابر شفیلدیونایتد به ثبت رساند. این سیو تماشایی را می‌بینید.

1 ساعت پیش

وزرای امور خارجه ایران و چین طی گفتگوی تلفنی، آخرین تحولات منطقه و روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه تهران و پکن را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

یک ربع پیش

نخود فرنگی گیاهی از دسته حبوبات است که برای سلامتی ما فواید مختلفی دارد.

یک ربع پیش

به باور کارشناسان، آمریکا در مرحله اولیه درگیری، برای اوکراین یک عامل تعیین کننده بود، اما اکنون کاهش قابل توجهی در سطح حمایت وجود دارد.

نیم ساعت پیش

تمرین روز دوشنبه پرسپولیس یک میهمان ویژه داشت. یارا، دختر سروش رفیعی در استادیوم کاظمی حضور پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

حیات وحش همواره پر از اتفاقات عجیبی همچون شکار شدن یک مار به دست جغد است. ویدیویی که این لحظات نادر بلعیده شدن مار را به تصویر کشیده است را ببینید.

نیم ساعت پیش

ایمن صفدی، وزیر امور خارجه اردن به سی‌ان‌ان گفت ایرانی‌ها گفتند که آنچه را که باید انجام دادند و نه بیشتر. نباید به نتانیاهو اجازه داد تا به رویارویی دیگری با ایران استناد کند.

1 ساعت پیش

نوبخت در فضای مجازی نسبت به حملات بازدارنده نیرو‌های مسلح ایران علیه پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...