تیتر برتر |
۱ هفته پیش

پیش بینی بازارهای مالی در هفته سوم اردیبهشت 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

پیش بینی بازارهای مالی در هفته سوم اردیبهشت 1400

به گزارشتیتربرتر؛ یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این گزارش روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جها نبررسی شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

ثبت اولین رشد هفتگی بورس در ۱۴۰۰

بازار سهامدر هفته دوم اردیبهشت ماه روند صعودی ملایمی را برای خود رقم زد. به عبارت دیگر سرمایه‌گذاران این بازار اولین رشد هفتگی شاخص کل را در سال جدید تجربه کردند.

این عملکرد مثبت شاخص ناشی از رشد قیمتی شرکت‌های بزرگبورسبود، در حالی که سهامداران خرد هرچند در روزهای پایانی هفته از میزان فروش خود کاستند اما برای هفدهمین هفته متوالی فروشنده باقی ماندند.

به این ترتیب شاخص کل بورس در هفته گذشته با 05/ 0 درصد رشد همراه شد. به‌نظر می‌رسد تصمیم‌های جدید سیاست‌گذار برایاحیای بورساز سوی سهامداران مثبت تلقی شده و شوک‌درمانی حاصل از آن منجر به صعود ملایم بازار شده و تب فروش کمی آرام گرفته است.

به این ترتیب خالص فروش سهامداران خرد در هفته‌ای که گذشت به 1175 میلیارد تومان کاهش یافت. با این تغییر مسیر شاخص کل در دو روز پایانی هفته سبب شد تا از میزان فروش سهامداران خرد کاسته شود.

بازار طلا و ارز در انتظار نتایج دقیق مذاکرات وین

این روزها افت قیمت سکه باعث خوشحالی خریداران خرد و تامل سرمایه‌گذاران بر این بازار شده است.

هرچند به طور کلی بازار طلا و ارز در انتظار دریافتنتایج دقیق مذاکرات وینهستند، با این حال در هفته گذشته روند کاهشی قیمت سکه ادامه داشت، البته این روند نزولی در سکه‌های گرمی، ربع و نیم سکه کمتر از سکه تمام بود امابازارطلا و سکهافت‌های چشمگیری را شاهد بودند، به طوری که حباب سکه به محدوده 30هزار تومان نزدیک شد.

هر سکه بهار آزادی در هفته گذشته توانست بهای خود را از 10 میلیون و 200 هزار تومان به 9 میلیون و 950 هزار تومان کاهش دهد و 5/ 1 درصد معادل 250 هزار تومان افت کند.

به گفته کارشناسان با ادامه تعطیلی در بازار وافت نرخ ارزاحتمال می‌رودقیمت‌ها در بازار طلا و سکهدر هفته جاری نیز همچنان روند کاهشی داشته باشد.

بر این اساس پیش‌بینی تحلیلگران فنی درست از آب درآمد. این گروه عنوان کرده بودند در صورتی کهقیمتدلارزیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت شود، راه کاهشی را به تدریج طی خواهد کرد.

صعود بازار طلای جهانی

قیمت طلادر معاملات روز جمعه بازار جهانی کاهش یافت و در مسیر ثبت بزرگ‌ترین کاهش هفتگی در یک ماه گذشته قرار گرفت.

هراونس طلا(در ساعت19 به وقت تهران)  به 1770دلار رسید. با وجود این کاهش، طلا که ۲۲ آوریل با رسیدن به سطح ۱۷۹۷ دلار، بالاترین رکورد قیمت دو ماهه را به ثبت رساند، در مسیر ثبت نخستین رشد ماهانه در سال میلادی جاری قرار دارد.

عاملی کهقیمت طلارا با کاهش روبه‌رو کرد، بازده بالاتر اوراق قرضه و آمار اقتصادی آمریکا بود که به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته رسید و نشان داد رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست تحت‌تاثیر تدابیر محرک مالی و هزینه مصرفی، شتاب گرفته است.

آمار اقتصادی بهتر روی اوراق قرضه تاثیر گذاشت و افزایش بازده اوراق قرضه به تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا لطمه زد.

پیش بینی قیمت اوراق تسهیلات بانک مسکن تا انتخابات

اوراق تسهیلات بانک مسکندر هفته گذشته عملکرد امیدبخش و سبزی را برای سهامدارانش به نمایش گذاشت، به طوری که هر فقره اوراق تسه 9812 با عملکرد 8/ 7 درصدی در جهت مثبت بازار معادل رشد قیمتی 3 هزار و 800 تومان، محدوده نوسان قیمتی خود را شکست و از نرخ 49 هزار و 600 تومان به بهای 53 هزار و 500 تومان صعود کرد.

در این بین هم‌گروهی‌های این اوراق نیز همچون تسه 9812 روند صعودی را پیش گرفته بودند.

سرمایه‌گذاران این سهم بر این باور هستند که باتغییر ریاست جمهوری ایراننرخ خرید مسکن دچار تغییرات شود که منجر به افزایش خوش‌بینی‌هایی برایوام مسکنشده است.

لذا احتمال می‌رود کهقیمت اوراق تسهیلات بانک مسکن تا انتخاباتبا نوسانات کمی روبه‌رو شود و روند با ثباتی را طی کند تا به آرامی به سطوح قیمتی بالاتری دست یابد.

افت قیمت نفت با بحران هند

قیمت نفتپس از اینکه روز پنج‌شنبه به بالاترین رکورد 6 هفته گذشته صعود کرد، در معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به قرنطینه‌های گسترده در هند و برزیل به منظور مهار شیوع کووید- ۱۹، کاهش یافت.

بهای معاملات وست‌تگزاس اینترمدییت با 90 سنت معادل 3/ 1 درصد کاهش، به ۶3 دلار و80 سنت در هر بشکه رسید.

روند احیای تقاضا در دوران پساکووید همچنان نابرابر مانده و افزایش موارد ابتلا در هند یادآوری به موقعی است که نشان می‌دهد صعودنفتبرنت به ۷۰ دلار هنوز خیلی زود است.

نفت وست‌تگزاس اینترمدییت در آوریل حدود ۱۰ درصد رشد قیمت داشته است. این پنجمین رشد ماهانه قیمت نفت در 6 ماه اخیر است که تحت تاثیر بهبود تقاضای جهانی و نزدیک شدن آن به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا و تسهیل محدودیت‌های قرنطینه در بعضی از کشورها روی داده است.

گردآورنده: الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تبریز- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: مسافران برای گذر از وضعیت کرونایی و کمک به ناوگان حمل و نقل عمومی از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

لحظاتی پیش

سپهر حیدری پیشکسوت پرسپولیس عقیده دارد استقلال در دربی روز جمعه شانس چندانی برای پیروزی نخواهد داشت.

3 دقیقه پیش

وقتی چراغ هشدار بنزین روشن می‌شود به این معناست که شما حدودا ۲ الی ۴ لیتر بنزین دارید. البته در خودرو‌های جدید این مقدار از ۵ الی ۸ لیتر است و دلیل این هشدار این است که راننده باید به فکر باشد.

7 دقیقه پیش

عید فطر را عید بازگشت به فطرت خوانده اند . پس از یک ماه ضیافت الهی و مهمانی حضرت احدیت که در پرتو نور رحمانی گویی یک مسلمان از نو زاده می شود اینک گاه عید است و هنگامه شادی ، ولوله ای در قلب های نه فقط مسلمانان که در بین موحدان و خدا پرستان عالم گیتی برپاست و ندایی از آسمان بر زمین می رسد که هلهله کنید هنگامه عید است و سرور .

9 دقیقه پیش

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس وضعیت بازیکنان مصدوم این تیم برای دیدار برابر استقلال را تشریح کرد.

9 دقیقه پیش

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای در مورد حذف برخی از بندهای احکام کارگزینی فرهنگیان اطلاع‌رسانی کرد.

13 دقیقه پیش

یحیی گل‌محمدی سرمربی در نشست خبری پیش از دربی از شرایط تیمش، وضعیت مصدومان و اقدام استقلالی‌ها در واکنش به انتخاب داور گفت.

13 دقیقه پیش

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از بازیکنان پرسپولیس می‌خواهم وارد حواشی نشوند زیرا هر زمان این تیم آرامش داشته فوتبال باکیفیتی بازی و نتیجه خوبی کسب کرده است.

یک ربع پیش

دانشمندان ناظر بر وضع نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل در اوکراین از آغاز واکنش های هسته ای در سوخت هسته ای باقی مانده در این مرکز هسته ای خبر دادند.

یک ربع پیش

رایان تفضلی مدافع بلند قامت تیم ‌ویکامب واندررز، با انتشار یک پست اینستاگرامی از سفر به ایران خبر داده است.

یک ربع پیش

در حالی این روزها جدول زمان بندی واکسیناسیون کرونا در فضای مجازی به سرعت در حال انتشار است که نامی از خبرنگاران در برنامه وزارت بهداشت دیده نمی شود، گویا این بار هم اصحاب رسانه از قافله جاماندند.

یک ربع پیش

محمد شهلی بر، مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سلامت صیادان تاثیر مستقیم بر روی ماهی دارد، گفت: ویروس جهش‌یافته هندی به دلیل قدرت سرایت بالا میزان تلفات بیشتری دارد، باید تمهیدات لازم و عملی برای جلوگیری از ورود این نوع ویروس به دلیل هم مرزی با کشورهای همسایه شرقی گرفته شود.

یک ربع پیش

بیماری قارچ سیاه این روزها با شیوع گسترده ویروس کرونا در هند تشدید شده است.

یک ربع پیش

سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در جریان معاملات هفته گذشته ۲٫۹۲ درصد تغییر را نسبت به هفته گذشته ثبت کرد و در مجموع ۲۹۴ هزار تومان افزایش قیمتی را تجربه کرد.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: جایگاه نساجی اینجای جدول نیست و جایگاهش نمی‌تواند ما را فریب بدهد و قطعا در هفته های بعد نتایج بهتری را کسب می‌کند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...