خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

شناسایی پتانسیل های مغفول در کنار مهارت آموزی دانشجویان امری ضروری است ایسنا

شناسایی پتانسیل‌های مغفول در کنار مهارت‌آموزی دانشجویان امری ضروری است

ایسنا/هرمزگانعضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: شناسایی منابع و پتانسیل‌های مغفول در کنار مهارت‌آموزی جوانان دانشگاهی می‌تواند راهگشای خوبی برای رشد و توسعه استان باشد.

احمد مرادی در دیدار با رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، افزود: وجود مرزهای آبی طولانی با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، فعالیت امور بندری و دریایی، افزایش ظرفیت های فولادی و پالایشگاهی از مهمترین ظرفیت های استان هرمزگان است.

وی با اشاره به اینکه این پتانسیل ها می طلبد تا در هرمزگان رشته های مرتبط با دریا در دانشگاه ها گسترش یابد، عنوان کرد: در اجرای سامانه‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان حتما باید از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری هرمزگان استفاده شود.

مرادی خاطرنشان کرد: هرمزگان از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل بالایی برخوردار است که شناسایی منابع و پتانسیل‌های مغفول در کنار مهارت‌آموزی جوانان دانشگاهی می‌تواند راهگشای خوبی برای رشد و توسعه استان باشد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: اقتصاد یک بحث بسیار متنوع وسیع است، یعنی قسمت عمده آن منابع است که خوشبختانه هرمزگان به‌خوبی از آن برخوردار است، قسمت دیگر آن منابع انسانی است که باز هم اساتید و دانشجویان خیلی خوبی دارد و بخش دیگر فناوری‌هاست که باید روی آن کار کنیم و به‌علاوه کارآفرینی و اشتغال که همه این مجموعه را باید درکنار هم دید تا کارها کامل انجام شوند.

همچنین رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیردر این دیدار گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۵ هزار دانشجو، ۶۰۰ نفر هیئت علمی و بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان را پوشش می دهد.

سید حسن قدسی پور با بیان اینکه این دانشگاه در حوزه تحقیقاتی و پژوهشی بسیار قدرتمند و اقدامات مهمی را انجام داده است، عنوان کرد: از این پس بخشی از ظرفیت های اعلام شده مستقیما در اختیار پردیش این دانشگاه در هرمزگان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه از سالجاری رشته دریایی و ماشین آلات دریایی به رشته های موجود در هرمزگان در مقطع کارشناسی با جذب اولویت دانشجویان بومی اضافه خواهد شد، خاطرنشان کرد: شورای راهبردی با حضور استاندار هرمزگان، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و معتمدین دانشگاهی در پردیس بندرعباس تشکیل خواهیم داد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بعضی از داروها وقتی همراه با غذا مصرف می شوند تاثیر بیشتری دارند به طوری که خون هم بهتر آنها را جذب می کند.در اینجا لیستی از داروهایی که نباید با شکم خالی آنها را مصرف کنید وجود دارند.

4 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

3 ساعت پیش

بیمارستان آموزشی زنان و کودکان حضرت فاطمه زهرا(س) از مراکز پزشکی وابسته به اداره بهداشت منطقه الرصافه در بغداد امروز(دوشنبه) مورد نادری از تولد نوزادی با شش انگشت در هر دو دست و پا را به ثبت رسانید.

4 ساعت پیش

از بیماری هایی که باعث می شود بدن اشکی تولید کند که در واقع بخش اعظم آن خون است (بیماری Haemolacria) تا نوزادی که با کمتر از ۲ درصد مغز یک نوزاد سالم به دنیا می آید. عجایب زیست شناسی همیشه جامعه پزشکی را حیرت زده کرده اما در اینجا می خواهیم از موردی صحبت کنیم که باورش برایتان آسان نیست.

4 ساعت پیش

فیل فودن پس از دعوا با همسرش از ساحل اختصاصی اخراج شد.

4 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس روز قبل نامه رسمی خود را به باشگاه سانتاکلارا برای جذب محمد محبی ارسال کرد.

4 ساعت پیش

هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال با انتشار عکسی خبر از تمدید قراردادش با آبی‌ها داد.

4 ساعت پیش

فارس نوشت:سردار تنگسیری گفت : همه قایق ها و موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

4 ساعت پیش

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

4 ساعت پیش

بیشتر...