بیتوته |
2 سال پیش

سبقت چلنجر از کامارو در فروش
اخبارخودرو,خبرهای خودرو,چلنجر و کامار

چلنجر در حال نزدیک شدن به فروش کلی سالیانهٔ کامارو است

به گزارش پدال، نسل ششم شورولت کامارو که سال گذشته عرضه شد، تحسین اکثر منتقدان را برانگیخته و جوایز فراوانی چون «Popular Mechanics» و «Wards Auto» را کسب نمود. بااین‌وجود، نسل ششم کامارو تاکنون فروش پررونق و مناسبی را تجربه نکرده است تا جایی که دوج چلنجر بسیار قدیمی‌تر، در سه ماه متوالی گذشته ازلحاظ فروش بالاتر از کامارو قرارگرفته است. بااین‌حال تحلیلگران صنعتی معتقدند که افت فروش کامارو ممکن است به دلیل استراتژی فروش شورلت و احتمالاً مشکلات تولید در اوایل امسال باشد.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,چلنجر و کامار

در ماه می امسال تعداد 5827 دستگاه کامارو بفروش رسید درحالی‌که در همین ماه در سال 2015 کامارو 9753 دستگاه فروش داشت. به همین دلیل برای اولین بار در سال 2016، چلنجر توانست در ماه می با فروش 6677 دستگاهی خود، کامارو را پشت سر بگذارد. این روند در ماه ژوئن نیز ادامه یافت به‌گونه‌ای که کامارو با کاهش 42.3 درصدی نسبت به ژوئن سال گذشته، 4969 دستگاه فروخت و درحالی‌که هرچند چلنجر نیز نسبت به سال گذشته شاهد 20 درصد کاهش فروش بود اما با فروش 5479 دستگاه بازهم بالاتر از کامارو قرار گرفت.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,چلنجر و کامار

در ماه جولای، چلنجر با افزایش 7 درصدی فروش نسبت به سال گذشته، 5619 دستگاه فروخت درحالی‌که کامارو بازهم 26.1 درصد کاهش فروش نسبت به سال قبل داشته و با فروش 5520 همچنان پایین‌تر از چلنجر قرار گرفت. بااین‌حال تاکنون طی مدتی که از سال 2016 گذشته است، کامارو با فروش کلی 42,354 دستگاه به میزان کمی همچنان بالاتر از چلنجر با فروش کلی 39,998 دستگاه قرار دارد.

یکی از تحلیلگران صنعتی بنام «Tim Fleming» در این رابطه می‌گوید:

«صرفاً اعداد و ارقام فروش، تمام داستان نیست زیرا خودروسازان برنامه‌ریزی‌های متفاوتی دارند. استراتژی جنرال موتورز بیشتر بر سودآوردی تمرکز دارد که این ممکن است باعث کاهش فروش گردد. چیزی که تاکنون در فروش امسال جنرال موتورز دیده می‌شود؛ اما درحالی‌که فروش کامارو پایین است، ارزش و قیمت آن بسیار خوب است که این امر به حفظ برند شورولت و کامارو کمک فراوانی می‌کند».

اگر کنجکاوید بدانید که اوضاع فروش فورد موستانگ در این مدت چگونه بوده است، باید بگوییم که موستانگ در ماه جولای امسال 9565 دستگاه فروش داشته است که افزایش 12.8 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. این خودرو طی کل مدتی که از سال 2016 گذشته است توانسته به فروش کلی 72,530 دستگاه دست پیدا کند که هرچند 5.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته اما هنوز هم به میزان قابل‌توجهی بیشتر از فروش رقبای مستقیمش یعنی شورلت کامارو و دوج چلنجر است.#‌مقایسه_خودرو منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...