راهبرد معاصر |
9 ماه پیش

معاون وزارت بهداشت: بسیاری از عادات غذایی ایرانی ها اشتباه است راهبرد معاصر

معاون بهداشت وزارت بهداشت، بر ضرورت اصلاح سبک زندگی مردم برای ارتقای سطح سلامت در کشور تاکید کرد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ حسین فرشیدی، در اولین جلسه کارگروه فرهنگ سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با تاکید بر اهمیت همکاری‌های بین بخشی برای پیشگیری از بیماری‌ها، گفت: بسیاری از عادات غذایی از جمله مصرف نمک، چربی و شکر در کشور اشتباه است که می‌توان با فرهنگ سازی مناسب به کاهش مصرف این عوامل خطر و زمینه ساز بیماری‌ها کمک کرد.

وی به مهم‌ترین زمینه‌های کار فرهنگی در ارتقای سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: تحقق پوشش همگانی سلامت، ارتقای سلامت با رویکرد مردمی سازی سلامت، تغییر رفتار، عادات و باور‌ها و ترویج سبک زندگی سالم، از مواردی هستند که باید در اولویت قرار بگیرند و اقدامات اساسی در این زمینه‌ها صورت گیرد.

فرشیدی به تحقق پوشش همگانی سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: سیستم ارائه خدمات بهداشتی باید امکان دسترسی به خدمات مورد نیاز با کیفیت و مقرون به صرفه را برای تمامی مردم فراهم کند. همچنین در زمینه ارتقای سلامت نیز فرآیند توانمند سازی مردم، اهمیت ویژه‌ای دارد.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در ترویج سبک زندگی سالم نیز به این نکته باید اشاره کرد که فرد با انتخاب سبک زندگی سالم، برای سلامتی خود و دیگران در پیشگیری از بیماری‌ها، فعالیت‌هایی از قبیل رعایت رژیم غذایی مناسب، فعالیت بدنی، کنترل وزن و واکسیناسیون در مقابل بیماری‌ها ارزش قائل است. همچنین آموزش سواد سلامت و برنامه‌های فرهنگی و هنری، نقش مهمی در تأمین و ارتقای سلامت دارد.

فرشیدی افزود: انتظار می‌رود نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌های حاضر در کارگروه فرهنگ سلامت، در سطح ملی و استانی به تحلیل و آسیب شناسی موضوعات فرهنگی و مستندسازی و طراحی مداخلات اصلاحی اقدام کرده و به ابعاد و برنامه‌های مختلف فرهنگی، توجه ویژه‌ای کنند.

به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت، اجرای برنامه ملی سلامت خانواده، نظام ارجاع و تحقق قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، از اولویت‌های مهم نظام سلامت و اجتماعی کشور در سال جاری و مورد تاکید رئیس جمهور، وزیر بهداشت و همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی است. / مهر#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس پلیس‌راه روستایی شرق استان تهران از افزایش مرگ موتورسواران بدون کلاه ایمنی در شرق استان تهران خبر داد و گفت: استفاده از کلاه ایمنی 60 درصد از تلفات ناشی از تصادف موتورسواران را کاهش می‌دهد.

یک ربع پیش

فعالیت رسمی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد.

12 دقیقه پیش

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی خوزستان، گفت: 65 حریق در جنگل‌ها و مراتع استان از ابتدای امسال تاکنون رخ داده که با مهار به موقع بیش از 90 درصد آتش‌سوزی‌ها از وارد شدن آسیب جدی به منابع طبیعی خوزستان جلوگیری شد.

یک ربع پیش

فعالیت رسمی ستاد انتخاباتی سعید جلیلی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد.

9 دقیقه پیش

رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند از استقرار700 خانوار عشایری در ییلاقات دماوند خبر داد و گفت: ترمیم و مرمت شبکه‌های آبرسانی و نیز ساخت سرویس‌های بهداشتی و نصب حمام‌های خورشیدی در دستور کار قرار دارد.

یک ربع پیش

مدیرعامل آبفای استان مرکزی از بهره برداری از نیروگاه خورشیدی در تاسیسات آب و فاضلاب این استان خبر داد.

یک ربع پیش

رویداد ملی هنر سرامیک دانشجویان ایران ۷ الی ۱۷ دی‌ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

طبق آخرین آمار ارایه شده از سوی اداره میز صنعت و رتبه‌بندی ناشران سازمان بورس، میزان مصرف گاز صنایع در اسفند ۱۴۰۲ رقمی حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال بود، در حالی که این عدد در فروردین ۱۴۰۳ با ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش به ۹۰ هزار میلیارد ریال رسید.

یک ربع پیش

ترکیب تیم‌های ملی فوتبال رومانی و اوکراین در رقابت‌های یورو 2024 مشخص شد.

یک ربع پیش

بیشتر...