راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

دستور رئیس مجلس درباره دهک بندی حذف برخی یارانه بگیران جزئیات راهبرد معاصر

رئیس مجلس گفت: موضوع حذف برخی یارانه بگیران با جدیت دنبال می شود و کمیسیون اجتماعی مجلس نیز موظف به پیگیری موضوع شده است.

به گزارش راهبرد معاصر، سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه (25 اردیبهشت) مجلس در اخطاری، اظهار داشت: ما در مجلس سه بازوی مشورتی اعم از مرکز پژوهش ها، کمیسیون ها و مشاوران تخصصی و انفرادی داریم، اما بدعت اشتباهی گذاشته شده که به رأی گیری نمایندگان آسیب می‌زند، کمیسیون‌ها یا دولت نمی تواند درباره پیشنهادات مطرح پیرامون طرح و لوایح نظری نداشته باشد. نظر تخصصی کمیسیون ها درباره پیشنهادات برای نمایندگان مهم است و آن را در رأی گیری مدنظر قرار می دهند.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر در مورد مسائلی که پیگیری می کنیم، اتفاقی به نام جراحی اقتصادی در کشور رخ داده، اما برخی موضوعات در این جراحی نادیده گرفته شده است. متاسفانه از دورترین روستاها و نقاط حوزه انتخابیه تماس می گیرند و می گویند که یارانه شان قطع شده است، در حالی که قرار ما این بود ضمن حفظ قیمت های شهریور سال گذشته، جراحی اقتصادی انجام شود، اما این اتفاق نامبارک به شکل دیگری رخ داده است.

 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس همچنین خطاب به رئیس مجلس، پیشنهاد داد که کارگروه یا تیم جهادی ای را مدنظر قرار دهید تا بتواند دغدغه مردم را در کنار گرانی ها که در آینده می تواند تثبیت قیمت ها را داشته باشد، پیگیری کند. ضعیف ترین مردم جزو یارانه بگیران نیستند، لذا در کنار حمایت از دولت، ضروری است دولت را مکلف کنید در یک بازه زمانی تکلیف حق مردمی که اجحاف شده را تعیین و آنها را مورد توجه قرار دهد.

 

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده درباره نظر کمیسیون ها درباره پیشنهادات طرح و لوایح گفت: برخی پیشنهادات در کمیسیون مطرح نشده و نمایندگان در صحن علنی آن را بیان می کنند، لذا کمیسیون درباره آن نظری ندارد، کما اینکه ممتنع هم یک رأی است، بنابراین این موضوع وارد نیست.

 

وی درباره حذف یارانه برخی از مردم و گرانی های اخیر، یادآور شد: در رابطه با بحث دهک ها در نطق و تذکر یادآور شدم که این موضوع با جدیت دنبال می شود. کمیسیون اجتماعی مجلس نیز موظف به پیگیری موضوع شده، روز گذشته هم در رابطه با همین بحث با شخص رئیس جمهور محترم جلسه ای داشتم و صحبت کردیم. این مسئله پیگیری خواهد شد./فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نظامیان رژیم صهیونیستی به محل سکونت خانواده‌ای فلسطینی در شهرک بیت صفافا در جنوب شرق قدس اشغالی حمله کردند.

8 ساعت پیش

تهران- رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رییس جمهور، پیرامون نخستین پروژه تکثیر یوزپلنگ آسیایی در اسارت، روند نگهداری از توله یوز و برنامه‌های این سازمان برای حفظ ژنوم این گونه ارزشمند توضیحاتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان به وزرای خارجه کشورهای دارای منشاء ریزگرد و یا مبتلا به بحران زیست محیطی حاصل از انتشار گسترده گرد و غبار در منطقه نامه نوشت.

6 ساعت پیش

رییس مجلس یادآور شد: مجلس بر این اعتقاد است که باید خنثی سازی تحریم‌ها، راهبرد اصلی برای اقتصاد کشور باشد، به همین دلیل همّت اصلی مجلس توجه به این امر مهم است.

8 ساعت پیش

معاون نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوست دیرین و شریک مطمئن برای روسیه یاد کرد و گفت: مسکو همواره اهمیت فراوانی برای توسعه روابط با تهران قائل است.

8 ساعت پیش

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تعدادی از عوامل اجرایی حج تمتع امسال امشب (چهارم خرداد ماه) به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

8 ساعت پیش

سخنگوی دولت از اعزام هیئتی فنی از سوی سازمان محیط زیست به عراق برای پیگیری مشکل گرد و غبار خبر داد.

8 ساعت پیش

ماجرای جوش و آکنه یک چیز است و ماجرای جای آن‌ها برای خود داستان دیگری است. آکنه‌ و جوش صورت به مرور زمان بهبود می‌یابند و ناپدید می‌شوند. امـا جای جوش و آکنه به این سادگی‌ها محو نمی‌شود و برخورد با آن‌ها دشواری‌های خاص خودش را دارد. خوشبختانه روش‌های درمان و بهبود جای جوش و آکنه پیشرفت زیادی داشته و امروز راهکارهای بسیاری برای حل این مشکل وجود دارد.

8 ساعت پیش

بیشتر...