خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

تشکیل کارگروه مشترک بانک مرکزی سازمان توسعه تجارت برای تعریف آئین نامه تجاری حمایت از صادرکنندگان برگشت ارز resize

علیرضا پیمان‌پاکدر گفت‌وگو با میزان، در خصوص روند آئین‌نامه تجاری برای حمایت از صادرکنندگان و برگشت ارز در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: بخش‌هایی از اینآیین‌نامهشروعشده  و بحث ابلاغیه وآیین‌نامهبه اداره مالیاتابلاغشدهاست و کارگروه مشترکی را به همراه بانک مرکزی تشکیل می‌دهیم تا آیین‌نامه‌های ارزی را تعریف کنیم.

وی افزود: وزارت نفت نیز در بحث تهاتر فعال بوده و در حال حاضرباوجوداینآیین‌نامه‌هادستشانبازشدهوفعال‌ترنیز می‌شوند. طی اینسههفته نیز در خصوص واردات نهاده‌ها در مقابل صادرات نفتکاندیسیکارهایخوبی صورت گرفته است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حوزه بانکی فعالیت خود را شروعکرده‌ایمو تیم‌های قوی که تجربه راه‌اندازیکریدورهارادارندقرارداده‌ایم.

وی اظهار کرد: در بحث تعرفه ترجیحییکسری مشکلات داریم که در برخی مواقع نیازمند مصوبه مجلس و در برخی دیگر نیازمند همکاری دستگاه‌های دیگر هستیمبهعنوانمثالدر بسیاری ازکشورهاوقتی کالایی را صادر می‌کنیم کشور مقابل انتظار دارد کهکالاهایآن‌ها را نیز وارد کنیم.

پیمان پاک بیان کرد: یکسری ممنوعیت ردیف کالا داریم، در بخش‌هایی که  وزارتصمتدر اختیار دارد مشکلی نداریم و محاسبه می‌کنیم تا مطلع شویم زمانی که کالایی را آزاد می‌کنیم در مقابل چه مقدار کالا را می‌توانیم صادر کنیم، اگر تراز مثبت باشد، که تراز در اغلبکشورهامثل عراق، افغانستان و پاکستان مثبت است، زیرا کالایی ندارند برای ما صادر کنند.

وی اظهار داشت: اما برخی مواقع مربوط به وزارتخانه‌های دیگر است که عمده آن مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است و جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی طی این هفته داریم تا این موضوع راجمع‌بندیکنیم.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مثلاً زمانی که می‌توانیم۳۰۰هزارتن سیب به پاکستان صادر و در مقابل۳۰الی۴۰هزارتن نارنگی وارد کنیم که بعضاً این اتفاق همنمی‌افتدو یا اینکه نارنگی را بهکشورهایدیگری ترانزیت کنیم؛ این مسئله فرصت را از ما می‌گیرد.  نمی‌گویم که واردات رابازکنیمبلکه باید بایککار کارشناسی دقیق واردات یکسری ازکالاهاآزاد شود تاکالاهایمتناظر صادر شوند و بازار ایجاد کنند.

پیمان پاکخاطرنشانکرد: اگر همهکالاهارا محدود کنیم کشور مقابل نیز به دنبال منافع خود می‌روند و نتیجه ورود به اغلبکشورهامی‌تواند دریکتراز مثبت تجاری برای ما رقم بخورد و نبایدکالاهاییکه در داخل کشور تولید دارد را وارد کنیم.بهصورتتخصصی به این مورد رسیدگی می‌کنیم و جز برنامه‌هایی است که داریم.

 
  • بیشتر بخوانید:
  • رئیس سازمان توسعه تجارت: کشورهای آفریقایی جزو اولویت‌های صادراتی ما هستند

 

انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مخلوط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و جرم‌بر با فرآورده‌های سفید کننده به دلیل تولید بخارات و گازهای بسیار سمی و خفه کننده، جداً خودداری کنید.

4 دقیقه پیش

فرماندار اندیکا با بیان اینکه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده در شهرستان راه‌اندازی شده است، گفت: ۱۸۰ واحد مسکونی شهری و ۸۰۰ واحد روستایی و عشایری در شرایط احداث کامل هستند و ۲ هزار واحد مسکونی نیز نیاز به تعمیر دارند.

نیم ساعت پیش

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها خدمات بیمه‌ای ناچیزی ارائه می‌دهند و اگر فردی با دفترچه بیمه‌ای خود وارد این بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شود تنها این بیمه، کفاف یک قرص استامینوفن را داده و هر دارویی که خاص و یا مقداری هزینه‌بر باشد را معمولاً جزو بیمه قلمداد نمی‌کنند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: آمریکای جنایتکار و صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که هرچند اقدام نظامی مستقیم برای آن‌ها کار سختی شده است، اما هیچ‌گاه دست از توطئه و دشمنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برنخواهند داشت.

نیم ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان والامقام «ناصر، علی محمد و مسعود خودسیانی» گفت: این اسوه صبر و مقاومت همواره الگویی درخشان برای مادران این مرز و بوم خواهد بود.

1 ساعت پیش

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ضروری است، گفت: موضع دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی تاکنون بسیار عزتمندانه بوده است و ادامه این روند باعث می‌شود که غربی‌ها از اعمال فشار و تحریم بر ایران به مرور دست بردارند.

2 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

اتّحاد مسلمانان یک فریضه‌ قطعیِ قرآنی است؛ این یک چیز دلبخواه نیست؛ این را به عنوان یک وظیفه باید نگاه کنیم.

5 ساعت پیش

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: رتبه بندی معلمان اگر با همین روند در مجلس جلو برود، بار مالی سنگینی خواهد داشت که کسی از پس آن برنمی آید.

9 ساعت پیش

دبیر کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: اگر ما ریل اقتصادی خود را تغییر ندهیم و تولیدات ما سوددهی بالایی نداشته باشند، سیر تورمی ادامه خواهد داشت. اقتصاد ما سالیان سال در مسیر سفته‌بازی حرکت کرده و سودهای کلانی در سفته‌بازی وجود داشته است اگر این مسیر تغییر نکند تورم را به صورت پایدار در آینده هم خواهیم داشت که مشکلات اقتصادی بسیار زیادی را برای کشور ایجاد می‌کند. اقتصاد ما باید تولیدمحور و صادرات‌محور باشد و نقدینگی به سمت تولید و خدمات برود و از مسیر سفته‌بازی خارج شود.

9 ساعت پیش

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در نامه ای به رییس جمهوری خواستار برگزاری جلسه فوری برای رفع مشکلات استان اصفهان شد.

9 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ممنوعیت واردات فرصتی برای ارتقای سطح کیفی تولیدات لوازم خانگی‌ است، گفت: برخی از تولید‌کنندگان در تولید کالاهای خود از قطعات درجه دو یا سه استفاده می‌کنند، اما قیمت کالای درجه یک را از مشتری اخذ می‌کنند.

9 ساعت پیش

صنعت‌ تلویزیون در یکی دو دهه اخیر نام‌ها و سری‌های مختلفی را به خود دیده است. LCD، LED و QLED بخشی از این نام‌ها هستند که هر کدام طی سال‌های مختلف به بازار سرگرمی‌های خانگی عرضه شدند و قابلیت‌ها و فناوری‌های جدیدی را در دسترس تماشاگران جعبه‌های جادویی گذاشتند.

9 ساعت پیش

بیشتر...