خودروتک |
2 ماه پیش

یک پیش بینی قطعی درباره آینده قیمت دلار

یک پیش بینی صریح درباره آینده قیمت دلار

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم وضعیت مطلوبی در تامین منابع ارزی در ماه‌های آینده داشته باشیمو به نظر می رسد این اضهار نظر به معنی ثبات نسبی قیمت دلار طی ماه های باقی مانده از سال 1401 باشد.

اقتصاد 100- علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسههیئت دولتدر جمع خبرنگاران گفت: کنترلرشدنقدینگی از اولویت‌هایبانک مرکزیاست در همین راستا رشد ترازنامه بانک‌ها در محدوده‌ای کهشورایپولو اعتبارتعیین کرده است، کنترل می‌شود. بانک‌ها هم در این زمینه حرکت می کنند تا رشدنقدینگیدر مسیری که بانک مرکزی تعیین کرده است، اتفاق بیفتد. یکی از راهکارها برای تامین مالی غیرتورمی برای تولید داریم این است که بتوانیم از ابزارهای جایگزین استفاده کنیم که یکی از این گام‌ها انتشار اوراق گام است که حجم انتشار آن از 45 هزار میلیارد تومان عبور کرده است. تلاش می کنیم این اوراق در خود زنجیره تامنی جابجا شود و کمتر به بازارسرمایهوارد شود.

وی در ادامه با بیان اینکه سه نوع صندوق را در هیات عامل بانک مرکزی تصویب کردیم، افزود: یکی از این صندوق ها، صندوق هایسرمایه گذاریمختص اوراق دولتی بوکه بانک‌ها می توانند آن را تاسیس کنند. صندوقزمینو ساختمان و صندوق املاک و مستغلات را بانک‌ها می‌توانند راه‌اندازی کنند.

رئیس بانک مرکزی خبر داد: دارندگان کارت بازرگانی فعال و معتبر با شروط بانک مرکزی می توانند تا حداکثر سه برابر نسبت به افرادی که در بازار متشکل ارزی، ارز خریداری می کنند، از ارز بیشتری برخوردار شوند. این تصمیم‌گیری در راستای کمک به فعالان اقتصادی است که به اسکناس ارزی نیاز دارند. با توجه به افزایش عرضهارزدر بازار متشکل ارزی، این افراد می توانند از این امکان استفاده کنند.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...