خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

رتبه بندی معلمان به سال، مدرک سنوات نیست رضوی

وزیر آموزش‌و‌پرورش:
رتبه بندی معلمان به سال، مدرک و سنوات نیست
به گزارشخبرگزاری رضوی،یوسف نوری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کوثر گفت: آموزش و پرورش ۴۰ درصد نیروی انسانی کشور را دارد و از زمان تصدی من وضعیت استخدامی ۱۶۰ هزار نیروی قرآنی و غیره در این وزارتخانه تعیین تکلیف شده است.
وی با بیان اینکه درحوزه دانش‌بنیان ظرفیت انسانی بالایی در کشور داریم، گفت: تا زمانی که آموزش و پرورش به معنای واقعی تحرک پیدا نکند هیچ جای دیگری تحرک پیدا نخواهد کرد نوری تاکید کرد: در سه سال دوره کرونا دانش آموزان از فضای مدرسه فاصله گرفتند اما خوشبختانه اکنون به همان محیط بازگشتند و تربیت و تعلیم با شتاب و شادابی ادامه دارد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: باید برای فرزندان خود هنرستان های گردشگری باغی و دامی ایجاد کنیم و در کنار آن احداث خانه معلم نیز در برنامه قرار بگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در اول انقلاب به ازای هر نفر به طور میانگین یک چهاردهم متر فضای آموزشی داشتیم که الان به پنج و پنج و دو دهم متر افزایش یافته است.
نوری با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در شهرستان های خلخال و کوثر ۷.۸ دهم متر مربع است،افزود: به طور عمده خیلی از فضاهای آموزشی این شهرستان‌ها یک نوبته برقرار است.
وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تعیین تکلیف مدارس فرسوده و بلااستفاده تأکید کرد و گفت: این فضاها یا باید اجاره داده شود و یا به فروش گذاشته شود که البته مدارس و فضاهای آموزشی وقفی از این قاعده مستثنی است.
وی افزود: باید برای فرزندان خود هنرستان های گردشگری، باغی و دامی ایجاد کنیم و در کنار آن ها احداث خانه معلم نیز در برنامه قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: اگر دانش‌بنیان‌ها توسعه پیدا کنند بهره وری از ۱۰ به ۵۰ ارتقا خواهد یافت.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنانش به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: رتبه بندی به سال، مدرک و سنوات نیست بلکه معلمان باید ابتدا به قانون، آیین نامه و شیوه نامه رتبه بندی توجه کنند و از قرار گرفتن در حاشیه فضای مجازی و تاثیرپذیری از آن دور باشند و چنانچه اعتراضی به رتبه بندی داشته باشند باید از طریق سامانه اعلام نمایند.
وی ادامه داد: از اول سال آینده هر رتبه ای که معلمان بگیرند همان رتبه را خواهند داشت و اگر معلمی مدرک نامعتبری برای رتبه بندی بارگذاری کند از رتبه بندی محروم خواهد شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...