راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

زلنسکی: اسرائیل ما را شوکه کرد راهبرد معاصر

رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با یک شبکه فرانسوی به شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

به گزارش راهبرد معاصر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین امروز جمعه گفته از اینکه اسرائیل سلاحی برای کمک به آن کشور در جنگ با روسیه ارسال نکرده شوکه شده است.

 

زلنسکی در جمع گروهی از خبرنگاران از رسانه‌های متعدد فرانسوی گفت: «شوکه هستم. نمی‌فهمم. اسرائیل هیچ چیز به ما نداده است. هیچ! صفر!»

 

وی اضافه کرد: «اینکه آنها باید از سرزمین خودشان دفاع کنند را درک می‌کنم ولی اطلاعاتی دریافت کرده‌ام مبنی بر اینکه اسرائیل در حال صادرات سلاح به سایر کشورها است.»

 

شبکه خبری راشاتوی نوشته که اشاره زلنسکی احتمالاً به فروش سامانه گنبد آهنین از سوی رژیم اسرائیل به قبرس است. این خبر ماه گذشته گزارش شد اما رژیم صهیونیستی آن را تأیید نکرد. سال گذشته، صادرات تسلیحات رژیم صهیونیستی به رقم بی‌سابقه 11.3 میلیارد دلار رسید. اکثر مشتری‌های این رژیم را کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند.

 

رژیم صهیونیستی با آنکه حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و از تحریم‌های آمریکا علیه مسکو پیروی کرده خودش تحریمی علیه روسیه اعمال نکرده است. راشاتودی نوشته که اسرائیل علاوه بر این، از ارسال سلاح به کی‌یف هم خودداری کرده است.

 

این موضوع انتقاد زلنسکی را به همراه داشته است. زلنسکی روز جمعه گفت: «گفت‌وگوهایی با سران اسرائیل انجام شد، اما کمکی به اوکراین صورت نگرفت. چرا به ما تسلیحات ضدهواپیما داده نمی‌شود؟ می‌توان نفوذ روسیه روی اسرائیل را دید.»

 

راشاتودی در توضیح نوشته شواهدی مبنی بر تلاش مسکو جهت اثرگذاری روی سیاست‌های رژیم اسرائیل در خصوص تسلیح اوکراین وجود ندارد./ فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهشهر - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج محافل انس با قرآن در جامعه، گفت: خانه های قرآنی در مازندران تقویت شود.

6 ساعت پیش

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان برای تمدید دوره حضور خود در سمت نایب‌رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کرد.

5 ساعت پیش

تهران - دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی سازمان زندان‌ها و مسئولان قضایی مستقر در زندان تهران بزرگ، بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت بازداشت‌شدگان تأکید کرد.

6 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۷۲۷ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

5 ساعت پیش

بعد از فرمان رهبر انقلاب در مورد تمیز قائل شدن جوانان و نوجوانانی که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند و تاکید رییس قوه قضاییه در مورد رسیدگی فوری به وضعیت افراد بازداشتی، ۴۰۰ نفر از زندانی‌های اغتشاشات اخیر آزاد شدند.

5 ساعت پیش

ساری - در جلسه دیدار مردمی این هفته رئیس کل دادگستری ومعاونین قضایی دادگستری استان مازندران به درخواست های 90نفر از مراجعان در چارچوب قوانین پاسخ داده شد.

6 ساعت پیش

وزیر خارجه فرانسه امروز با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، موضع‌گیری خصمانه ای را علیه ایران مطرح کرد.

5 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۸۰ بیمار کرونایی در کشور شناسایی و۱۰ نفر دیگر فوت شدند.

6 ساعت پیش

اهواز- فراخوان اولویت‌های پژوهشی آموزش و پرورش استان خوزستان، ویژه پژوهشگران، فرهنگیان و اساتید دانشگاه‌ها منتشر شد.

6 ساعت پیش

بیشتر...