ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

استعفای فلورنتینو پرز لاپورتا قبول شد ورزش سه

واگذاری مسئولیت در فدراسیون

استعفای فلورنتینو پرز و لاپورتا قبول شد

از امروز رؤسای دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا تا زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا مسئولیتی در این نهاد نخواهند داشت.

استعفای فلورنتینو پرز و لاپورتا قبول شد

به گزارش "ورزش سه"، در تاریخ 11 اکتبر 2023، فلورنتینو پرز و خوان لاپورتا پس از دریافت یک بوروفکس از سوی رئیس مرکز ملی مربیان فوتبال، میگل گالان، که آنها را از غیرقانونی بودن پروسه انتخابات فدراسیون پس از استعفای روبیالس آگاه کرده بود، به عنوان اعضای کمیته مدیریتی فدراسیون فوتبال اسپانیا استعفا دادند.

این کمیته مدیریتی شامل 31 نفر از جمله رئیس پدرو روشا بود، اما تنها دو نفر دیگر علاوه بر فلورنتینو پرز و لاپورتا کنار رفتند. همه آنها از جمله مدینا کانتالخو، رئیس کمیته داوران، بوروفکس هشدار و اخطار را دریافت کردند و در نهایت تنها 4 نفر استعفا دادند.

1992422

میگل گالان، همان شخصی است که شکایتی علیه فدراسیون فوتبال و شورای ورزش اسپانیا (CSD) مطرح کرده بود مبنی بر عدم لزوم برگزاری فوری انتخابات برای انتخاب جانشین لوئیس روبیالس. در پی این اقدام گالان، استعفای پرز و لاپورتا در تاریخ 15 نوامبر بررسی و امروز پذیرفته شد.

1978210

به نظر می‌رسد که این تصمیم صحیح بود تا از هر گونه مسئولیت در تصمیم‌گیری‌ها جلوگیری شود و به این ترتیب پرز و لاپورتا از این پس تا زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا، مسئولیت حقوقی در این نهاد نخواهند داشت.

استعفای رؤسای دو باشگاه بارسلونا ورئال مادریدبه معنای عقب‌نشینی عمدی از مشارکت در کمپین انتخاب ریاست آتی فدراسیون است. این اقدام با هدف حفظ موضع بی‌طرفانه و اجازه به برگزاری یک روند انتخاباتی منصفانه است.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ژرژ ژسوس، سرمربی الهلال، در نشست خبری بازی با العین گفت ‏حذف کردن النصر نشان‌دهنده قدرت فوق‌العاده این تیم اماراتی ‏است. ‏

نیم ساعت پیش

دیدار دو تیم سایپا و خیبر به دلیل عدم حضور هواداران در جایگاه مناسب با اعتراض سرمربی تیم میزبان متوقف شده است.

نیم ساعت پیش

ناصر علیزاده با پیروزی 5 بر صفر برابر حریف قزاقستانی در فینال اولین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در آسیا را کسب کرد.

نیم ساعت پیش

باشگاه اورتون که برای دومین بار در این فصل به کسر امتیاز محکوم ‏شده رسما علیه این حکم فرجام‌خواهی کرد. ‏

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی والیبال ایران از ۳۹ بازیکن برای حضور در دومین اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد.

نیم ساعت پیش

نوجوان پرسپولیسی که حافظ کل قرآن است امروز در محل تمرین تیم محبوبش حضور داشت.

نیم ساعت پیش

روبن نوس، ستاره پرتغالی الهلال، در نشست خبری بازی با العین گفت ‏تیمش در هر دو بازی رفت و برگشت نماینده امارات را شکست ‏خواهد داد.‏

نیم ساعت پیش

قايقرانان ايرانى به دل آب خواهند زد تا شايد بعد از شمشيربازى اين قايقرانى باشد كه سهميه‌هاى دو نفره المپيك پاريس را كسب می‌كند.

نیم ساعت پیش

نوید عاشوری در تمرینات آماده‌سازی گل‌گهر پس از شروع سال جدید با مصدومیتی روبرو شد که دو سه ماه برای ریکاوری به زمان نیاز دارد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...