خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

آمریکا عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را وتو کرد تسنیم


آمریکا عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را وتو کرد

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، رأی‌گیری در شورای امنیت بر سر عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل بامداد امروز به وقت تهران در نیویورک انجام شد و آمریکا به عنوان اصلی‌ترین حامی رژیم صهیونیستی، این قعطنامه را وتو کرد.

فلسطین بار دیگر به عضویت کامل سازمان ملل در نیامد

در این رأی‌گیری که صحنه انزوای آمریکا در شورای امنیت بود، تنها آمریکا رأی منفی داد و انگلیس و سوئیس رأی ممتنع دادند. 12 عضو دیگر نیز رأی مثبت دادند.

«اسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز با ابراز خوشحالی، از آمریکا بابت این رأی قدردانی کرد و مدعی شد: «پیشنهاد شناسایی کشور فلسطینی پس از گذشت شش ماه از حمله اکتبر، پاداش به تروریسم است».

در مقابل اما «مایکل مارتین» وزیر خارجه جمهوری ایرلند گفت که از وتوی آمریکا احساس «نا امیدی» می‌کند و «اکنون زمانی است که سازمان ملل باید جایگاه درست خود را در میان کشورهای جهان به دست آورد».

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل اما واکنش شدیدی داشت، او در اظهار نظری گفت: «شرم بر آمریکا بابتچالش با اراده بین المللی، چرا که این کشور و اسرائیلدر حال برهم زدن روند تاریخ هستند».

«احمد عطاف» نماینده الجزائر نیز وتوی آمریکا را «ننگی بر پیشانی سازمان ملل تا ابد» توصیف کرد.

فلسطین از سال 2012 به عنوان ناظر در سازمان ملل عضویت دارد. تشکیلات خودگردان 11 روز پیش در نامه‌ای به شورای امنیت درخواست عضویت دائم فلسطین در این سازمان را بار دیگر مطرح کرد.

«ونسا فریزر» سفیر و نماینده مالت در سازمان ملل که در ماه جاری میلادی (آوریل) کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده گرفته است، هفته گذشته گفته بود که اکثر اعضا با عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل موافق هستند.

او گفت: بسیاری از کشور‌ها این واقعیت را بیان کردند که فلسطین تمام معیار‌ها را طبق کنوانسیون مونته ویدئو و همچنین ماده چهار منشور که مورد نیاز است، دارد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

بیشتر...