ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

تنها راه پیروزی ژاوی در برنابئو: خط دفاع آهنین ورزش سه

کد خبر : 1873424 |11 اسفند 1401 ساعت 12:59 |1K بازدید |1دیدگاه

تنها راه پیروزی ژاوی در برنابئو: خط دفاع آهنین!

ژاوی، سرمربی بارسلونا، در غیاب ستاره‌های تیمش در خط میانی و خط حمله باید به مدافعانش تکیه کند.

تنها راه پیروزی ژاوی در برنابئو: خط دفاع آهنین!

به گزارش "ورزش سه"،بارسلوناامشب در حالی به مصاف رئال مادرید خواهد رفت که خط حمله و خط میانی دیدار فینال سوپرجام را که با پیروزی برابر رئال به پایان رسید در اختیار ندارد.
بارسا موفق شد در آن دیدار که 15 ژانویه برگزار شد با نتیجه 1-3 برابر رئال در ریاض به پیروزی برسد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
دو گل از سه گل آن دیدار توسط پدری و روبرت لواندوفسکی به ثمر رسید که امشب به دلیل مصدومیت قادر به حضور در میدان نیستند. عثمان دمبله دیگر غایب بارساست و آنسو فاتی هم به تازگی از بند مصدومیت رها شده است.
تمامی این موارد نشان می‌دهد کهژاویچاره‌ای جز این ندارد که روی خط دفاعی تیمش تکیه کند، چرا که این تنها بخش از ترکیب اصلی 11 نفره او است که بدون تغییر پابرجا مانده است.
درخشش صدرنشین فعلی لالیگا در این فصل جز با کمک خط دفاعی این تیم امکان‌پذیر نبود. مارک آندره تراشتگن در راس این خط دفاعی قرار دارد و کمترین گل خورده را به نام خودش ثبت کرده است. دروازه او در 23 بازی تنها هشت بار باز شده است.
از زمانی که ژاوی شروع به استفاده ازژول کنده،رونالد آرائوخو، آندریاس کریتنسن و بالده در کنار هم کرده، بارسا به شکل قابل توجهی پیشرفت کرده است.

1807524

آنها در طول این مدت به مهره‌های اصلی ترکیب این مربی کاتالان تبدیل شده و نشان داده‌اند که ارزش هزینه‌ای که برای جذب آنها و خصوصا برای انتقال کنده به نوکمپ پرداخت شده را دارند.
دفاع آهنین ژاوی بهترین سلاح او در دیدارهای حساس و بزرگ است. آنها تا پیش از سال 2023 چندان آشنایی با هم نداشتنند. اما حالا در کمتر از دو ماه شش بار کنار هم قرار گرفته‌اند و اولین شکستی که تجربه کردند در بازی هفته گذشته برابر منچستریونایتد بود.
آنها پیش از این موفق شده بودند اتلتیکو مادرید را در متروپولیتانو (0-1)، رئال مادرید را در ریاض (1-3)، رئال سوسیداد را در نوکمپ (0-1)، بتیس را در ویامارین (0-1) و ویارئال را در لاسرامیکا (0-1) شکست دهند.
تنها بازیکنانی که توانستند برای این تیم دردسرساز شوند، مارکوس رشفورد به همراه آنتونی و گارناچو و تا حدی برونو فرناندز بودند که در نهایت موفق به حذف بارسا از کوپا دل ری شدند.

1807507

با این حال، ژاوی احتمالا در دیدار برابر رئال تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد و راهکار خاصی را برای مقابله با سرعت وینیسیوس در سمت راست در نظر می‌گیرد. شناخت خوب کنده از کریم بنزما هم می‌تواند به او برای مهار این بازیکن کمک کند.
آخرین حضور بارسا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با شکست 1-3 آنها در اکتبر سال گذشته همراه شد. سرجی روبرتو، کنده، اریک گارسیا و بالده در آن بازی در خط دفاعی بارسا حضور داشتند اما ژاوی این بار با بازیکنان متفاوتی به میدان خواهد رفت.

بارسلونابارسلونا
ژاویژاوی
آندرئاس کریستنسنآندرئاس کریستنسن
ژول کندهژول کنده
رونالد آرائوخورونالد آرائوخو
الکس بالدهالکس بالده
لالیگا اسپانیالالیگا اسپانیا
جام حذفی اسپانیاجام حذفی اسپانیا
فوتبالفوتبال
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

بارسلونابارسلونا

مشاهده برنامه و نتایج بارسلونا، بازی بعدی بارسلونا و ویدئو خلاصه بازی های بارسلونا#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...