خبرگزاری ایسنا |
6 روز پیش

افتتاح پروژه فرهنگی شهرداری کرمانشاه کرمانشاه صاحب فرهنگسرای کودک شد ایسنا

ایسنا/کرمانشاهپنج پروژه فرهنگی شهرداری کرمانشاه افتتاح شد.

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه در این مراسم که عصر امروز (۲۸ تیر) درمحل شهرداری کرمانشاه برگزار شد، فرهنگ را زیربنای توسعه هر جامعه عنوان کرد وافزود: عوامل مهمی در این توسعه نقش دارند، اما قطعا فرهنگ بیش از هرچیز دیگر می تواند مسیر توسعه را هموار کند.

وی به فرهنگ جوانمردی در کرمانشاه اشاره کرد وافزود: کرمانشاه در حال حاضر به دیار پهلوانان و جوانمردان شناخته می‌شود و باید تلاش کنیم به طرق مختلف این فرهنگ جوانمردی را در شهر زنده نگه داشته و به نسل آینده منتقل کنیم.

طلوعی به اقدامات مطلوب و موثر سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه اشاره کرد وافزود: یکی از این اقدامات بحث نصب پلاک افتخار است که موجب می شود در هر محله ای خانه های افراد جوانمرد، عالم، خانواده شهید، حافظان قرآن و ... برجسته شده و با معرفی آن زینت بخش آن محله باشند.

وی افزود: امروز هم شاهد افتتاح چندین پروژه فرهنگی هستیم که امیدواریم اثربخشی لازم را در ارتقا فرهنگ شهر با بهره برداری از آنها شاهد باشیم.

مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت های گسترده شهرداری در سطح شهر، گفت: تنها در ۱۰ روز گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در سطح شهر به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: امروز هم شاهد افتتاح پروژه های فرهنگی شهرداری هستیم و بطور همزمان پنج پروژه فرهنگی در شهر به بهره برداری می رسد.

عبدالمالکی افزود: اولین پروژه فرهنگسرای تخصصی کودک است که بعد از فرهنگسرای خانواده دومین فرهنگسرای تخصصی شهر محسوب می شود.

وی افزود: این فرهنگسرا در پارک معلم واقع شده و از  هفته آینده فعالیت خود را در حوزه کودکان آغاز خواهد کرد.

عبدالمالکی از افتتاح فرهنگسرای تربیت به عنوان پروژه دیگر فرهنگی شهر یاد کرد و افزود: این فرهنگسرا در زندان مرکزی شهر واقع است و با همکاری اداره کل زندان ها راه اندازی شده، چرا که معتقدیم زندان باید یک محیط تربیتی باشد.

عبدالمالکی به افتتاح پنج دفتر مشاوره حقوقی در فرهنگسراهای شهر هم اشاره کرد و افزود: این دفاتر دو روز در هفته بصورت رایگان مشاوره حقوقی به عموم مردم ارائه خواهند کرد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه از باشگاه شاهنامه پژوهشی به عنوان دیگر پروژه افتتاحی شهرداری یاد کرد و افزود: در این باشگاه نونهالان در حوزه پاسداشت زبان فارسی فعالیت خواهند داشت.

عبدالمالکی مرکز خانه خلاقیت خوراک را هم آخرین پروژه افتتاحی امروز عنوان کرد و افزود: این مرکز در باغ گلهای کرمانشاه احداث شده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه در ادامه به خلاصه ای از فعالیت های فرهنگی شهرداری در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از اولویت های شهرداری در حوزه فرهنگی بحث تجلیل از مفاخر شهر است که در این راستا تاکنون برنامه تجلیل از یازده نفر از مفاخر شهر را برگزار کرده ایم.

عبدالمالکی به تدوین تقویم روز داشته های کرمانشاه هم اشاره کرد و افزود : ۷۰ درصد کار این تقویم انجام شده و برنامه داریم هر روز تقویم به نام یکی از مفاخر و سرمایه های شهر ثبت شود و متناسب با آن برنامه های فرهنگی در آن روز تدارک دیده شود.

 این مسئول گردشگری شهری را هم حوزه دیگر کاری شهرداری عنوان کرد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته تا دو هفته دیگر کرمانشاه در لیست شهرهای خلاق خوراک یونسکو قرار می گیرد.

وی به برگزاری ۱۵ جشنواره در راستای اجرای طرح شهریاران فرهنگ نیز اشاره کرد و افزود: تاکنون حدود ۲۰ هزار دانش آموز در این طرح شرکت کرده اند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

پریروز

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

پریروز

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

پریروز

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

پریروز

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

پریروز

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

پریروز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

پریروز

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

پریروز

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

پریروز

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

پریروز

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

پریروز

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

پریروز

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

پریروز

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

پریروز

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

پریروز

بیشتر...