خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

مرتضوی: ساخت مرکز درمان دیابت در افغانستان شروع شده است اخبار افغانستان اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


مرتضوی: ساخت مرکز درمان دیابت در افغانستان آغاز شده است

معاون سفارت ایران در کابل با بیان اینکه ساخت مرکز درمان دیابت توسط جمهوری اسلامی در شرق افغانستان آغاز شده است، افزود تجهیزات کلینیک امام خمینی(ره) در غزنی نیز به‌روز خواهد شد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت ایران در کابل در سفر به غزنی از کلینیک امام خمینی(ره) که در دهه 90 توسط جمهوری اسلامی در این شهر احداث شده بود، بازدید کرده و وعده داد در توافقی که با وزارت بهداشت افغانستان صورت گرفته، قرار است به‌زودی تجهیزات جدید و پیشرفته به این کلینیک ارسال شود.

وی افزود در این سفر از کتابخانه عمومی معارف غزنی که پیش از این توسط جمهوری اسلامی احداث شده بود نیز بازدید کرد. وی وعده داد در هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش افغانستان، کتاب‌های جدید دانشگاهی و علمی به این کتابخانه اضافه می‌شود.

کشور افغانستان ,

در ادامه کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به نیازمندان در افغانستان، مرتضوی اظهار داشت کمکی نیز برای مردم و خانواده شهدا در افغانستان پیش‌بینی شده که از طریق ریاست شهدا و معلولین در اختیار مردم مستحق قرار خواهد گرفت.

معاون سفارت ایران با اشاره به سفر اخیرش به ننگرهار و وعده احداث یک مرکز تشخیص و درمان دیابت در این ولایت نیز گفت کار ایجاد مرکز منطقه‌ای درمان دیابت برای شرق افغانستان آغاز شده است، هیئت حاکمه افغانستان ساختمانی را به این منظور در اختیار جمهوری اسلامی قرار داده است و روند بازسازی ساختمان و نیز خرید تجهیزات این مرکز جریان دارد.

کشور افغانستان ,

وی در ادامه اظهار داشت کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به سیل‌زدگان در ننگرهار و لغمان نیز از طریق زمینی به ریاست رسیدگی به حوادث در هرات تحویل داده شده و به‌زودی در اختیار سیل‌زدگان قرار خواهد گرفت.

ایران در ننگرهار مرکز درمان دیابت راه‌اندازی می‌کند
آمادگی ایران برای سرمایه‌گذاری در ولایت «ننگرهار»

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علی کریمی به‌دلیل هم‌صدایی با دشمن و «تشویق به اغتشاش» تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

5 ساعت پیش

تهران - دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی سازمان زندان‌ها و مسئولان قضایی مستقر در زندان تهران بزرگ، بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت بازداشت‌شدگان تأکید کرد.

5 ساعت پیش

اهواز- فراخوان اولویت‌های پژوهشی آموزش و پرورش استان خوزستان، ویژه پژوهشگران، فرهنگیان و اساتید دانشگاه‌ها منتشر شد.

5 ساعت پیش

ساری - مدیرکل زندان‌های مازندران از رهایی ۱۵ محکوم به قصاص نفس از چوبه دار خبر داد.

5 ساعت پیش

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: ایران به همان اندازه که جنگ را به دلیل کشتار بدون تبعیض انسان مردود می‌داند تحریم را هم به دلیل مجازات بدون تبعیض انسان‌ها محکوم می‌کند.

4 ساعت پیش

قیمت خودرو در کارخانه‌ها امسال افزایش پیدا می‌کند؟

5 ساعت پیش

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مجدداً مواضع گروه های تروریستی در اقلیم کردستان عراق را با پهپادهای مهاجر ۶ و راکت‌اندازهای چندگانه مورد حمله قرار داد.

5 ساعت پیش

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: هر زمان که ایران به پیشرفت‌های بین‌المللی و اقتصادی نزدیک می‌شود، معاندان تلاش‌های تازه ای را بروز می‌دهند تا به ایجاد ناآرامی بپردازند.

4 ساعت پیش

بعد از فرمان رهبر انقلاب در مورد تمیز قائل شدن جوانان و نوجوانانی که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند و تاکید رییس قوه قضاییه در مورد رسیدگی فوری به وضعیت افراد بازداشتی، ۴۰۰ نفر از زندانی‌های اغتشاشات اخیر آزاد شدند.

4 ساعت پیش

بیشتر...