راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

کشف بقایای ۱۵ جسد از یک گور جمعی در نجف راهبرد معاصر

یک مسئول عراقی از کشف بقایای ۱۵ جسد از یک گور جمعی که گمان می‌رود ده‌ها نفر دیگر در آن مدفون باشند، خبر داد.

به گزارش راهبردمعاصر،به نقل از خبرگزاری فرانسه، این گور جمعی در جریان ساخت یک مجتمع مسکونی در جنوب شهر نجف در ماه آوریل کشف شد و تاریخ آن به مرحله انتفاضه الشعبانیه در سال ۱۹۹۱ علیه دولت صدام بازمی‌گردد که در نتیجه آن حدود ۱۰۰ هزار تن کشته شدند.

این گور حدود ۱۰۰ جسد را در خود جای داده که ۱۵ جسد از آن بیرون کشیده شد. دولت عراق سال‌ها است که تلاش می‌کند بقایای اجساد قربانیان خشونت‌های سیاسی-تاریخی دهه‌های اخیر را شناسایی کند.

در همین رابطه، خبرنگار خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد که در مقابل ساختمان‌های در حال ساخت، استخوان و جمجمه‌های انسان‌های دفن شده را می‌توان مشاهده کرد.

در همین راستا، عبد الإله النائی، مدیر موسسه الشهدا (یک موسسه دولتی درخصوص گور‌های جمعی) تصریح کرد، در این گور بیش از ۱۰۰ جسد کشف شده و این عدد تقریبی است و ممکن است که این تعداد ببیشتر باشد.

وی در ادامه افزود، این گور جمعی به انتفاضه الشعبانیه در سال ۱۹۹۱ (قیام مردم عراق علیه حکومت صدام حسین) مربوط می‌شود و ده‌ها گور جمعی تاکنون کشف نشده‌اند./ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

«فیث بیرول» مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی گفت: بحران امنیت انرژی از زمان حمله روسیه به اوکراین نباید به وابستگی بیشتر به سوخت های فسیلی منجر شود.

5 ساعت پیش

رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکل خصوصی سازی در کشور پیشنهاد داد با تشکیل شورای عالی سیاست‌های اصل ۴۴ این معظل برای همیشه رفع شود.

5 ساعت پیش

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور بیش از ۷۵ هزار مجوز کسب و کار و افزایش ٢٠٠ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد.

5 ساعت پیش

ایران آنلاین-اعزام ۵۰ آتش نشان حرفه ای از تهران به آبادان : :

5 ساعت پیش

ایلام-مدیرکل مدیریت بحران ایلام گفت: به دلیل گرد و غبار، مدارس و ادارات ایلام فردا تعطیل هستند.

5 ساعت پیش

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه فرایند بررسی اعتراض به دهک بندی‌ها از هفته آینده آغاز می‌شود، به سوالات یارانه‌ای مردم پاسخ داد.

5 ساعت پیش

سوادکوه- پیکرهای مطهر هشت آلاله گمنام و خوشنام دوران دفاع مقدس با استقبال پرشور مردم سوادکوه به مازندران منتقل شد.

5 ساعت پیش

ایران آنلاین-فیلم/ روایت شاهد عینی از ترور شهید صیاد خدایی : :

5 ساعت پیش

ایران و عمان در جریان سفر یک روزه آیت‌الله رئیسی به مسقط، ۱۲ سند همکاری در حوزه‌های سیاسی، حمل و نقل ، همکاری های دیپلماتیک، اقتصادی و گردشگری امضا کردند.

5 ساعت پیش

بیشتر...