خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

گیتس: چین بدون حمله نظامی تایوان را به زانو درمی آورد خبرآنلاین

گیتس: چین بدون حمله نظامی تایوان را به زانو درمی‌آورد

ایرنا نوشت: رابرت گیتس وزیر دفاع سابق آمریکا در اظهار نظری عنوان کرد ، پکن بدون نیاز به حمله نظامی به تایوان قادر است این کشور را به زانو در آورد.

تارنمای خبری هیل با انتشار این خبر افزود: گیتس در اظهار نظری که با حضور «ریچارد دیرلاو» (Richard Dearlove) رئیس سابق MI۶ انگلیس و « جولیا مک فارلین » روزنامه نگار مسائل بین الملل درمورد نگرانی‌های عمده آمریکا در سطح جهانی صحبت می‌کرد گفت که او باور ندارد که چین به تایوان حمله نظامی کند.

گیست که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱میلادی وزیر دفاع آمریکا بود در اظهار نظری دراین خصوص افزود: شخصا ، یک حمله گسترده از سوی چین به تایوان را بعید می دانم، چرا که این عملیات بیشتر چیزی شبیه به عملیات « D-Day » (عملیات پیاده سازی نیرو در جبهه نرماندی در جریان جنگ جهانی دوم) بوده و چینی ها هرگز عملیات آبی خاکی انجام نداده‌اند.

بنابر این گزارش، وزیر دفاع روسای جمهوری جرج دبلیو بوش و باراک اوباما در ادامه اظهار نظر خود درباره وجود چنین نگرانی، با اشاره به اینکه این نگرانی ها می تواند فراتر از این مساله باشد، گفت: «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین قادر است بدون حتی شلیک یک گلوله ، ازطریق اقتصادی و سایبری فشار عظیمی بر تایوان وارد کند، او می تواند تایوان را به زانو درآورد و موجب شود تا تایوان نگرش و عملکردی بسیار متفاوتی نسبت به چین پیدا کند.

هیل در ادامه نوشت: هم اکنون این نگرانی وجود دارد که با توجه به حمله نظامی روسیه به اوکراین ، چین نیز تشویق به چنین اقدامی علیه تایوان شود.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

منابع لبنانی از ورود سومین نفتکش ایرانی به سواحل سوریه خبر دادند

3 ساعت پیش

مرتضی همیشه نگران این بود که گوشه ای بماند و از جهاد فاصله بگیرد.البته سال قبل از شهادتش خیلی خسته شده بود. مدام نگران بود.

3 ساعت پیش

وریا غفوری جایی در استقلال ندارد، فصل پیش هم نداشت، فقط فرهاد مجیدی سیاستمدارتر از این حرف‌ها بود که با بیرون گذاشتن کامل او برای خودش و تیمش حاشیه درست کند و حتی می‌گفت وریا باید جام را بالای سر ببرد و برد.

3 ساعت پیش

فارس نوشت : بالن از جا کنده شد. طناب‌ها را رها کردند. فریاد مردم در میدان مشق پیچید. هرکسی چیزی می‌گفت. عده‌ای بنای کف و سوت‌ زدن را پیش گرفتند و عده‌ای دیگر هاج و واج مانده، از خدا طلب بخشش می‌کردند ...

4 ساعت پیش

اگر دادگاه حکمیت ورزش (CAS) سه‌شنبه این هفته حکم پرونده مارک ویلموتس را داد، زیاد تعجب نکنید.

3 ساعت پیش

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از شناسایی ۴۸۰ متخلف کنکور امسال خبر داد و گفت: تا اینجا می‌توان قسم خورد که تا حالا اتفاق نیفتاده است و تا جلسه آزمون هیچ کس سؤالات را ندیده است.

3 ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: در مرزهای کردستان مشکلی نداریم، بعضا شرارت‌های بسیار پراکنده‌ای وجود دارد که نیروهای مسلح هم از زمین و هم از هوا مشغول فعالیت هستند و امنیت پایداری در منطقه حاکم است.

3 ساعت پیش

معضل سگ‌های ولگرد و حمله آنها به انسان‌ها اما معضل تازه‌ای نیست. سالانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مورد حمله سگ‌ها قرار می‌گیرند و آمارها می‌گویند اغلب این قربانیان کودکان هستند

3 ساعت پیش

هشت سال داشت که برای برداشتن آب از آب‌ بند غرق شد. این حکایت یکی از ده‌ها کودکی است که در اصطبل و گاوداری زندگی می‌کنند. نه آب دارند نه برق. جایی که تا مرکز شهر اصفهان کمتر از ۱۰ دقیقه فاصله دارد.

3 ساعت پیش

بیشتر...