نمایشگاه کتاب تاریخ معاصر از ۲۸ بهمن شروع می شود all tv logo

نمایشگاه کتاب تاریخ معاصر از ۲۸ بهمن آغاز می‌شود
فرهنگی هنریادبیات

نشست خبری سومین نمایشگاه کتاب تاریخ معاصر (تاریخ چراغ راه آینده) امروز در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد. در این نشست هادی گلسرخی با اشاره به نصیحت همیشگی رهبر معظم انقلاب مبنی بر مطالعه گفت: با برگزاری سومین دوره نمایشگاه تاریخ معاصر ایران، بحث مطالعه این حوزه در دانشگاه‌ها شکل گرفت.

وی افزود: با همکاری موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت، برای دانشگاه‌های مختلف کشور فراخوانی دادیم و در نهایت ۸۰ مجموعه دانشگاهی برای برپایی نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رویداد‌های فرهنگی نمایشگاه تاریخ معاصر از ۲۸ بهمن تا هشت اسفند برگزار می‌شود. سعی کردیم با تسهیلگری و تخفیف، دانشگاه‌ها حمایت‌های لازم را از این نمایشگاه‌ها داشته باشند. برنامه‌های جانبی نیز در حاشیه برگزاری این نمایشگاه‌ها در نظر گرفته شده است تا به غنای بیشتر آن کمک کند.

گلسرخی به آفت‌های فضای دانشجوی اشاره کرد و افزود: یکی از این آفات بحث سطحی شدن فضای مجازی و موضوع دیگر کم شدن مطالعات عمیق است. دانشجویان امروز نرم‌افزار‌های دیگر را جایگزین کتاب کرده‌اند، به همین علت مطالعه و فرهنگ کتابخوانی ضرورت قطعی در دانشگاه‌ها است.

همچنین در ادامه این نشست احمد عطایی مدیر مسئول انتشارات قدر ولایت، نقطه مشترک اعیاد شعبانیه را جهاد همراه با تبیین دانست و گفت: این همان چیزی که مدنظر مقام معظم رهبری است. در واقع شناخت تکلیف، انجام به موقع آن همراه با صبر و استقامت در راه پیشبرد اهداف فصل مشترک این اعیاد و نیمه شعبان است.

وی به اهداف سومین نمایشگاه کتاب تاریخ معاصر اشاره کرد و افزود: ایجاد بصیرت و آگاهی تاریخی در قشر دانشجو نسبت به گذشته و حال، از جمله اهداف این نمایشگاه است.

عطایی گفت: تلاش کردیم در سومین دوره نمایشگاه تاریخ معاصر آنچه را که پژوهشگران و اهل قلم زحمت کشیدند، در اختیار دانشجویان قرار دهیم تا حافظه تاریخی خود را تقویت کنند.
سومین دوره نمایشگاه کتاب تاریخ معاصر ۲۸ بهمن تا ۸ اسفند در دانشگاه‌های سراسر برگزار می‌شود. کتاب‌های این نمایشگاه مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ پهلوی است.

باشگاه خبرنگاران جوانفرهنگی هنریادبیات#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قلعه امن پرسپولیس کجاست؟ این استادیوم برای سرخ‌ها خوش‌یمن محسوب می‌شود.

یک ربع پیش

 یازدهم اسفند روز عمل به وعده است، سوادکوهی‌ها در ساعات نخست انتخابات در برف و یخبندان حضوری گرم در پای صندوق‌های رای داشتند.

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس در روز شنبه دایر هستند و اگر تصمیمی بر تعطیلی مدارس شعب اخذ رأی گرفته شود، تا ساعت ۱۰ شب امشب اعلام می‌شود.

8 دقیقه پیش

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: با ارزیابی‌هایی که انجام دادیم تا ۲۶ اردیبهشت انتخابات هیات‌رئیسه فدراسیون را برگزار می‌کنیم تا ژیمناستیک به آرامش برسد و در ادامه بتواند برنامه‌های سازنده‌اش را اجرا کند.

یک ربع پیش

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۰ خطاب به مجریان و اعضای شعب اخذ رای در مورد تصویر برداری رای دهندگان نکته‌ای را متذکر شد.

12 دقیقه پیش

امام جمعه موقت شیراز گفت: هم استانی‌ها با حضور پرشور در انتخابات فردی اصلح را انتخاب کنند که به فکر مردم و دست پاک باشد.

یک ربع پیش

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان گفت: امیدوارم با انتخاب فرد اصلح گامی موثر در پیشرفت و آبادانی کشورمان برداریم.

یک ربع پیش

رییس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه گفت : ۶۶۰۰ ناظر روند برگزاری انتخابات در استان را رصد می‌کنند.

یک ربع پیش

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: ادارات ثبت احوال در تمامی شهرستان‌های استان ار ساعت ۸ صبح تا پایان وقت رای‌گیری دایر است.

یک ربع پیش

بیشتر...