شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

رایزنی برای حل مشکل زمین های بزرگ مقیاس منطقه گلشهر مشهد شهرآرانیوز

رایزنی برای حل مشکل زمین‌های بزرگ‌مقیاس منطقه گلشهر مشهد
حجت‌الاسلام نصرا... پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس با مدیران شهری به محله گلشهر رفت تا پای درددل اهالی این محله بنشینند

امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛سال‌ها کم توجهی به محلات حاشیه‌شهر مشهد وضعیت نامناسبی برای زیست اهالی و ساکنان این مناطق ایجاد کرده است. بااین‌حال، مدتی است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر پای کار مسائل و مشکلات این مردم محروم آمده‌اند تا با پیگیری درخواست‌های آن‌ها، علاوه بر رفع دغدغه‌های مختلفشان و بهبود وضعیت سرانه‌های فرهنگی، تفریحی، ورزشی و آموزشی مناطق حاشیه‌شهر، مسیر توسعه و رشد این محلات را فراهم کنند.

در همین راستا، حجت‌الاسلام نصرا... پژمانفر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، در سلسله‌ملاقات‌های مردمی‌اش در محلات حاشیه‌شهر مشهد همراه با شهردار منطقه ۵ و معاونان این منطقه به مسجدالنبی (ص) واقع در محله گلشهر رفتند تا درخواست‌های اهالی حاشیه‌نشین این منطقه را بررسی کنند.

رئیس شورای اجتماعی محله مهرآباد در این نشست مردمی با ارائه فهرستی از مشکلات مختلف ساکنان این شهرک، گفت: بازگشایی و تکمیل بولوار کرامت دغدغه اصلی مردم شده است؛ موضوعی که وضعیت حدود ۶۰ خانه در این محدوده را با اماواگر روبه‌رو کرده است.

علوی‌منش با اشاره به زمین رهاشده بنیاد مستضعفان در انتهای محله مهرآباد، این مکان را کانون تجمع معتادان، آسیب‌های اجتماعی و همچنین انتشار حشرات دانست و خواستار همکاری برای تعیین‌تکلیف این زمین‌ها و تبدیل‌شدن آن به زمین ورزشی و بازارچه شد و گفت: همچنین ایجاد پیاده‌رو در خیابان کارگر رازی، تعریض خیابان عبادت برای کاهش بار ترافیکی، بازگشایی انتهای خیابان مطهر و موحد و اتصال آن‌ها به خیابان اصلی، مطالعه ترافیکی تقاطع بولوار الزهرا (س) با خیابان کرامت و رازی به‌دلیل وقوع حوادث مختلف، افزایش خطوط حمل‌ونقل عمومی برای اهالی بولوار الزهرا (س) و شهرک اقدسیه و برگزاری بازارچه و ایجاد امکانات بهداشتی برای سوله ورزشی این محله از دیگر دغدغه‌ها و مشکلات مردم این محله است.

در بخش دیگر، یکی از روحانیان و فعالان فرهنگی محله گلشهر، نبود پیوست فرهنگی برای شلوغ‌بازار را از مشکلات این محله بیان کرد. به‌گفته وی، علاوه بر بهسازی سرویس‌های بهداشتی این محدوده، ایجاد پارکینگ برای شلوغ‌بازار باید جدی گرفته شود تا بخشی از مشکل رفت‌وآمد اهالی برطرف شود.

در ادامه، تعدادی از اهالی منطقه عباس‌آباد خواستار تعیین‌تکلیف زمین رهاشده در این محله و تبدیل‌شدن آن به زمین ورزشی برای رفع کمبود سرانه ورزشی شدند و از آسفالت نامناسب یا آسفالت‌نشدن برخی خیابان‌های این منطقه گله کردند.

همچنین نصب آسانسور و پله‌برقی در پل‌هوایی بولوار شهید بابانظر، ایجاد سرعت‌گیر در خیابان شهیدآوینی ۳ و اجرای بازارچه‌های محلی از دیگر خواسته‌های مردم برای افزایش بهزیستی در محلات حاشیه‌شهر بود.

پس از سخنان مردم، شهردار منطقه ۵ در زمینه بازگشایی معابر خیابان عبادت گفت: اعتبار برای تملک زمین‌های انتهای این خیابان و دیگر محلاتی که به بازگشایی نیاز دارد، به شهرداری داده نشده است، اما بازگشایی خیابان عبادت از اولویت‌های شهرداری است و براساس طرح‌های زودبازده این محله در دستورکار است.

علی شیرمحمدی با اشاره به محدودیت‌ها برای ایجاد پیاده راه در خیابان کارگر رازی، افزود: همچنین نصب گل‌میخ برای جلوگیری از تصادف اهالی با اتوبوس‌ها و خودرو‌های عبوری را به‌عنوان تسکین‌دهنده موقت اجرا می‌کنیم.

به‌گفته وی، برگزاری جلسه برای تعیین‌تکلیف زمین بنیاد در محله مهرآباد در دستورکار است تا وضعیت این زمین بزرگ‌مقیاس پس از مدت‌ها مشخص شود.

شهردار منطقه ۵ اظهار کرد: ایجاد چراغ هشدار، سرعت‌گیر و دوربین در تقاطع بولوار الزهرا (س) برای کاهش حوادث در برنامه شهرداری است.

وی با اشاره به نیاز پارکینگ در شلوغ‌بازار، گفت: برای ساخت پارکینگ و تعریض خیابان‌ها در محدوده شلوغ‌بازار طرح داریم و تلاش می‌کنیم پس از مدت‌ها اجرای این طرح را آغاز کنیم.

شیرمحمدی با بیان اینکه مشکل لغو مجوز تجاری‌موقت‌ها به معضل بسیاری از شهروندان تبدیل شده است، اضافه کرد: هم‌اکنون برای دریافت تجاری‌دائم ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود؛ همچنین تسهیلات خوبی برای پرداخت این مبلغ در نظر گرفته شده که فرصت مناسبی برای اقدام در این حوزه فراهم کرده است.

معاون شهردار منطقه ۵ نیز در زمینه تعیین‌تکلیف زمین رهاشده در عباس‌آباد، گفت: براساس اسناد، این زمین به شرکت برق مربوط است که با دستور حجت‌الاسلام پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس، به‌زودی جلسه مشترک با شرکت برق برگزار می‌کنیم تا برای تحویل این زمین تصمیم‌گیری شود؛ در صورت رضایت شرکت برق، آمادگی بهره‌برداری از این زمین برای افزایش سرانه ورزشی منطقه وجود دارد.

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزنامه «نیویورک تایمز» نوشت:رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی استقرار چندین هزار نیروی آمریکایی و همچنین اعزام کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی برای کمک به متحدان ناتو در منطقه بالتیک و اروپای شرقی است.

5 ساعت پیش

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ۱۰ ماه گذشته نزدیک به ۴۴ میلیارد دلار تامین ارز داشتیم و با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود این روند رو به رشد مثبت تداوم داشته باشد.

5 ساعت پیش

کاخ سفید در بیانیه ای از نشست بایدن با مقامات اروپایی با محوریت اوکراین خبر داد.

5 ساعت پیش

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور و اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی مربوط به میزان تسهیلات اعطایی به مددجویان نیازمند در محکومیت‌های مالی را ابلاغ کرد.

6 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه این کمیسیون با رئیس بانک مرکزی برای بررسی سیاست‌های پولی و ارزی کشور و برنامه بانک مرکزی جهت مدیریت آن خبر داد.

6 ساعت پیش

امیر عبداللهیان: مذاکرات ما با ۱+۴ به طور مستقیم است و مذاکرات با آمریکا از طریق non paper و آقای مورا و یکی دو کشور عضو برجام در وین است.

6 ساعت پیش

شرکت بانک ملت از افزایش سرمایه ۵۵ هزار میلیارد ریالی از محل اندوخته تفاوت تسعیر ارز دارایی ها و بدهی های ارزی و سود انباشته خبر داد تا در صورت تصویب و ثبت، جایگاه نخست در میان بانک های بورسی را فتح کند.

6 ساعت پیش

روزنامه «وال استریت ژورنال» گزارش داد که سویه اومیکرون در حال آسیب رساندن به بیمارستان‌های ایالات متحده در مقیاسی است که قبلاً در همه‌گیری دو ساله دیده نشده بود.

6 ساعت پیش

سازمان هواشناسی با صدور دو هشدار در سطوح نارنجی و زرد از بارش برف و باران در ۲۲ استان خبر داد. منطقه اثر این پدیده پنج‌شنبه (۷ بهمن ماه) استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نوار شرقی خوزستان، غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات در تهران، البرز، مازندران و قزوین و جمعه (۸ بهمن ماه) ارتفاعات استان‌های مازندران و گلستان خواهد بود.

6 ساعت پیش

امارات همچنین حمله موشکی بامداد امروز ارتش یمن به منطقه جیزان عربستان را محکوم کرد و مدعی شد که در این حمله دو نفر از غیرنظامیان سعودی زخمی شدند.

7 ساعت پیش

تمامی تولیدکنندگان فیلتر روغن و لنت خودرو، در راستای تسریع شفافیت در قیمت‌ها بایستی نسبت به درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات خود اقدام کنند.

7 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه راهبرد متوازن‌سازی روابط خارجی ایران با قدرت پیگیری خواهد شد، گفت: مسکو، پکن و وین برای تامین منافع ملی ایران نقش مکمل دارند و دوگانه‌های میدان و دیپلماسی یا شرق‌نگری و غرب‌محوری، همگی آدرس‌های غلط است.

7 ساعت پیش

سرپرست معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش برتسریع تکمیل ساختمان جدید دادگستری کیش تاکید کرد

7 ساعت پیش

با دستور مستقیم سرپرست‌ سازمان منطقه آزاد کیش، مجوز فعالیت ترخیص‌کنندگان کالا پس از نزدیک به سه سال صادر شد

7 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی ۷ سؤال نمایندگان از وزیر صمت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

7 ساعت پیش

بیشتر...