خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

انعقاد قرارداد نقشه برداری ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمان ایسنا

انعقاد قرارداد نقشه‌برداری ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمان

ایسنا/کرمانمدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: بخش عمده هزینه صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی را تهیه و تولید نقشه تشکیل می‌دهد که برای برداشته شدن هزینه از دوش کشاورزان در شهرهای مختلف استان قراردادهایی با شرکت‌های مشاور منعقد شده است.

سیدمهدی هاشمی امروز ۱۶ فرودین ماه در این رابطه بیان کرد: سند مالکیت به منزله شناسنامه اراضی و املاک است و بسیاری از مشکلات اشخاص حقیقی و حقوقی ریشه در عدم مستندسازی اراضی و املاک دارد که به تشکیل شش میلیون پرونده قضایی در کشور منجر شده است.

وی افزود: با عنایت به مشکلات ناشی از فاقد سند بودن بخشی از اراضی و املاک، حدنگاری و صدور اسناد مالکیت به دغدغه مقام معظم رهبری و مسئولان ارشد کشور و اولویت کاری سازمان ثبت اسناد و املاک تبدیل شده است.

هاشمی تصریح کرد: در حال حاضر اعتباربخشی به اسناد قولنامه‌ای در محاکم دادگستری یکی از خلاءهای قانونی اتمام حدنگاری است که خوشبختانه با طی شدن مراحل پایانی تصویب قانون الزام به تنظیم سند رسمی و بی‌اعتبار شدن قولنامه‌های عادی، حدنگاری سامان می‌یابد.

وی اضافه کرد: قسمت عمده هزینه‌های صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی را تهیه و تولید نقشه در برمی‌گیرد که برای مساعدت و برداشته شدن بار مالی از دوش مردم، برای بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان قرارداد نقشه‌برداری منعقد شده است که ۱۱ هزار هکتار از این قراردادها مربوط به اراضی کشاورزی شهرستان رفسنجان است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به نام‌گذاری امسال به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، تصریح کرد: سازمان ثبت به عنوان متولی ثبت شرکت‌های تجاری، صدور اسناد مالکیت و اجرای اسناد رسمی نقش ویژه‌ای در جهش و مردمی‌سازی تولید ایفا می‌کند و با وجود کمبود شدید نیروی انسانی، با کار جهادی در جهت تحقق این امر تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

العین موفق شد از سد الهلال گذشته تا ضمن صعود به فینال لیگ قهرمانان، رویای ستاره پنجم تیم عربستانی را به باد بدهد.

یک ربع پیش

یک نویسنده اسرائیلی اعلام کرد، رویکردی که نتانیاهو در پیش گرفته منجر به نابودی اسرائیل خواهد شد.

4 دقیقه پیش

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است.

یک ربع پیش

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: هرگونه تبلیغ تحت عنوان فروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی کلاهبرداری است. 

یک ربع پیش

جلد روزنامه ایران ورزشی چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

نیم ساعت پیش

تیم فوتبال العین امارات با عبور از سد الهلال عربستان جواز حضور در دیدار فینال لیگ قهرمانان 24-2023 را به دست آورد.

3 دقیقه پیش

طی روزهای اخیر در حالی دور تازه‌ فضاسازی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ازسوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی آغاز شده که برخی رسانه‌های غربی گمانه‌زنی درباره «احتمال تغییر دکترین هسته‌ای ایران» را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

یک ربع پیش

کارشناس فوتسال ژاپن در مورد حذف مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا از این رقابت‌ها، سامورایی آبی را به یک کشتیِ در حال غرق شدن تشبیه کرد.

4 دقیقه پیش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: این استان آماده برگزاری نخستین دوره المپیاد ملی آموزش هنر شد.

یک ربع پیش

بیشتر...