خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

خارج کردن توده کیلویی از شکم زن اسدآبادی عکس خبرآنلاین

خارج کردن توده ۵ کیلویی از شکم زن اسدآبادی/ عکس

ایسنا نوشت: مدیر بیمارستان قائم(عج) شهرستان اسدآباد از خارج کردن موفقیت آمیز توده پنج کیلویی از شکم یک زن اسدآبادی خبر داد.

فرهاد هادی‌کبیر اظهار کرد: یک زن ۷۴ ساله اسدآبادی از حدود هفت یا هشت ماه پیش در ناحیه شکم خود دارای درد مکرر بوده و این درد در ناحیه شکم وی در دو یا سه ماه اخیر به علت بزرگ شدن کیست شدیدتر می‌شود و به همین علت برای پیگیری و درمان درد به چندین پزشک مراجعه می‌کند.

وی افزود: در مراجعه آخر وی به بیمارستان قائم(عج) با آزمایشات لازم سونوگرافی و ام آر آی وجود کیست و توده‌ای بزرگ در ناحیه شکم این بیمار مشخص می‌شود و با مشخص شدن علت درد پزشک جراح، رئیس بیمارستان تصمیم به خارج کردن این‌توده بزرگ پنج کیلویی از شکم این بیمار به همراه تیم جراحی خود می‌گیرد.

هادی‌کبیر با بیان اینکه خوشبختانه این کیست پنج کیلویی به طور کامل با موفقیت خارج می‌شود، خاطرنشان کرد: منشأ توده‌های شکمی می‌تواند تمامی ارگان‌های داخل شکم مانند رحم، کلیه و معده باشد اما شایع‌ترین علت آن در این سن تومورهای تخمدان است.

وی با اشاره به اینکه این بیمار پس از ریکاوری به بخش جراحی زنان انتقال داده شده و با مساعد شدن شرایط، بیمار با حال عمومی رضایت‌بخش از بیمارستان ترخیص می‌شود، اضافه کرد: اگر فردی با بزرگی غیرعادی شکم مواجه شد در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند تا اقدامات تشخیصی و درمانی آن به موقع انجام شود.

مدیر بیمارستان قائم(عج) شهرستان اسدآباد در پایان یادآور شد: جراحی و خروج چنین توده و کیست بزرگی در بیمارستان قائم(عج) با چنین وزنی برای نخستین بار در این بیمارستان اتفاق افتاده است.

خارج کردن توده ۵ کیلویی از شکم زن اسدآبادی/ عکس

۲۳۳۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خراسان نوشت: مرد جوان وقتی از دختر مورد علاقه‌اش جواب شنید، نقشه شوم ربودن او را کشید و به‌شدت شکنجه‌اش کرد.

9 ساعت پیش

تسنیم نوشت: در منطقه ۳ شهر تهران ۱۴ دبیرستان دخترانه دولتی بود که ۴ مدرسه آن به غیرانتفاعی تبدیل شده است! از ۹ مدرسه پسرانه نیز ۲ مدرسه از دولتی به غیرانتفاغی تبدیل شده است که اطلاعی از نحوه واگذاری آنها نداریم.

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت:  بر اساس شواهد و دلایل علمی جدید، یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه‌های Chalmers و Lund اعلام کردند که زمین در حال حرکت به سمت گرمایش جهانی ۲.۵ تا ۳ درجه سانتیگراد است.

8 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز رنگ نسبت به رگبار شدید باران و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در دو استان هشدار داد.

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت: خودرو رئیس‌کل گمرک ایران به دلیل لغزندگی جاده دچار حادثه شد.

1 ساعت پیش

ایران نوشت:شامگاه 21 مرداد سال ۹۹ پیکر نیمه جان مرد جوانی به نام بهروز به بیمارستان امام خمینی منتقل شد. وی که از ناحیه شکم و سینه هدف ضربات چاقو قرار گرفته و غرق در خون بود پس از چند ساعت روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد.

5 ساعت پیش

ایسنا نوشت: براساس داده‌های به‌روز شده در «جدول جهانی ورلداُمتر»، بیماری کووید-۱۹ (ناشی از کروناویروس) طی شبانه روز گذشته جان ۹۵ بیمار را در کل کشورهایی که آمار رسمی ارائه می‌دهند، گرفته و ۱۴ هزار و ۷۲۰ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی ثبت شده است.

2 ساعت پیش

ایسنا نوشت: نتیجه مطالعه گروهی از متخصصان انگلیسی نشان می‌دهد: نزدیکان افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، ممکن است آگاهانه یا ناآگاهانه این روند را مختل کنند.

7 ساعت پیش

تسنیم نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اعلام هشدار قرمز هواشناسی مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی در تهران گفت: مردم تهران مطلقا کنار رودخانه ها اتراق نکنند.

4 ساعت پیش

بیشتر...