خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

20 حلقه چاه برای جبران ناترازی آب کرمان وارد مدار می شود تسنیم


20 حلقه چاه برای جبران ناترازی آب کرمان وارد مدار می‌شود

مدیر امور آبفای شهرستان کرمان، گفت: امسال بارندگی‌های خوبی در کرمان نداشتیم و حفر ۲۰ حلقه چاه برای جبران ناترازی در برنامه است که وارد مدار خواهد شد.

- اخبار استانها -

حمیدرضا فروغیدر گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه استان کرمان سالیان طولانی است که با بحران کم‌آبی روبه‌رو است و مشکل کم‌آبی در سال های اخیر عمیق‌تر هم شده است، اظهار داشت: متاسفانه امسال بارندگی‌های خوبی در کرمان نداشتیم و از طرف دیگر میانگین درجه حرارت هم افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکهزمانی که با موج گرما مواجه شویم با پیک مصرف آب هم روبه‌رو می‌شویم، گفت: تابستان گذشته مشکل افت فشار و قطع آب را در نقاط زیادی از شهر کرمان داشتیم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمانبه خشکسالی‌های پیاپی، کاهش نزولات آسمانی، پایین رفتن سطح سفره‌های زیرزمینی آب، شبکه فرسوده آب و وجود انشعابات غیرمجاز، اشاره کرد و افزود: با وجود هم این چالش‌‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا تابستان پیش رو را با کمترین تبعات کم‌آبی و افت فشار پشت سر بگذاریم.

پروژه انتقال آب خلیج فارس چه زمانی به کرمان ‌می‌رسد؟

وی با اشاره به اینکه امسال قطع انشعابو جریمه مشترکین پرمصرف طبق دستورالعمل وزارتخانه را در برنامه قرار داریم، گفت: حفر و تجهیز 20 حلقه چاه نیز در برنامه است که وارد مدار خواهد شد تا مقداری از ناترازیجبران شود.

فروغی با بیان اینکه امسال برنامه‌ها مدیریت مصرف را نیز در برنامه داریم، افزود: توسعه و بازسازی 50 کیلومتر از شبکه آب کرمان از جمله خط رینگ شهر کرمان در برنامه است که به کاهش اتفاقات، هدررفت آب و توزیع عادلانه آب کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/511/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از رتبه اول این استان در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور در کشور خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس پلیس راهور استان همدان محدودیت‌های ترافیکی مراسم روز ارتش در همدان را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

شهردار ملایر از بازسازی عمارت و خانه قدیمی سیف الدوله در ملایر خبر داد.

یک ربع پیش

جنبش مقاومت اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به کشف گور جمعی در محوطه بیمارستان الشفای غزه، گفت: این جنایت نشان دهنده بی حد و مرزی فاشیست بودن رژیم صهیونیستی است.

یک ربع پیش

مهاجم ایرانی رم با بهبود مصدومیتش از فردا در تمرینات این تیم شرکت خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی فنوج سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی برای ساخت هشت واحد مرغداری گوشتی جدید در این شهرستان خبر داد.

یک ربع پیش

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی حکمی معصومه حسنی خونسار را به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کردستان منصوب کرد.

یک ربع پیش

اردن امروز دوشنبه از نخست وزیر اسرائیل خواست تا از کشاندن منطقه خاورمیانه به تنش بیشتر با ایران خودداری کند.

نیم ساعت پیش

وزیر میراث‌فرهنگی و گردشگری گفت: با لغو روادید ایران با ده‌ها کشور دنیا، در حال حاضر امکان سفر بدون روادید نیمی از مردم دنیا به ایران وجود دارد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...