راهبرد معاصر |
3 سال پیش

قالیباف: مردم انقلاب را دوست دارند اختلافات جزئی را کنار گذاشتیم راهبرد معاصر

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: جریان انقلابی در سایۀ وحدت و عقلانیت پیروز شد. وحدتی در جریان انقلابی ایجاد شد و همه زیر یک چتر جمع شدند.

به گزارش راهبرد معاصر؛دکتر محمدباقر قالیباف در جمع فعالان اجتماعی و جهادی اسلامشهر با بیان اینکه انتخابات اخیر نشان داد مردم با انقلاب و نه افراد و جریان‌ها عهد اخوت بسته‌اند، اظهار داشت: مردم از انقلاب و آرمان‌های آن خسته نشده‌اند بلکه از وعده‌های عمل نشده و بی‌عملی خسته شده‌اند و در انتخابات به آن نه گفتند.

وی با بیان اینکه جریان انقلابی در این انتخابات با تدبیری که به خرج داد پیروز شد و برای چهار سال مجلس را در اختیار خواهد داشت و باید چنان عمل کند که چهار سال بعد مردم با جان و دل و رضایت دوباره با رای بیشتری به این جریان رای بدهند، افزود: برخی‌ها هم که رای ندادند از عملکرد کسانی که به آن‌ها رای داده بودند ناراضی بودند مخصوصا در تهران. البته مجلس نمایندۀ آن‌هایی هم که رای نداده‌اند هست. مجلس مال همه است. صدای همه باید در مجلس شنیده شود. اما جریان‌های سیاسی باید بدانند هر چه از آرمان‌های انقلاب و در راس آن‌ها مردم فاصله بیشتری بگیرند شانس کمتری برای پیروزی خواهند داشت. البته اشکالاتی هم وجود دارد که در گام دوم انقلاب باید این اشکالات بر طرف شود.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه باید از تجربه چهل سال گذشته در جبران صعف‌ها کمک بگیریم، تصریح کرد: البته همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم با تیزبینی اشاره کردند جبران این ضعف‌ها منوط به ورود نیرو‌های جوان‌تر و با انگیزه‌تر به مجلس بود که بحمد‌الله این امر تا حد زیادی در انتخابات اسفندماه محقق شد. نفس ورود این تعداد جوان متخصص با انگیزه به مجلس یازدهم مبارک و مفید است.

قالیباف با بیان اینکه در این مدتی که با تعداد زیادی از نمایندگان منتخب جلسه داشتم دیدم که واقعا برای کار کردن انگیزه و برنامه دارند، ادامه داد: این اتفاق مهمی برای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است. در انقلاب هم جوان‌ها نقش اصلی را داشتند و اکنون زمان آن است که جوانان با تکیه و ایمان به آرمان‌های انقلاب اسلامی نهاد‌های بر‌آمده از جمهوری اسلامی نظیر مجلس شورای اسلامی را جانی تازه بخشند و هر چه بیشتر در مسیر آرمان‌های انقلاب قرار دهند.

وی بزرگ‌ترین آرمان انقلاب را رسیدگی به مشکلات مردم و مخصوصا محرومین عنوان کرد و گفت: هرگاه جمهوری اسلامی این آرمان را نادیده بگیرد از انقلاب اسلامی فاصله گرفته است. هیچ جایگزینی برای این آرمان وجود ندارد. هیچ کس و هیچ جریانی بدون خدمت به مردم موفق نخواهد شد. اگر به هر بهانه‌ای مردم را نادیده بگیرد و از اداره امور کشور کنار بگذارد موفق نخواهد شد. همچنین مسئولین اگر خود را بالاتر و قوی‌تر از مردم بداند موفق نخواهد شد.

قالیباف با بیان اینکه اگر مردم ناراضی باشند یعنی عملکرد مسئولان ضعیف بوده است، اضافه کرد: مسئولان به جای حل مشکلات مردم و مخصوصا مشکلات معیشتی رفته‌اند سراغ تخریب سیاسی رقیب، یعنی برای مردم کاری نکرده‌اند و می‌خواهند حواس مردم را پرت کنند تا نپرسند چرا کار نمی‌کنید؟ کار به جایی رسیده که در تهران مردم می‌گویند اتوبان جدید نخواستیم همین چاله‌های اتوبان‌ها را پر کنید هنر کرده‌اید. این‌ها نتیجۀ دور شدن از مردم است. نتیجه بی‌باوری به آرمان‌های انقلاب است. مردم انقلاب را دوست دارند و در انتخابات اسفندماه باز هم این را اثبات کردند، اما آن‌هایی را که به مردم خدمت نمی‌کنند دوست ندارند. به آن‌هایی که آرمان‌های انقلاب و خدمت به مردم را عوام‌زدگی و عقب‌ماندگی می‌دانند رأی ندادند. درس بزرگ انتخابات اخیر برای ما این بود.

منتخب مردم تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم در این انتخابات به یک جریان نه و به یک جریان آری گفتند، گفت: جریان انقلابی در سایۀ وحدت و عقلانیت پیروز شد. وحدتی در جریان انقلابی ایجاد شد و همه زیر یک چتر جمع شدند. اختلافات جزئی را به‌خاطر مردم و انقلاب کنار گذاشتند. برخی‌ها حتی در داخل جبهۀ انقلاب امید چندانی به وحدت مخصوصاً در تهران نداشتند، اما دیدیم که وقتی پای آرمان بزرگی به نام خدمت به مردم در میان باشد وحدت شدنی و ممکن است.

قالیباف البته این وحدت زمان برد و تا دو روز مانده به روز رای‌گیری گفتگو‌ها و رایزنی‌ها و تبادل‌نظر‌ها ادامه داشت، افزود:، اما نتیجه کار رضایت‌بخش بود. من به شما اطمینان می‌دهم همه ته دلشان خواستار وحدت بودند. خیلی از افراد وارد شدند و وقت گذاشتند تا وحدت حاصل شد. مردم هم سنگ تمام گذاشتند. با رای دادن به همه فهرست سی نفره اعلام کردند که طرفدار عقل و تدبیر جمعی و کنار گذاشتن تک‌روی‌ها هستند.

وی با بیان اینکه ما به عنوان منتخبان مردم باید قدر این اعتماد را بدانیم، تصریح کرد: اگر به مردم خدمت کنیم آن‌ها هم قدرشناسی خواهند کرد کما اینکه در دوم اسفند ۹۸ به پاس قدردانی از وحدت به همه فهرست رای ندادند. پیام مردم به ما روشن و صریح بود گفتند وحدت کنید و آرمان‌های انقلاب را در اولویت قرار دهید تا ما هم با رای دادن از شما حمایت کنیم./تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمدبن‌محمدبن‌نعمان ملقب به شیخ مفید و معروف به ابن‌المعلم، عالم و دانشمند بزرگ جهان اسلام در قرن چهارم و پنجم قمری است. او در برابر دو روش عقل‌گرایی افراطی و اکتفا کردن به روایات بدون توجه به عقل، اندیشه شیعه را که روشی میانه‌ بود، پایه‌گذاری کرد.

یک ربع پیش

منابع رسانه‌ای امروز (پنج‌شنبه) از نقض دوباره توافق آتش‌بس موقت توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

یک ربع پیش

سرمربی فجرسپاسی اقرار می‌کند که تیمش ایرادهای تاکتیکی داشته و می‌توانسته حتی بازنده دیدار در شهربابک باشد.

12 دقیقه پیش

رئیس جمهور چین بر حق مردم فلسطین برای داشتن زندگی و کشور مستقل تاکید کرد.

یک ربع پیش

رئیس مرکز بهداشت ملایر گفت: پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون در افراد بالای ۱۸ سال در سطح شهرستان ملایر در حال اجراست.

13 دقیقه پیش

برخی از بشقاب‌ها و کاسه‌های سرامیکی با لعاب حاوی سرب تهیه شده‌اند.

یک ربع پیش

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، آمار معاینات انجام شده نزاع، طی هفت ماه ابتدای سال جاری در استان را ۱۲هزارو ۱۱مصدوم اعلام و اظهار کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

یک ربع پیش

بنابر اعلام مسئولان مربوطه قیمت گوجه فرنگی تا ۱۰ روز آینده با عرضه زیاد در بازار شکسته خواهد شد و به قیمت‌های قبل باز می گردد.

یک ربع پیش

ایده های جدید و جالب برای انجام انواع خلاقیت در خانه و ترفند هایی زیبا و کاربردی برای انجام امور منزل و خانه داری را در نمناک ببینید.

یک ربع پیش

بیشتر...