شهرآرانیوز |
1 ماه پیش

معرفی فیلم های جشنواره کن ۲۰۲۱ تریلر بخش دوم شهرآرانیوز

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم
هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن یکی از مهم‌ترین رویدادهایی بود که سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد، اما امسال با حدود دو ماه تاخیر و از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار خواهد شد. اینجا به صورت کامل تمام فیلم‌های حاضر در بخش اصلی جشنواره کن را معرفی می‌کنیم.

کاظم کلانتری | شهرآرانیوز - جشنواره کن یکی از مهم‌ترین رویداد‌هایی بود که سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد، اما امسال از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) در فرانسه برگزار خواهد شد. طبق آنچه مسئولان کن گفته‌اند زمان برگزاری این جشنواره دوماه هم برای آماده‌شدن فیلم‌ها به تأخیر افتاد تا شاهد دوره‌ای پربار و ترکیبی از کارکشته‌ها و استعدادهای نوظهور باشیم؛ امسال هم پل ورهوفن و وس اندرسون و اصغر فرهادی و لئوس کاراکس و نانی مورتی و ژاک اودیار در جشنواره هستند و هم ریوسوکی هاماگوچی و کریل سِرِبرِنیکوف و جولیا دوکورنو.

 

پاریس، منطقه ۱۳ |Paris, 13th District

 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم

 
کارگردان:ژاک اودیار
بازیگران:لوسی ژانگ، ماکیتا سامبا، جنی بث، نوئمی مرلان
کشور:فرانسه

 

۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ | بخش نهاییژاک اودیاررا باید یکی از بهترین نمونه‌های حضور مرتب در بخش اصلی جشنواره کن بدانیم که امسال برای پنجمین‌بار با دیگر کارگردان‌ها رقابت می‌کند. اولین حضور او در جشنواره کن با«ببینید چگونه سقوط می‌کنند»بود که در هفته منتقدان بین‌المللی سال ۱۹۹۴ به نمایش درآمد. او با دو فیلم بعدی‌اش سر و صدای زیادی در جشنواره کن به پا کرد: سال ۱۹۹۶ با فیلم«یک قهرمان خودساخته»بهترین فیلم‌نامه را به دست آورد و سال ۲۰۰۹ با فیلم«یک پیامبر»جایزه بزرگ کن را کسب کرد. اودیار بعد از سال ۲۰۱۲ که با«زنگار و استخوان»در رقابت‌ها حاضر بود در سال ۲۰۱۵ بالاخره با«دیپان»نخل طلای کن را به خانه برد.

 

آخرین ساخته ژآک اودیار داستان چهار نفر –سه زن و یک مرد- را روایت می‌کند که روابطشان بین دوستی و عشق در رفت و برگشت است .«پاریس، منطقه ۱۳»از مجموعه‌داستان‌های کوتاه گرافیکی «کشتن و مرگ»، اثر کاریکاتوریستآدریان تومیناقتباس شده است. فیلم جدید یکی‌ از شناخته‌شده‌ترین کارگردان حال‌حاضر فرانسه را یک داستان عاشقانه قرن بیست‌ویکمی توصیف کرده‌اند که قوانین جذب را دوباره تعریف می‌کند. اودیار در این فیلم معنای عاشق‌بودن در دنیای امروز را به روشی جسورانه و فوق‌العاده ظریف نشان می‌دهد.»

 


 

تپش‌های کازالانکا | Casablanca Beats

 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم

 

کارگردان:نبیل عیوش
بازیگران:اسماعیل ادوب، نوهیلا عریف، سماح باریکو، عبدالله بسبوسی، اناس بسبوسی
کشور:مراکش


۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ | بخش نهاییچند جوان که در محله فقیرنشین «سیدی مومن» کازابلانکا در مراکش زندگی می‌کنند، با شرکت‌کردن در یک پروژه فرهنگی ترغیب می‌شوند با استفاده از موسیقی هیپ‌هاپ نظراتشان را بیان کنند. فیلم با الهام از کارگاه «هیپ‌هاپ» رپر مراکشی، آناس بسبوسی، ساخته شده است که خود او هم در فیلم بازی می‌کند.

این اولین‌حضور نبیل عیوش، کارگردان مراکشی، در بخش رقابتی جشنواره کن است. او که 30سال است فیلم می‌سازد در سال ۲۰۱۲ با«اسبان خدا»و در سال ۲۰۱۵ با«بسیار دوست‌داشتنی»در بخش‌های جنبی جشنواره کن حاضر بود. فیلم«بسیار دوست‌داشتنی»به دلیل اهانت به ارزش‌های اخلاقی و زن‌های مراکشی در کشور مراکش ممنوع شد. بازیگر زن اصلی این فیلم چندین‌بار تهدید به مرگ شده و مقامات مذهبی فیلم را تقبیح کرده‌اند.

 موشک قرمز |Red Rocket

 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم

 
کارگردان:شان بیکر
بازیگران:سیمون رکس، بری الرود، سوزانا سان
کشور:آمریکا


۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ | بخش نهاییشان بیکر عمده شهرتش را برای فیلم‌های تحسین‌شده«نارنگی»و«پروژه فلوریدا»به دست آورده است.«پروژه فلوریدا»،فیلم قبلی او که در بخش دو هفته کارگردانان هفتادمین جشنواره فیلم کن نمایش داده شد، برای ویلیام دفو یک نامزدی اسکار به ارمغان آورد.


آخرین فیلم این کارگردان مستقل آمریکایی درباره مردی است که به شهر کوچک خود در تگزاس برمی‌گردد و متوجه می‌شود که بسیاری از مردم محلی اصلا خواهان بازگشت او نیستند.«موشک قرمز»اولین فیلم بیکر است که در جشنواره کن نمایش داده می‌شود. بیکر با همکار همیشگی‌اش، کریس برگوچ، فیلم‌نامه را نوشته است و در میانه شیوع ویروس کرونا در سکوت خبری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلو دوربین برده است.

 شکستگی | La Fracture

 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم

 

کارگردان:کاترین کورسینی 
بازیگران:ولری برونی تدسکی، مارینا فوا، پیو مارمای
کشور:فرانسه

 

۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ | بخش نهایی«شکستگی»سومین حضورکاترین کورسینیدر جشنواره کن و دومین رقابتش در بخش اصلی این جشنواره است. در خلاصه داستان فیلم آمده است: «کارکنان معترض و عصبانی یک بیمارستان تظاهرات عظیمی راه انداخته‌اند؛ در همان زمان دو زن در آستانه جدایی از همسرانشان هستند و این تلاقی استرس آن‌ها را بیشتر کرده است.» کورسینی که سال ۲۰۰۱ با فیلم«تکرار»در بخش اصلی جشنواره کن برای نخل طلا رقابت می‌کرد، سال ۲۰۱۲ با فیلم«سه جهان»در بخش غیررقابتی کن حاضر بود.

 تیتان | Titane

 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم

 

کارگردان:جولیا دوکورنو
بازیگران:ونسان لندون، آگاته روسل، گیرانس ماریلیر
کشور:فرانسه، بلژیک


۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ | بخش نهاییاگر فکر می‌کنید ساخت فیلم‌های ترسناک کاری مردانه است،جولیا دوکورنوبهترین مثال نقض این دیدگاه است. دوکورنو درواقع مقابل نمایش کلیشه‌ای زنان در فیلم‌های ترسناک و پیش‌فرض‌های اجتماعی این ژانر ایستاده است؛ هرچند در طرف مقابل او برای تأکید بر عقاید جنسیتی زنان و ویژگی‌های دیگری مثل خودشیفتگی، کینه‌توزی و حسادت در فیلم‌هایش موردانتقاد هم قرار گرفته است. دوکورنو در سال ۲۰۱۶ با فیلم«خام»دل خیلی‌ها را در جشنواره کن برد. در خلاصه داستان فیلم جدید این کارگردان آمده است: «در فرودگاه، مرد جوانی با صورتی کبود ادعا می‌کند یک دهه قبل-زمانی که کودک بوده است- ناپدید شده است. همزمان با پیوستن مرد جوان به پدرش، چندین قتل هولناک در منطقه اتفاق می‌افتد.» این اولین‌بار است که فیلمی از دوکورنو در بخش اصلی جشنواره کن به نمایش در می‌آید.

 

 


معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش اول

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱+ تریلر | بخش اول

 


 #‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شمشیرباز کشورمان در اولین رقابت خود در المپیک با پیروزی برابر شمشیرباز مجارستانی به دور بعد صعود کرد، شمشیرباز مجارستانی سابقه قهرمانی در دو المپیک را داشت و یکی از شانس های مدال طلای این دوره محسوب می‌شد.

4 روز پیش

مجتبی عابدینی، شمشیرباز سابر کشورمان در اولین رقابت خود در المپیک ۲۰۲۰ با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ برابر گوردون از کانادا پیروز شد و به دور بعد صعود کرد.

4 روز پیش

مشاور مرکز پژوهش‌های مجلس در امور آب: کشور دارد به سمت خشکسالی پیش می‌رود.

4 روز پیش

آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده دو نماینده تیراندازی ایران موفق نشدند به فینال تفنگ ۱۰ متر بادی زنان راه پیدا کنند.

5 روز پیش

حواشی دیدار آلومینیوم اراک و تراکتور تبریز و درگیری نیمکت دو تیم را مشاهده کنید.

5 روز پیش

کارشناسی داوری دیدار آلومینیوم اراک و تراکتور تبریز در هفته بیست و هشتم لیگ برتر را ببینید.

5 روز پیش

کارشناسی صحنه های مشکوک دیدار ماشین سازی تبریزو پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر را ببینید.

5 روز پیش

در جریان دیدار ماشین سازی تبریز و پرسپولیس حامد لک دروازه بان سرخپوشان با یکی از توپ جمع کن های بازی درگیری لفظی پیدا کرد.

5 روز پیش

در برنامه محاکات، داستان عجیب کشتن کودک توسط فردی که چند هفته قبل جان آن کودک را نجات داده بود را ببینید.

5 روز پیش

کارشناسی داوری صحنه های مشکوک دیدار پدیده مشهد و سپاهان اصفهان را ببینید.

5 روز پیش

جشن شادی هواداران تیم فجر سپاسی شیراز پس از قهرمانی و صعود تیم محبوبشان به لیگ برتر را ببینید.

5 روز پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با تشکر از مجاهدت‌های مجموعه‌های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و بخصوص از زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر لزوم استمرار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تأکید کردند. منبع: khamenei.ir

5 روز پیش

۴۱۰۰ سال پیش، شاهی در عیلام تصمیم گرفت تا از زیر سلطه حکومت اَکَد بیرون بیاید. شاهی که نام آن را کمتر شنیده‌اید.

5 روز پیش

برای فروش سهام عدالت دارندگان سهام باید ابتدا در سامانه سجام و کارگزاری ها بورسی ثبت نام کنند و کد بورسی و سجام دریافت کنند.

5 روز پیش

معاون وزیر بهداشت به مردم اطمینان داد واکسن آسیب جدی به بدن انسان نمی زند. حریرچی گفت: ابتلا به کرونا بعد از واکسن بسيار نادر است.

5 روز پیش

بیشتر...