خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

دولت بر از بین بردن مشکلات مناطق استان های محروم اهتمام ویژه دارد ایسنا

دولت بر رفع مشکلات مناطق و استان‌های محروم اهتمام ویژه دارد

معاون امور مجلس رئیس جمهور در دیدار با نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، در جریان دغدغه‌ها ، مطالبات و نگرانی های آنان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در  این دیدار با قدردانی از نمایندگان استان که دلسوزانه مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را پیگیری می‌کنند، گفت: قطعاً در مسیر خدمت به مردم دولت در کنار شما و حامی مردم استان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.

وی بر اهتمام ویژه رئیس جمهور برای رفع مشکلات مناطق و استان‌های محروم و کم برخوردار به ویژه استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت:  با توجه به مشکلات انباشته شده‌ای که استان در زمینه های مختلف با آن مواجه است ضرورت دارد مشکلات آن با اولویت و جدیت بیشتری برطرف شود و دولت اهتمام ویژه‌ای به این موضوع دارد و بر این اساس دومین سفر رئیس‌جمهور در اوایل مسئولیت سفر به استان سیستان و بلوچستان بود.
 

معاون رئیس جمهور با اشاره به دغدغه و نگرانی مطرح شده در این جلسه مبنی بر لزوم استفاده از نیروهای کارآمد و وفادار به دولت مردمی اظهارکرد: دولت تلاش کرده از نیروهای بومی و از اقوام و مذاهب در سطوح مختلف مدیریتی استفاده کند و اگر در مواردی غفلت  شده باشد نمایندگان مجلس می‌توانند مصادیق آن را یادآوری کنند و با پیشنهاد نیروهای توانمند و متعهد بومی، به دولت برای انتخاب مدیریت ها کمک کنند.

حسینی در خصوص مشکل استان در زمینه خشکسالی و کمبود آب تصریح کرد: بی آبی از مهمترین مشکلات همه مناطق و استان‌های کشور بوده و  یکی از اولویت های دولت مردمی برنامه ریزی برای استفاده از روش های مختلف از جمله انتقال آب دریای عمان و بهره‌گیری از آبهای ژرف برای رفع نگرانی های مردم در این زمینه است و البته ضرورت دارد از کشاورزان و دامدارانی که به واسطه خشکسالی دچار مشکل شدند، حمایت بیشتری انجام شود در این زمینه نگرانی‌های مطرح شده را حتماً از وزیر نیرو و جهاد کشاورزی با جدیت پیگیری خواهم کرد.

معاون رئیس جمهور به دغدغه نمایندگان در خصوص تعطیلی برخی بازارچه‌های مرزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دوره گذشته تعدادی از بازارچه های مرزی که محل کسب درآمد مرز نشینان و صادرات کالا محسوب می‌شود به حالت رکود و یا تعطیلی درآمده و دولت مصمم است به سرعت مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف کرده و با ایجاد رونق و شکوفایی مانع از مهاجرت  ساکنان این مناطق شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و سختی‌های نمایندگان و تجربه خود از این دوران، خاطرنشان کرد: مردم حوزه‌های انتخابیه توقع و انتظار دارند که نماینده تمام مشکلات آنان را برطرف کند در صورتی که این مطالبه با اختیارات و وظایف نماینده سازگاری ندارد و از سوی دیگر هم نمی توان نسبت به مشکلات و گرفتاری های مردم بی تفاوت بود، لذا باید با همدلی و همگرایی زمینه رفع و گره گشایی از مشکلات مردم را فراهم کنیم.
 نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در این دیدار با قدردانی از تلاش و رابطه معاون پارلمانی رییس جمهور با نمایندگان مجلس، دغدغه ها، مطالبات و کمبودهای حوزه های انتخابیه  خود را به طور صریح و شفاف با وی در میان گذاشتند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پس از حمله به اوکراین، روسیه در حال تشدید برنامه‌های خود برای استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)، روبل دیجیتال، در تجارت این کشور با چین است.

2 ساعت پیش

سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

2 ساعت پیش

فرماندهی کل انتظامی کشور در پیامی از حمایت های مردم از پلیس تقدیر و تشکر کرد.

2 ساعت پیش

رژیم غذایی پرچرب می تواند عملکرد شناختی را در انسان کاهش دهد.

2 ساعت پیش

مدت‌هاست که اخبار درگیری، جنگ، بیماری و گرانی سرخط رسانه‌هاست و احساساتی مانند غم، ترس، خشم و اضطراب را در افراد شدت داده است. در این میان، کودکان بیش از آنچه به نظر می‌رسد تحت فشار هستند. با به کارگیری این راهکارها به آرامش فرزندانتان کمک کنید.

2 ساعت پیش

قیمت فروش محصولات ایران خودرو برای مهر ماه اعلام شد.

2 ساعت پیش

سولفات‌ها مواد شوینده یا مواد فعال سطحی (سورفکتانت) هستند که معمولا در محصولاتی مانند شامپو، شامپو بدن، پاک کننده صورت و خمیر دندان یافت می‌شوند.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن دنبال ناامید کردن مردم و بدبین کردن آنها از نظام است، گفت: صدا و هیاهوی که دشمنان در فضای رسانه‌ای راه انداخته‌اند همین طبل توخالی است که نباید به آن توجه شود.

2 ساعت پیش

یک نشریه اقتصادی نوشت: نقض توافق با ایران از سوی آمریکا در صورت توافق جدید قطعی است.

2 ساعت پیش

بیشتر...