خبرگزاری ایسنا |
1 سال پیش

دولت بر از بین بردن مشکلات مناطق استان های محروم اهتمام ویژه دارد ایسنا

دولت بر رفع مشکلات مناطق و استان‌های محروم اهتمام ویژه دارد

معاون امور مجلس رئیس جمهور در دیدار با نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، در جریان دغدغه‌ها ، مطالبات و نگرانی های آنان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در این دیدار با قدردانی از نمایندگان استان که دلسوزانه مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را پیگیری می‌کنند، گفت: قطعاً در مسیر خدمت به مردم دولت در کنار شما و حامی مردم استان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.

وی بر اهتمام ویژه رئیس جمهور برای رفع مشکلات مناطق و استان‌های محروم و کم برخوردار به ویژه استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: با توجه به مشکلات انباشته شده‌ای که استان در زمینه های مختلف با آن مواجه است ضرورت دارد مشکلات آن با اولویت و جدیت بیشتری برطرف شود و دولت اهتمام ویژه‌ای به این موضوع دارد و بر این اساس دومین سفر رئیس‌جمهور در اوایل مسئولیت سفر به استان سیستان و بلوچستان بود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به دغدغه و نگرانی مطرح شده در این جلسه مبنی بر لزوم استفاده از نیروهای کارآمد و وفادار به دولت مردمی اظهارکرد: دولت تلاش کرده از نیروهای بومی و از اقوام و مذاهب در سطوح مختلف مدیریتی استفاده کند و اگر در مواردی غفلت شده باشد نمایندگان مجلس می‌توانند مصادیق آن را یادآوری کنند و با پیشنهاد نیروهای توانمند و متعهد بومی، به دولت برای انتخاب مدیریت ها کمک کنند.

حسینی در خصوص مشکل استان در زمینه خشکسالی و کمبود آب تصریح کرد: بی آبی از مهمترین مشکلات همه مناطق و استان‌های کشور بوده و یکی از اولویت های دولت مردمی برنامه ریزی برای استفاده از روش های مختلف از جمله انتقال آب دریای عمان و بهره‌گیری از آبهای ژرف برای رفع نگرانی های مردم در این زمینه است و البته ضرورت دارد از کشاورزان و دامدارانی که به واسطه خشکسالی دچار مشکل شدند، حمایت بیشتری انجام شود در این زمینه نگرانی‌های مطرح شده را حتماً از وزیر نیرو و جهاد کشاورزی با جدیت پیگیری خواهم کرد.

معاون رئیس جمهور به دغدغه نمایندگان در خصوص تعطیلی برخی بازارچه‌های مرزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دوره گذشته تعدادی از بازارچه های مرزی که محل کسب درآمد مرز نشینان و صادرات کالا محسوب می‌شود به حالت رکود و یا تعطیلی درآمده و دولت مصمم است به سرعت مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف کرده و با ایجاد رونق و شکوفایی مانع از مهاجرت ساکنان این مناطق شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و سختی‌های نمایندگان و تجربه خود از این دوران، خاطرنشان کرد: مردم حوزه‌های انتخابیه توقع و انتظار دارند که نماینده تمام مشکلات آنان را برطرف کند در صورتی که این مطالبه با اختیارات و وظایف نماینده سازگاری ندارد و از سوی دیگر هم نمی توان نسبت به مشکلات و گرفتاری های مردم بی تفاوت بود، لذا باید با همدلی و همگرایی زمینه رفع و گره گشایی از مشکلات مردم را فراهم کنیم.
نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در این دیدار با قدردانی از تلاش و رابطه معاون پارلمانی رییس جمهور با نمایندگان مجلس، دغدغه ها، مطالبات و کمبودهای حوزه های انتخابیه خود را به طور صریح و شفاف با وی در میان گذاشتند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مسئول طرح تا اوج یزد گفت: طرح تا اوج برای سامان بخشی به شورا‌های مدارس در شهرستان بافق اجرا می‌شود.

13 دقیقه پیش

 مدیرکل کمیته امداد استان از افتتاح مرکز نیکوکاری شهید آبفروش و خانه امداد محله بلاغی شهر قزوین خبر داد.

8 دقیقه پیش

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: طی شبانه‌روز گذشته کنگاور با کمینه دمای چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر به‌عنوان سردترین نقطه استان گزارش و به ثبت رسیده‌اند.

5 دقیقه پیش

پلیس ایالت نودا اعلام کرد درپی تیراندازی به بی‌خانمان‌ها در لاس‌وگاس دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

4 دقیقه پیش

تیم ملی پاراتکواندو کشورمان با کسب چهار مدال طلا و چهار سهمیه حضور در بازیهای پارالمپیک پاریس به کار خود در مرحله نهایی پاراگرندپری منچستر، خاتمه داد.

3 دقیقه پیش

دسترسی راحت و سریع به اینترنت که رویای گذشته بود، اکنون ممکن شده اما حجم بالای اطلاعات، آرامش ذهنی افراد را بر هم زده به طوری که فناوری دیجیتال را همانند یک سم مهلک به زندگی وارد کرده است.

4 دقیقه پیش

نمایشگاه دستاورد‌های علمی و فنی نیروی دریایی ارتش با حضور سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش افتتاح شد.

8 دقیقه پیش

همزمان با ایامِ فاطمیه مراسمِ عزاداری وَ سوگواری مهاجران افغانستانی در تهران برگزار شد.

9 دقیقه پیش

پیشرفته‌ترین و مجهزترین مرکز تحقیقات زیست محیطی خراسان شمالی با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و وارد مرحله اجرایی شد.

14 دقیقه پیش

بیشتر...