خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

گزینه های مدیریتی فارس را پیشنهاد داده ایم بروکراسی عامل تاخیر در انتصابات است ایسنا

گزینه های مدیریتی فارس را پیشنهاد داده‌ایم/بروکراسی عامل تاخیر در انتصابات است

ایسنا/فارساستاندار فارس با بیان اینکه ۲۰ گزینه برای مدیران کل استان پیشنهاد داده‌ایم اما هنوز تایید آن‌ها انجام نشده است، گفت: این دولت نمی‌خواهد اتوبوسی عمل کند، اما کاغذبازی و بوروکراسی عجیب وجود دارد و سبب تاخیر در انتصابات می‌شود.

محمدهادی ایمانیه پنج‌شنبه ۴ آذر در نشست جامعه روحانیت شیراز بیان کرد: روحانیت مدیون دولت‌ها نبوده و همین مسئله سبب شده که صریح صحبت و انتقاد کنند و این حسن این قشر است.

او با بیان اینکه ساخت مساجد، مصلاها و خانه عالم در استان در حال پیگیری است، گفت: جامعه روحانیت هم روحانی مناسب را پرورش دهند، چون همین الان تعدادی مسجد داریم که روحانی ندارد یا اینکه نماز صبح در آن خوانده باشد یا اینکه فرصت کافی برای ارتباط مردم با روحانیت وجود ندارد.

استاندار فارس در پاسخ به مواردی که در جلسه مطرح شده بود، افزود: مشکلات حوزه سلامت را قبول دارم و متاسفم که مردم از این حق مسلم خود محروم هستند و امیدواریم با مدیریت جدید علوم پزشکی این مشکل حل شود.

ایمانیه در خصوص مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم که در جلسه مطرح شد هم عنوان کرد: قیمت‌ها و مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری ملی است و استانی نیست، اما با هم‌اندیشی تلاش می‌کنیم که مشکلات را کاهش دهیم یا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنیم و برای این موضوع به همکاری بیشتری اتاق اصناف و اتاق بازرگانی نیاز داریم.

او عنوان کرد: در شرایط حاضر اولویت مبارزه با گرانفروشی است، گرانی را نمی‌توانیم کاری کنیم، چون ملی است، اما در گرانفروشی باید ورود کنیم از تولید تا مصرف خیلی تفاوت قیمت داریم، بسیاری از اجناس و کالاها زمان توزیع با سود کلان فروخته می‌شود که این مسائل باید حل شود.

استاندار فارس همچنین در رابطه با تغییرات مدیریتی و انتصابات، گفت: بنا داریم که تا یک ماه دیگر مدیریت را تکمیل و تصمیمات را اجرایی کنیم.

ایمانیه همچنین با تاکید بر احیای موقوفات و شروع این مسئله، بیان کرد: استان فارس رتبه اول موقوفات را دارد که از این مسئله برای بحث پشتیبانی از حوزه‌های علمیه می‌توان استفاده کرد.

او همچنین در پاسخ به موضوع پیگیری مسکن طلاب عنوان کرد: یکی از شعارهای دولت مسکن است که به شکل ویژه مسکن روحانیون جوان و طلاب را نیز کمک می‌کنیم تا مشکل آن‌ها حل شود.

استاندار فارس در پاسخ به موضوع دسترسی افراد به مدیران، تصریح کرد: این موضوع نکته درستی است، اما اگر همواره در اتاق مدیران باز باشد امکان تصمیم‌گیری نیست، اما درباره مدیرانی که شاهنشاه‌وار رفتار می‌کنند گزارش بدهید، چون وجود چنین مدیری در استان فارس خجالت‌آور است. اگر اطمینان شرعی داشته باشید از فساد مالی یا اخلاقی مدیری؛ این را همین امروز گزارش دهید، اما درباره توان مدیریتی در حال اقدام است تا تغییرات سریع‌تر رخ دهد.

ایمانیه با بیان اینکه در بحث‌های زیرساختی به استان ظلم شده است، خاطرنشان کرد: شهرستانی نیست که رفته باشم و نخستین مشکل آن‌ها آب نباشد حتی آب آشامیدنی؛ البته کارهای زیرساختی یک شبه نمی‌توان حل کرد مردم هم باید صبور باشند و کمک کنند تا زیرساخت‌ها تامین شود.

او با بیان اینکه در زمینه صنعت و کسب‌وکار نیز در استان بی‌مدیریتی شده است، افزود: برخی مواقع با یک دستور مشکل ده ساله حل می‌شود تا مردم به خاک سیاه کشیده نشود، اما چنین نشده است.

استاندار فارس به طرح ۵۷ هکتاری که در این نشست مطرح شد هم اشاره کرد و گفت: این موضوع از برنامه‌های جدی استانداری است که با همکاری نمایندگان استان در بودجه ۱۴۰۱ لحاظ شود و از اولویت‌ها است که با همکاری شهرداری و مسکن و شهرسازی ساماندهی اطراف حرم را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...