5 روز پیش
2 بازدید

گالری ترتیاکوف؛بهترین مکان برای تماشای تاریخ روسیه

گالری ترتیاکوف مسکو به انگلیسی: (Tretyakov Gallery) نگارخانه ای است وسیع با کلکسیونی غنی از برترین آثار هنری ادوار مختلف کشور روسیه.
این گالری که برترین موزه هنری روسیه و همچنین بزرگترین مخزن نگهداری هنرهای زیبای هنرمندان روس در دنیا بشمار می آید، بهترین مکان برای تماشای تاریخ روسیه از دریچه دید هنرمندان برجسته این کشور بشمار می رود؛ هنرمندانی که در زمینه های مختلفی چون نقاشی و مجسمه سازی و در قالب درونمایه های سیاسی و فرهنگی، صدای اعتراض خود را با خلق شاهکارهایی گرانبها به گوش مردم جامعه می رساندند و آن ها را از خواب غفلت بیدار می کردند. 

امروزه این آثار ارزشمند که بخشی از تاریخ روسیه را روایت می کنند، در مکانی جذاب و تاریخی گردهم آمده اند تا شیفتگان آثار هنری و هنردوستانی را که با خرید بلیط هواپیما مسکو به این شهر دیدنی سفر می‌کنند، شگفت زده و مجذوب کنند.چرا بازدید از گالری ترتیاکوف مسکو پیشنهاد می شود؟

بزرگترین و برجسته ترین موزه هنرهای زیبای کشور روسیه به حساب می آید.
مجموعه ای از جامع ترین و برجسته ترین آثار هنری ادوار مختلف روسیه را در خود جای داده است.
از بخش های مختلفی که براساس ترتیب زمانی دسته بندی شده اند، تشکیل شده است.
در موقعیت مکانی بسیار مناسب و در نزدیکی بسیاری از جاذبه های گردشگری مسکو قرار گرفته است.

تاریخچه گالری ترتیاکوف مسکو

گالری ترتیاکوف مسکو توسط یکی از تجار متمول روسی به نام پاول ترتیاکوف در سال ۱۸۵۶ تاسیس شد. او که به جمع آوری آثار هنری هنرمندان روس علاقه داشت و بخش زیادی از سرمایه خود را به این کار اختصاص داده بود، در طول ۴ دهه توانست بیش از ۲۰۰۰ اثر برجسته هنری را در منزل خود گردآوری کند و کلکسیون بسیار بزرگی را از آثار برجسته هنرمندان روسی بوجود آورد. ترتیاکوف در سال ۱۹۸۲ گالری گرانبهای خود را در حرکتی بشردوستانه به شهر مسکو هدیه کرد و چهار سال بعد به عنوان شهروند افتخاری مسکو برگزیده شد.

با وجود اینکه ترتیاکوف از شخصیت های شناخته شده و برجسته مسکو در آن زمان بود، اما برخلاف بسیاری از اشراف زادگان متکبر هم دوره خویش، فردی فرهیخته و فروتن بود و زمانی که الکساندر سوم قصد داشت جایزه نوبل را به پاس زحماتی که برای مسکو کشیده بود، به او اهدا کند، ترتیاکوف از پذیرفتن آن امتناع ورزید و خود را مستحق دریافت آن ندانست. امروز به لطف زحمات پاول ترتیاکوف، نگارخانه ارزشمند ترتیاکوف مسکو که به قول ولادمیر لنین «گنجینه ملی روسیه محسوب می شود» بیش از ۱۹۰ هزار اثر هنری از مشهورترین و محبوب‌ترین هنرمندان قرن یازدهم تا ۲۱ ام روسیه را در خود جای داده است. اگر دوست دارید از نزدیک شاهد این آثار هنری باشید می‌توانید به سایت یفر مارکت برای خرید بلیط هواپیما ارزان مراجعه کنید.

گالری ترتیاکوف؛بهترین مکان برای تماشای تاریخ روسیه

گالری ترتیاکوف مسکو از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

این گالری هنری از دو ساختمان مجزا تشکیل شده است: ساختمان گالری اصلی ترتیاکوف و ساختمان گالری جدید ترتیاکوف. کلکسیون اصلی گالری ترتیاکوف مسکو که کلیه آثار هنری روسیه از قرن ۱۱ میلادی تا ۲۰ میلادی را شامل می شود، در ساختمان اصلی گالری ترتیاکوف جای دارد. اما ساختمان گالری جدید ترتیاکوف که مجموعه جامعی از هنر معاصر هنرمندان روس را در خود جای داده، به نمایش آثار خلق شده از قرن ۲۰ میلادی تا عصر حاضر اختصاص داده شده است.

گالری ترتیاکوف؛بهترین مکان برای تماشای تاریخ روسیه

ساختمان گالری اصلی ترتیاکوف مسکو

ساختمان گالری اصلی ترتیاکوف مسکو، خود از چهار بخش مجزایی با عناوین: آثار هنری کهن، آثار هنری قرن هجدهم، آثار هنری قرن نوزدهم و آثار هنری قرن بیستم که براساس ترتیب و تسلسل زمانی دسته بندی شده اند، تشکیل شده است. در بخش آثار هنری کهن روس شاهد مجموعه کاملی از تندیس ها، نقاشی ها و موزائیک های دوران پیش از مغول و دیگر آثار هنری برجسته‌ترین هنرمندان روس نظیر آندری روبلف و سیمون اوشاکوف در هفت تالار مجزا و باشکوه خواهید بود. در بخش آثار قرن هجدهم تماشاگر برخی از آثار هنرمندانی چون آنتون لوسنکو، فئودور روکوتوف، دیمیتری لویتسکی، ولادمیر بوروویکوفسکی و فئودور آلکسیف خواهید بود و در بخش آثار قرن نوزدهم که به ۲۷ تالار مجزا تقسیم شده، طیف وسیعی از آثار برجسته دوره رمانتیک و رئالیست را نظاره خواهید کرد. در آخرین بخش که به آثار هنری قرن بیستم میلادی اختصاص یافته، از مجموعه آثار ناب و مشهوری که از تغییرات سیاسی و فرهنگی روسیه در قرن بیستم نشات گرفته اند، بازدید خواهید کرد.

گالری ترتیاکوف؛بهترین مکان برای تماشای تاریخ روسیه

ساختمان گالری جدید ترتیاکوف

زیباترین آثار هنری قرن بیستم میلادی تا به امروز را در این گالری خواهید یافت. این گالری خود به سه بخش مجزای: آثار هنری به جامانده از سال های ۱۹۱۰ تا ۱۹۲۰ ، آثار هنری به جامانده از سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۸۰ و آثار رسمی تائید نشده سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۰ تقسیم شده است. هرکدام از بخش های ذکر شده از تالارهای متعددی تشکیل شده اند و زیباترین، محبوب‌ترین و مشهورترین آثار هنری هنرمندان معاصر روسیه را در خود جای داده اند.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از گالری ترتیاکوف مسکو چقدر است؟

از آنجایی که گالری ترتیاکوف مسکو از بخش های مجزا و مختلف بسیاری تشکیل شده است، برای مشاهده آثار هنری موجود در تمامی بخش های این گالری باید زمانی حدود دو ساعت از وقت خود را به بازدید از آن اختصاص دهید. در ضمن، بازدید از این مکان مستلزم پرداخت هزینه ورودی است.

گالری ترتیاکوف؛بهترین مکان برای تماشای تاریخ روسیه

فصل مناسب برای بازدید از گالری ترتیاکوف مسکو چه زمانی است؟

گالری ترتیاکوف مسکو مکانی سرپوشیده است و بازدید از آن در هرزمانی از سال امکان پذیر است. ناگفته نماند که این گالری به سیستم تهویه مطبوع مناسبی مجهز شده است و از این بابت نیز جای هیچ نگرانی نیست.

چگونه به گالری ترتیاکوف مسکو برویم؟

گالری ترتیاکوف مسکو در خیابان لوروشینکسی پرولوک قرار دارد و از طریق ایستگاه متروی ترتیاکوفسکایا (در فاصله ۲۲۰ متری) به راحتی و در اندک زمانی در دسترس است. گفتنی است که دو ایستگاه متروی دیگری به نام های ایستگاه نووکوزنتسکایا و ایستگاه پولیانکا در شعاع ۷۰۰ متری این گالری قرار گرفته اند.

در نزدیکی گالری ترتیاکوف مسکو از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟

پارک فونتان ایسکوستوف: ۳۸ متر
پارک زاریادیه: ۲.۷ کیلومتر
میدان سرخ مسکو: ۳ کیلومتر
موزه شمایل روسیه: ۴.۸ کیلومتر
موزه الکساندر ساخاروفسکی: ۵.۲ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی گالری ترتیاکوف مسکو‌ برای اقامت وجود دارد؟

هاستل ایوان دا ماریا: ۴۰۰ متر
هتل موسکو: ۴۵۰ متر
هتل کاداشوسکایا: ۶۵۰ متر
هتل ویلا کاداشی بوتیک: ۷۰۰ متر
هتل پارک این بای رادیسون سادو: ۱ کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به گالری ترتیاکوف مسکو هستند؟

رستوران اوستینسکیه پیروگی دار سولنتسا: ۲۱ متر
رستوران براتیا ترتیاکوفی: ۱۵۰ متر
رستوران توتا لا ویتا: ۲۶۰ متر
فست فود مک دونالدز: ۲۶۰ متر
برگر هیروز: ۲۶۰ متر


#‌گردشگری
منبع: دیده بان گردشگری


مطالب پیشنهادی

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

کاندیدای انتخابات مجلس که رهبر انقلاب از اقدام ضدکرونایی او تقدیر کرد+عکس

فارس نوشت: رهبر معظم انقلاب صبح امروز در بیاناتشان به حرکت های مردمی و جهادی اشاره کردند.

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

مطالب مرتبط

شادترین قبرستان جهان