خبرآنلاین |
4 ماه پیش

از لیست انتخاباتی شورای وحدت ائتلاف چه خبر خبرآنلاین

از لیست انتخاباتی شورای وحدت و ائتلاف چه خبر؟

دبیرکل حزب مؤتلفۀ اسلامی با اشاره به این نکته که لیست شورای وحدت در تهران در حال تکمیل است، گفت: در شهرستان‌ها، کارها تمام شده است؛ برای مثال، ما در حزب مؤتلفه که در خدمت دوستان، چه وحدت و چه ائتلاف استان‌ها هستیم، فهرستمان بالای ۲۵۰ نفر آماده شده است.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفۀ اسلامی، ضمن اشاره به این نکته که شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در حال بررسی و تکمیل فهرست کاندیداهای خود هستند، گفت: انتخابات هم از نظر مشارکت، هم از نظر فعال بودن فعالان سیاسی در زمینه‌های مختلف و هم از نظر شورای محترم نگهبان که صلاحیت ۱۵۰۰۰ نفر را احراز کرده است، با وضعیت خوبی پیش می‌رود.

بنابر گزارش فارس، وی در ادامۀ اشاره به احراز صلاحیت ۱۵۰۰۰ کاندید از سمت شورای نگهبان، بیان کرد: این میزان، تعداد قابل توجهی می‌باشد و گروه‌های اصلاح‌طلب که ادعا می‌کردند که ما فردی نداریم، اگر در بین این ۱۵۰۰۰ نفر، کاندید نداشته باشند جالب است.

بادامچیان ادامه داد: پیشنهاد من به آن‌ها این است که بیایند، افرادی را که از جناحشان در انتخابات این دورۀ مجلس ثبت نام کرده‌اند و شورای نگهبان صلاحیتشان را احراز کرده است، اعلام کنند و در کنار آن، اسامی آن‌هایی که صلاحیتشان احراز نشده‌اند نیز بگویند، تا معلوم شود این‌ها که بیانیه می‌دهند کاندیداهای ما را رد کرده‌اند، چند نفر ثبت نامی داشته‌اند، صلاحیت چه تعدادی از بینشان احراز و صلاحیت چه تعدادی احراز نشده است.

نمایندۀ ادوار دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نتیجۀ این اقدام، مشخص می‌شود حرف‌های تکراری اصلاح‌طلبان، کار تبلیغاتی بوده و با واقعیت انطباق ندارد.

دبیرکل حزب مؤتلفۀ اسلامی با بیان اینکه اصولگرایان نیز در تکاپوی مشارکت در انتخابات هستند، گفت: به نظر من، در این انتخابات، آن شورای متحد جمعی میان اصولگرایان پدید نمی‌آید و برای این کار، دیر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، برای وحدت تشکیلاتی جریان‌های اصولگرا زمان کافی وجود ندارد و باید سعی شود که یک فهرست واحد، بر مبنای شاخص‌ها و انتخاب اصلحِ ارجحی که بتواند مجلس دوازدهم را مجلس تحول و تکامل کند، ایجاد کرد

بادامچیان تصریح کرد: در زمان حال، تنها می‌شود که هر کدام از مجموعه‌ها، کاندیداهای خود را بگویند و سعی شود به یک فهرست واحد برسیم.

نمایندۀ ادوار دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: البته، این تنها مختص به تهران می‌باشد و در شهرستان‌ها، کارها تمام شده است؛ برای مثال، ما در حزب مؤتلفه که در خدمت دوستان، چه وحدت و چه ائتلاف استان‌ها هستیم، فهرستمان بالای ۲۵۰ نفر آماده شده است و شورای ائتلاف و وحدت در استان ها با یک دیگر هماهنگ عمل خواهند کرد و هماهنگ هستند.

دبیرکل حزب مؤتلفۀ اسلامی، در توضیح وحدت در فهرست و وحدت نسبی، گفت: ما دو راه بیشتر نداریم؛ یکی اینکه با هدف وحدت در فهرست، بیاییم و بدنبال آن باشیم که بر مبنای شاخص‌ها، لیست ۳۰ نفرۀ ای تهیه کنیم و بگوییم اصلح و ارجح کدام خواهد بود،که وقتی وارد مجلس می‌شوند تحول‌آفرین و تحول‌آور باشند؛ و یا با دنبال کردن وحدت نسبی، شرایطی را ایجاد کنیم که در آن، مثلاً همۀ تشکل‌ها بر ۲۰ کاندید تفاهم کنند و هر کدام، ۱۰ نفر باقی مانده را خودشان معرفی کنند.

وی ادامه داد: این مسئله، میدان را برای مردم باز می‌کند تا بیایند ۲۰ نفر متحد را انتخاب کرده و ۱۰ نفر را از گروه‌های مختلف برگزینند.

در پایان، بادامچیان ضمن بیان این نکته که در فهرست جریان آن‌ها، به آن صورت مرسوم، سرفهرست وجود ندارد، تصریح کرد: ما اصولاً در مجموعه‌مان سرفهرست نداریم. ما همه با هم یکی هستیم و همه‌مان سرفهرستیم.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: قطعی ۵ ساعته برق چاه‌های کشاورزی ۲۴ هزار میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد می‌کند.

یک ربع پیش

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 17 سنت معادل 0.20 درصد کاهش به 84 دلار و 8 سنت رسید.

5 دقیقه پیش

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.22 درصد افزایش به 2324 دلار و 14 سنت رسید.

6 دقیقه پیش

مشتریان شبکه بانکی از تیرماه ۱۴۰۳ می توانند بدون استفاده از پول های کاغذی یا کارت‎های بانکی به سادگی از طریق کیف پول ریال دیجیتال و با شیوه های نوین خریدهای خود را انجام دهند.

یک ربع پیش

اردوی تیم ملی فرنگی به پایان رسید و فرنگی‌کاران بعد از چند روز استراحت اردوی بعدی خود را برای حضور در المپیک پاریس از 2 تیر استارت خواهند زد.

6 دقیقه پیش

امروز سه‌شنبه بعد از مناظره اول و یک روز توقف همه برنامه‌های انتخاباتی به روالِ قبل برمی‌گردد و کنداکتور انتخاباتی تلویزیون با پخش میزگردهای تلویزیونی، «بدون تعارف» و مستندهای نامزدها پیش می‌رود.

5 دقیقه پیش

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی خسارت به کشاورزان به‌دلیل ناپایداری‌های شدید، از رگبار باران و رعدوبرق طی امروز تا شنبه آینده در15 استان خبر داد.

6 دقیقه پیش

آتش سوزی جنگل‌های یاکوتیا در منطقه خاور دور روسیه گسترش یافته و آتش هم اکنون بیش از از ۱۵۹ هزار هکتار جنگل منطقه را فراگرفته است.

یک ربع پیش

دبیر ستاد حقوق بشر ایران از پیگیری‌ها برای آزادی هر چه زودتر بشیر بی‌آزار خبر داد.

6 دقیقه پیش

بیشتر...