خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

نیاز دولت به زمان بیشتر خبرآنلاین

نیاز دولت به زمان بیشتر

برای ارزیابی برنامه های کلان دولت سیزدهم یکسال کمی زود به نظر می رسد؛ نه تنها برای این دولت بلکه برای همه دولت ها .چرا که دولت دربخشی ازاجرای بعضی از طرح های کوتاه مدت هنوز نتوانسته تیم خود را بطورکامل هماهنگ کند . بعنوان مثال می بینیم وزرات بزرگ کار،رفاه و تامین اجتماعی با سرپرست اداره می شود .بنابراین برای برنامه های کلانی که آقای رئیسی در زمان انتخابات وعده کرده بودند زمان ،زمان زودی است . در لایحه بودجه می بینیم می توان گفت در بخش بهداشت درمان و یا حذف ارز ترجیحی فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است .در بخش بهداشت و درمان بطور مقطعی می توان به بحث پوشش واکسناسیون گسترده ای که توسط دولت محترم انجام شد اشاره کرد ،هم واکسن های تولید داخل بطور گسترده ای در اختیار مردم قرار گرفت و همینطور واردات قابل توجه واکسن در پوشش گسترده واکسناسیون کمک کرد که ما تلفات کمتری داشته باشیم .در این میان ضمن تشکر از دولت نباید نظارت هاو جدیدت مجلس یازدهم را نیزنادیده گرفت ،این همراهی دولت و مجلس به اجرای طرح ها کمک می کند .دولت سیزدهم بواسطه جراحی اقتصادی به نوعی در بین دولت های مختلفی که نتوانسته اند رانت های مربوط به ارزهای ترجیحی را بردارند شاخص بوده است . وقتی فردی جراحی می شود تا وضعیت پایدار پیدا کند کمی زمان خواهد برد از این رو دولت با تمام انرژی در تلاش است تا نوساتی که پس از این جراحی اقتصادی در بخش اقتصاد مملکت پیش آمده را برطرف کند.

طی یک سال گذشته حضور گسترده مسئولین دولت بویژه شخص رئیس جمهور دربین مردم قابل توجه بود و هفته گذشته همدان مقصد سی امین سفر استانی ایشان بود .حضور همه مسئولین با یکدیگر در کنار مردم کمک میکند که بسیاری از مشکلات بدون اینکه اعتبارات خاصی وجود داشته باشد با یک هماهنگی بین بخشی انجا م شود .در مجموع به اعتقاد من دولت خوب شروع کرده است ،در بخش هایی دولت نیاز به زمان بیشتر دارد و زود است که ما قضاوت کنیم و دولت باید انرژی بیشتر بگذارد مثل بخش رتبه بندی معلمان ،حقوق بازنشستگان وساماندهی نیروهای انسانی که در بخش های دولتی با قرار داد ها ی مختلف کار می کنند . اینگونه مسایل یک مقدار زمان نیاز دارد،همچنین بنظر من بحث گرانی کالاها که به شدت مردم را آزار می دهد نیاز به زمان بیشتری دارد که امیدواریم با همراهی و همگامی و همفکری مجلس یازدهم درکنار دولت سیزدهم بتوانیم آرامش بیشتری را در همه زمینه ها برای مردم فراهم کنیم .

۲۱۲۱۲#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور اوکراین با اعتراف به خطرناک‌بودن نیروگاه اتمی «زاپروژیا»، نسبت به خطر ناشی از بروز فاجعه در این نیروگاه، به اروپا هشدار داد.

1 ساعت پیش

ویس‌کرمی؛ عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: کاری را که دولت‌ها و مجلس‌های گذشته درباره رتبه بندی شهامت انجام آن را نداشتند، کمیسیون ورود پیدا کرد و آن را به سرانجام رساند. مبالغی که از شهریور ۱۴۰۰ به معلمان پرداخت نشده، دِینی به گردن دولت محسوب می‌شود.

1 ساعت پیش

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ریزش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای اخیر، گفت: در صورت انتشار اخبار مثبت از مذاکرات و کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه نیز کاهش می یابد.

1 ساعت پیش

عکسی از احسان علیخانی در کنار یکی از طرفدارانش

1 ساعت پیش

وحید قلیچ پیشکسوت باشگاه پرسپولیس ضمن بیان انتقاداتی علیه سرمربی سرخپوشان، تمایل خود را نسبت به حضور در تیم رقیب اعلام کرد.

1 ساعت پیش

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از آغاز به کار «سامانه رتبه‌بندی» از امروز خبر داد و جزئیات و نحوه بارگذاری مدارک لازم از سوی فرهنگیان را تشریح کرد.

1 ساعت پیش

کارشناس فوتبال با بیان اینکه استقلال نتوانست شروع خوبی در لیگ بیست و دوم داشته باشد گفت: باخت این تیم برابر سپاهان تجربه خوبی برای آبی پوشان خواهد شد.

1 ساعت پیش

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از شروع دور دوم سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی پس از ارزیابی سفرهای دور اول خبر داد.

1 ساعت پیش

رضا عطاران برای مقطعی در زمان ممنوع الکاری مجبور شد به شغلی بسیار متفاوت تر از بازیگری رو بیاورد.

1 ساعت پیش

بیشتر...