روسای عراق احتمال تعویق انتخابات زودهنگام را بررسی می‌کنند | خبرنامه دانشجویان ایران

یک عضو پارلمان عراق از ائتلاف الفتح از اخبار درز یافته از نشست اخیر روسای چهارگانه این کشور خبر داد که مربوط به پرونده انتخابات عراق بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد الکنانی، عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق گفت، دولت قادر به برگزاری انتخابات در ماه ژوئن نیست زیرا عمر کوتاهی دارد، حال‌ آنکه نیاز به زمان بیشتر برای انتخابات و تحقق دستاوردهای قابل انتظار احساس می‌شود.

او اضافه کرد، براساس اخبار درز یافته از نشست اخیر روسای چهارگانه عراق تمایل به تعویق برگزاری انتخابات به ماه اکتبر آینده وجود دارد.

الکنانی اشاره کرد، برخی گروه‌های سیاسی به خصوص احزاب مورد حمایت مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر برای انتخابات آماده نیستند.

چند روز پیش روسای عراق، یعنی‌ رئیس‌جمهوری، نخست‌وزیر، رئیس پارلمان و رئیس شورای قضایی آمادگی برگزاری انتخابات را بررسی کردند؛ انتخاباتی که الکاظی تاریخ آن را ششم ژوئن اعلام کرد.

پیشتر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر نسبت به تعویق انتخابات زودهنگام هشدار داده و خواستار بروز کردن ثبت‌نام‌های  انتخاباتی شهروندان شد.#‌اخبار
منبع: خبرنامه دانشجویان ایران


تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

11 دقیقه پیش

با وجود مکاتبات صورت گرفته برای ترانزیت خودروهای لوکس و آمریکایی در مناطق آزاد، معاون فنی گمرک ایران می گوید" با توجه به اینکه اغلب این در خواست ها از مناطق فاقد شعاع تردد مانند کیش و قشم به سمت مناطقی با شعاع محدود از جمله ارس و انزلی بوده و موجب ورود آنها به شهرهای پرجمعیت اطراف خواهد شد و در شرایط کنونی تبعات اجتماعی به همراه دارد، گمرک ایران با ترانزیت خودروهای لوکس و آمریکایی بین مناطق مخالف است، در این بین ممنوعیت های مربوط به خودروهای آمریکایی نیز مورد توجه قرار دارد. "

یک ربع پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

یک ربع پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

یک ربع پیش

رنو ۵ خودروی خاطره انگیز ایرانیان آن هم در عصر حکمرانی پیکان، قرار است با چهره‌ای مدرن و البته الکتریکی بار دیگر در دنیا عرض اندام کند.

یک ربع پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

یک ربع پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

نیم ساعت پیش

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس با استوری کردن کامنت استقلالی‌ها برای مهرداد میناوند از آن‌ها تقدیر کرد.

نیم ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

نیم ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

1 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

1 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

1 ساعت پیش

پیشکسوت پرسپولیس که درگیر ویروس کرونا شده حال مساعدی ندارد.

1 ساعت پیش

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: کروز در زمینه نوآوری صنعت قطعه سازی قدم های لازم را برداشته است.

1 ساعت پیش

تقویم فرمول یک ۲۰۲۱ نیز همانند سال گذشته با لغو برخی گرندپری‌ها مواجه خواهد شد.

1 ساعت پیش