اولین قدم عیب یابی هنگام کار با مرورگر خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل از فارس، کش ابزاری است که توسط مرورگر اینترنت استفاده می شود و به افزایش سرعت فرآیند بارگذاری صفحه کمک می کند.

مواقعی در هنگام به‌روزرسانی وب‌سایت‌ها مشکل ایجاد می‌شود. پاک کردن حافظه پنهان تضمین می‌کند که هر مشکلی که کاربر با آن مواجه می‌شود به دلیل نقص در وب‌سایت است نه ناهماهنگی ناشی از استفاده از مرورگرهای وب مختلف. وقتی از مرورگری مانند کروم استفاده می‌کنید، برخی از اطلاعات وب‌سایت‌ها در حافظه پنهان و کوکی‌های ذخیره می‌شوند. پاک کردن آنها مشکلات خاص مانند مشکلات بارگیری یا قالب بندی سایت ها را برطرف می کند.

برای پاک کردن حافظه پنهان در برنامه کروم، این مراحل را دنبال کنید:

1. برنامه کروم را در تلفن هوشمند یا تبلت اندروید خود باز کنید.

2.از سمت راست روی More ضربه بزنید.

3.اکنون روی History و سپس Clear browsing data ضربه بزنید.

4.از بالا، یک محدوده زمانی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید همه چیز را حذف کنید، All time را انتخاب کنید.

5.کنار « Cookies and site data» و « Cached images and files»، کادرها را تیک بزنید.

6.روی Clear data ضربه بزنید.

نحوه پاک کردن کوکی ها در برنامه کروم

1. برنامه کروم را در تلفن هوشمند یا تبلت اندروید خود باز کنید.

2. در بالا سمت راست، روی More و سپس Settings کلیک کنید.

3. در بخش « Privacy and security»، روی تنظیمات سایت کلیک کنید.

4.روی Cookies and site data کلیک کنید.

بعد از پاک کردن کش و کوکی ها چه اتفاقی می افتد

پس از پاک کردن کش و کوکی ها، برخی از تنظیمات سایت ها حذف می شوند. به عنوان مثال نیاز است تا اطلاعات ورود به سایت های خود را دوباره وارد و ذخیره کنید. برخی از سایت‌ها ممکن است کندتر به نظر برسند زیرا محتوا، مانند تصاویر، باید دوباره بارگیری شود.

نحوه کار کش و کوکی ها

همانطور که قبلاً گفته شد، کوکی‌ها فایل‌هایی هستند که توسط سایت هایی که کاربر هنگام مرور اینترنت از آنها بازدید می کند ایجاد می شود. با ذخیره کردن داده‌های مرور با به خاطر سپردن بخش‌هایی از صفحات، مانند تصاویر، تجربه مرور را آسان‌تر می‌کند تا در بازدید بعدی سریع‌تر باز شوند.

پاک کردن حافظه نهان و کوکی ها به طور منظم روش فنی خوبی است که می توان از آن پیروی کرد زیرا می تواند به عیب یابی کندی دستگاه کمک کند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت‌الله رضا استادی -محقق و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم- در چهارمین وبینار سی‌و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی تصریح کرد: در مقابل تقریب، تبعید قرار دارد و تبعید به این معناست که کاری کرده شود که پیروان مذاهب مختلف از یکدیگر جدا گردند.

1 ساعت پیش

مانور ایمنی در کار در معدن زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان برگزار شد.

1 ساعت پیش

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور بسته واگذاری حق بهره‌برداری از بناهای تاریخی لرستان را در اولویت دوم کشور دانست.

1 ساعت پیش

فردی که نسبت به روغن استفاده شده در سرخ کردن سیب زمینی ساندویچ فروش اعتراض کرد توسط آشپز عصبانی مورد هدف گلوله قرار گرفت.

1 ساعت پیش

مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در خاطراتش از روز ششم سال ۷۹، هم از حصر آیت‌الله منتظری نوشته هم درباره حکم دادگاه «نوارسازان» و کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری.

1 ساعت پیش

رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: عزم جدی دستگاه قضایی، راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند را در مسیر ساماندهی قرار داده و رفع نارضایتی و مشکلات سهام‌داران این کارخانه در دستور کار است.

نیم ساعت پیش

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

نیم ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

دلبری یک آهو برای فیلمبردار را ببینید.

1 ساعت پیش

بیشتر...