شما نیوز |
۱ هفته پیش

جزییاتی از سفر پرحاشیه احمدی نژاد به ترکیه عکس

جزییاتی از سفر پرحاشیه احمدی نژاد به ترکیه+عکس
آنچه دیگران می خوانند:
  • خمیده شدن کمر داور عصرجدید در مراسم ختم مادرش | پیام جگرسوز احسان علیخانی برای آریا عظیمی نژاد

  • افشاگری رحمت سریال پایتخت از سارا و نیکا | عکسهای سارا و نیکا

  • لاک زدن بامزه نبات استخری در اینستاگرام | همسر شاهرخ استخری آرایشگر شد

  • بهرام رادان عزادار شد | شوکه شدن بهرام رادان از فوت پدرش در گرجستان

  • قسمت جدید سریال جوکر را بدون سانسور و حذفیات تماشا کنید + ترافیک نیم بها

    قسمت جدید سریال جوکر را بدون سانسور و حذفیات تماشا کنید + ترافیک نیم بها

به گزارششما نیوز:محمود احمدی‌نژاد با دعوت دانشگاه بیکنت استانبول و برخی مراکز پژوهشی به ترکیه سفر کرده است. سفری که خالی از حاشیه نبوده است. از همراهی نماینده مجلس با احمدی‌نژاد در این سفر گرفته تا اشتباهات مترجم او، از نمونه‌های این حاشیه هاست.

اما مهم‌ترین حاشیه مربوط می‌شود به حضور احمد علیرضا بیگی نماینده مجلس در این سفر، آنهم در روزهای مهم و حساس تصویب بودجه. در شرایطی که آقای نماینده باید به این مهم بپردازد ترجیح داده است که در کنار احمدی‌نژاد در ترکیه باشد از همه مهم‌تر آنکه معلوم نیست هزینه این سفر از کجا تامین شده است.

طبیعتا این جنس رفتارهای احمدی‌نژاد تازگی ندارد و او اصولا از دیرباز به دنبال جلب نظر مردم کوچه و خیابان بوده و در هر مفطعی هم متناسب با خواست لایه‌های خاکستری جامعه رفتارش را تنظیم می‌کند، در انتخابات ژست اپوزیسیون می‌گیرد،  چون می‌داند درصد زیادی از مردم رای نمی‌دهند پس باید سمت آن‌ها غش کند، او حتی در زمانه قدرت هم خالق مکتب کاپشن و سفرهای استانی بود و حالا هم رفتارهای پوپولیسیتی‌اش را تا ترکیه بخت‌برگشته امتداد داده، در زیر نگاهی کوتاه به «پوپولیسم» داشته‌ایم و البته واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به سفر او به ترکیه را در انتها آورده‌ایم.

در علوم سیاسی در تحلیل چگونگی به قدرت رسیدن یک عوام‌گرا، گفته می‌شود که هنگامی که مردم از حکومت خواسته‌هایی داشته باشند که برآورده نشود و به مرور زمان، این خواسته‌ها روی هم انباشته شود، گروه‌های مختلف هم‌صدا می‌شوند و نوعی حس نارضایتی عمومی در میان توده‌ها شکل می‌گیرد.

در گفتمان عوام‌گرایی، همیشه وعده‌ها کلی است و حقیقتی ورای آنها نیست. بنابراین توده‌ها از گروه‌های مختلف باهم هم‌صدا می‌شوند و احساس می‌کنند که گمشدة خود را در شخصیت آن عوام‌گرا یافته‌اند. آنان آشنایی عمیقی با آن فرد ندارند و چون فقط بر اساس چند سخنرانی که از او و دیگر کاندیداها در تلویزیون دیده‌اند، قضاوت می‌کنند، با انتخاب دشواری مواجه نخواهند بود. او همان حلّال مشکلات و کاندید مطلوب آنهاست.

از نظر ساختاری دو علت برای گرایش به عوام‌گرایی ذکر می‌شود که هر دو علت در فضای سیاسی ایران به صورت چشمگیر وجود دارد و گمان نمی‌رود که در کوتاه‌مدت و در میان‌مدت، این دو علت از فضای سیاسی ما رخت بربندند.

علت نخست برای ظهور عوام‌گرایی اینست که سیاست بیش از اینکه بر احزاب ریشه‌دار و نهادهای مقتدر و مستقل سیاسی استوار باشد، جنبة فردی پیدا کند. کارکرد اصلی نهادهای سیاسی اینست که به توده‌های از هم گسستة مردم شکل دهند و آنان را مدیریت کنند. اگر حزبی در قدرت قرار گیرد، آن حزب برنامة مدونی خواهد داشت و نخبگانی که در رأس حزب قرار دارند مسؤول تدوین و پیگیری برنامه‌های منسجم هستند

واکنش کاربران به سفر اخیر احمدی‌نژاد:

«آقای بیگی! چرا در این روزهای حساس تصویب بودجه در ترکیه حضور دارید؟ آیا بهتر نیست به جای کارهای شخصی به وظیفه نمایندگی عمل کنید؟»

کاربر دیگری گفته است: «هیچی تو این مملکت سرجای خودش نیست؛ آقای احمد علیرضابیگی (نماینده مردم تبریز) پا شده با آقای احمدی‌نژاد رفته ترکیه. یکی نیست بگه شما نماینده مردم هستید یا همراه احمدی‌نژاد!؟»

یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «برای هر صندلی و هر دقیقه از تصدی صندلی مجلس چند شهید دادیم که اینگونه آقای احمد علیرضا بیگی نماینده مجلس در شرایط حساس روزهای پایانی سال سفر به ترکیه و همراهی احمدی‌نژاد را بر نمایندگی مردم ترجیح دادند؟ بهتر نیست مردم نیز کنار گذاشتن ایشان در دور بعدی را ترجیح دهند؟»

کاربران دیگر نوشته اند: «آیا حقوق این نماینده در این روزها پرداخت میشود؟ وظیفه نماینده چیست؟»، «هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس کجاست دقیقا؟! که الان نماینده مجلس در ترکیه حضور دارد؟»#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این تصمیم مطلقاً احساسی نیست و منطق خاصی در آن نهفته است.

1 ساعت پیش

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

1 ساعت پیش

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

1 ساعت پیش

ركورد ۳ ساله فروش ماهانه شکسته شد؛ شرکت لعابیران در دی ماه ۱۴۰۰ موفق شد، ۹۲۰ تن از محصولات خود را به فروش رساند.

1 ساعت پیش

قرار است در این بازی، بانوان هم در استادیوم حضور پیدا کنند.

2 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

2 ساعت پیش

دکتر اخلاقی فیض آثار مدیر عامل بانک تجارت از اعطای تسهیلات مرابحه در قالب کارت اعتباری تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن برای تمامی حقوق بگیران از این بانک خبر داد.

2 ساعت پیش

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و پایان دور هشتم مذاکرات مطرح بود اما پیگیری‌های به عمل‌آمده حاکیست که این موضوع فعلا در دستور کار اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک نیست.

3 ساعت پیش

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شهرستان اردستان با اشراف کامل در کوتاه‌ترین زمان این شخص هتاک را دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند و روانه زندان شد.

3 ساعت پیش

طبق اعلام هواشناسی در شبانه روز گذشته شهرهای بابارشانی بیجار با دمای منفی ۲۹ و سقز با دمای منفی ۲۶ درجه سانتی‌گراد سردترین شهرهای کشور بودند.

3 ساعت پیش

سویه موضوعی توازن ناموزون، فضای انتزاعی با رویکرد اجتماعی است؛ گویا سعید محجوبی اتمسفر ناموزونی را روایت می‌کند که در آن توازن هست اما این توازن ظاهری است و عمق واقعی ندارد.

3 ساعت پیش

پاپ در سخنرانی و دعای هفتگی خود در میدان سنت پیتر خواستار انجام مذاکره برای خاموش کردن آتش بحران اوکراین شد.

4 ساعت پیش

جامعه ملی بسکتبال طی اقدامی ارزشمند مبلغی را به عنوان کمک برای خانواده داور فقید جمع‌آوری کردند.

4 ساعت پیش

با اینکه مشکلاتی در حوزه اقتصادی داریم که البته مسبب آن آمریکا است اما، این دلیل نمی‌شود که برخی با شیطنت بخواهند مردم را ناامید کنند زیرا این کار خیانت محسوب می‌شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...